Škoda Roomster se nebude jmenovat Roomster

V roce 2006 rozšíří výrobní řadu Škody nový model, malé MPV s vysokou variabilitou interiéru. Nepůjde ale o nástupce Fabie, ale o svébytný model; počet modelů se tak rozšíří na čtyři: Fabia, MPV, Octavia a Superb. Novinka bude založena na studii Roomster, bude ale používat unifikované díly, takže bude „umírněnější“ než studie. Přesto ale nabídne dostatečně prostorný včetně možnosti uspořádat interiér mnoha způsoby. Ve finální podobě se představí už příští rok.

V rozhovoru s šéfem představenstva Detlefem Wittigem, který zveřejnil server iDnes, padly i možné názvy, jaké nové MPV dostane. Wittig uvádí, že mají zaregistrováno šest jmen, z nichž bude třeba vybrat: Kubig, Qbig, Spacefun, Spaceliner, Raumstar a Roomstar. Wittig se také krátce zmínil o nástupci Superbu; ten podle něj nemusí být stejný, tedy sedan (vyšší) střední třídy. Škoda připravuje několik možností, jak by mohl vypadat a do jaké třídy by mohl patřit.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků