Škoda Scala je novým autem Policie ČR. Zakázku za stamiliony chtěl také Hyundai

Hatchback od škodovky rozšíří vozový park české policie. Do služby zákona však nenastupuje úplně poprvé.

Škoda vs. Hyundai. V zakázce na více než tisícovku nových policejních vozů se utkaly dvě nejpopulárnější značky na českém trhu. A jak nyní potvrzuje ministerstva vnitra, v miliardovém tendru zvítězila Škoda. Policisté ovšem neusednou do nových Octavií, jak by se tradičně očekávalo, místo toho do služby nastoupí hatchbacky Scala.

Web zdopravy.cz informuje, že policie už sice na začátku letošního roku uzavřela zakázky na modely Scala, avšak v civilním provedení s možností skrytého výstražného zařízení – tedy ve funkci neoznačených policejních vozů. Nová zakázka však zmiňuje dodávku nových modelů Scala v policejním provedení, které se u Policie ČR objeví vůbec poprvé.

Nová policejní Škoda Kodiaq do detailu: Podívejte se, co všechno vozí na palubě

Nová policejní Škoda Kodiaq do detailu: Podívejte se, co všechno vozí na palubě

Zákon umožňuje, aby ministerstvo vnitra neuvádělo jednotkovou cenu za vozidlo, přičemž Škoda si údajně přála zachovat obchodní tajemství. Celková hodnota zakázky je 840 milionů korun bez DPH. Rozhodujícím faktorem nákupu u Škody byla určitě i nižší cena za jedno auto, díky čemuž bude nakoupeno více kusů, než ministerstvo původně očekávalo.

„Konečný počet nakoupených vozidel se odvíjí od jednotkové nabídkové ceny vítězného účastníka. Vzhledem k tomu, že jednotková nabídková cena vítěze tendru byla nižší než předpokládaná jednotková cena, obdrží Policie ČR více vozidel, než byl původní předpokládaný počet 1200 kusů,“ uvedla mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá.

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Český hatchback však nenastoupí do služby zákona poprvé, Škodu Scala totiž používá v současnosti jako hlídkové vozidlo i britská policie (viz galerie). Podle smlouvy dodá Škoda české policii vozy osazené benzinovými přeplňovanými čtyřválci 1.5 TSI o výkonu 110 kW (150 koní) a sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Policie ČR nedávno zvolila Škodu také pro vozy takzvaných velitelů policie, kteří zasahují při mimořádných událostech na území Prahy. Pro tyto účely si policisté převzali dvojici maximálně vybavených SUV Kodiaq. Hyundai byl ovšem volbou v případě elektrifikace, kdy si policisté letos v červnu přezvali i elektrické Hyundaie Ioniq. Zato městská policie v Lázních Bohdaneč na Pardubicku dále zůstává u americké techniky, před pár týdny doplnila vozový park o nový Dodge Charger.

Speciál: Škoda Scala

Škoda Scala je kompaktní model automobilky Škoda Auto. Představen byl 6. prosince 2018 v izraelském Tel Avivu a v nabídce nahrazuje modely Rapid a Rapid Spaceback. Stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST 1.5 TSI ACT DSGJízdní dojmyCena a motoryVýbava • RozměrySvětová premiéra VýrobaŠkoda Scala na CNG Scala vs. Kamiq

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 5 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 21 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků