Škoda Scala pohledem řidiče, kterého baví řídit. Není až příliš chytrá?

Pavel Štrunc, moderátor pořadu Štrunc! serveru Info.cz, vyzkoušel Škodu Scala. Na vůz se zaměřil z uživatelského hlediska a podělil se o několik zajímavých postřehů.

Škoda Scala v polovině tohoto týdne oficiálně vstoupila na český trh a vy si ji už můžete prohlédnout u tuzemských dealerů Škodovky. A nejenom to. Můžete ji také vyzkoušet. Než vůz prověříme v redakčním testu, a mohu vám slíbit, že to bude velmi brzy, pojďme se ještě na chvíli vrátit na začátek dubna, kdy v Chorvatsku probíhala první dynamická prezentace nového hatchbacku.

Poprvé za volantem Škody Scala 1.0 TSI: Golf z Boleslavi má dobře našlápnuto!

Poprvé za volantem Škody Scala 1.0 TSI: Golf z Boleslavi má dobře našlápnuto!

Mezi přítomnými novináři byl také kolega Pavel Štrunc, moderátor pořadu Štrunc! webu Info.cz., který se na vůz zaměřil z trochu jiného pohledu. Jak sám říká, rád řídí, jízdní vlastnosti vozu se však neřeší tak do hloubky, jak jste zvyklí z ryze motoristických médií.

Do čtyř minut vměstnal spoustu zajímavých poznatků, které motorističtí novináři, v první fázi hodnotící motory a jízdní vlastnosti, občas usazují více do pozadí. Často jde přitom o prvky a oblasti, které posádce dennodenně zpříjemňují, nebo naopak ztrpčují běžné uživání vozu. Přesvědčte se o tom v přiloženém videu.

Speciál: Škoda Scala

Škoda Scala je kompaktní model automobilky Škoda Auto. Představen byl 6. prosince v izraelském Tel Avivu a v nabídce nahrazuje modely Rapid a Rapid Spaceback. Stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST 1.5 TSI ACT DSGJízdní dojmyCena a motoryVýbava • RozměrySvětová premiéra VýrobaŠkoda Scala na CNG Scala vs. Kamiq

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků