Škoda Roomster se nebude jmenovat Roomster

V roce 2006 rozšíří výrobní řadu Škody nový model, malé MPV s vysokou variabilitou interiéru. Nepůjde ale o nástupce Fabie, ale o svébytný model; počet modelů se tak rozšíří na čtyři: Fabia, MPV, Octavia a Superb. Novinka bude založena na studii Roomster, bude ale používat unifikované díly, takže bude „umírněnější“ než studie. Přesto ale nabídne dostatečně prostorný včetně možnosti uspořádat interiér mnoha způsoby. Ve finální podobě se představí už příští rok.

V rozhovoru s šéfem představenstva Detlefem Wittigem, který zveřejnil server iDnes, padly i možné názvy, jaké nové MPV dostane. Wittig uvádí, že mají zaregistrováno šest jmen, z nichž bude třeba vybrat: Kubig, Qbig, Spacefun, Spaceliner, Raumstar a Roomstar. Wittig se také krátce zmínil o nástupci Superbu; ten podle něj nemusí být stejný, tedy sedan (vyšší) střední třídy. Škoda připravuje několik možností, jak by mohl vypadat a do jaké třídy by mohl patřit.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků