Škoda Scala pohledem řidiče, kterého baví řídit. Není až příliš chytrá?

Pavel Štrunc, moderátor pořadu Štrunc! serveru Info.cz, vyzkoušel Škodu Scala. Na vůz se zaměřil z uživatelského hlediska a podělil se o několik zajímavých postřehů.

Škoda Scala v polovině tohoto týdne oficiálně vstoupila na český trh a vy si ji už můžete prohlédnout u tuzemských dealerů Škodovky. A nejenom to. Můžete ji také vyzkoušet. Než vůz prověříme v redakčním testu, a mohu vám slíbit, že to bude velmi brzy, pojďme se ještě na chvíli vrátit na začátek dubna, kdy v Chorvatsku probíhala první dynamická prezentace nového hatchbacku.

Poprvé za volantem Škody Scala 1.0 TSI: Golf z Boleslavi má dobře našlápnuto!

Poprvé za volantem Škody Scala 1.0 TSI: Golf z Boleslavi má dobře našlápnuto!

Mezi přítomnými novináři byl také kolega Pavel Štrunc, moderátor pořadu Štrunc! webu Info.cz., který se na vůz zaměřil z trochu jiného pohledu. Jak sám říká, rád řídí, jízdní vlastnosti vozu se však neřeší tak do hloubky, jak jste zvyklí z ryze motoristických médií.

Do čtyř minut vměstnal spoustu zajímavých poznatků, které motorističtí novináři, v první fázi hodnotící motory a jízdní vlastnosti, občas usazují více do pozadí. Často jde přitom o prvky a oblasti, které posádce dennodenně zpříjemňují, nebo naopak ztrpčují běžné uživání vozu. Přesvědčte se o tom v přiloženém videu.

Speciál: Škoda Scala

Škoda Scala je kompaktní model automobilky Škoda Auto. Představen byl 6. prosince v izraelském Tel Avivu a v nabídce nahrazuje modely Rapid a Rapid Spaceback. Stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST 1.5 TSI ACT DSGJízdní dojmyCena a motoryVýbava • RozměrySvětová premiéra Výroba

 

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků