Škoda Roomster se nebude jmenovat Roomster

V roce 2006 rozšíří výrobní řadu Škody nový model, malé MPV s vysokou variabilitou interiéru. Nepůjde ale o nástupce Fabie, ale o svébytný model; počet modelů se tak rozšíří na čtyři: Fabia, MPV, Octavia a Superb. Novinka bude založena na studii Roomster, bude ale používat unifikované díly, takže bude „umírněnější“ než studie. Přesto ale nabídne dostatečně prostorný včetně možnosti uspořádat interiér mnoha způsoby. Ve finální podobě se představí už příští rok.

V rozhovoru s šéfem představenstva Detlefem Wittigem, který zveřejnil server iDnes, padly i možné názvy, jaké nové MPV dostane. Wittig uvádí, že mají zaregistrováno šest jmen, z nichž bude třeba vybrat: Kubig, Qbig, Spacefun, Spaceliner, Raumstar a Roomstar. Wittig se také krátce zmínil o nástupci Superbu; ten podle něj nemusí být stejný, tedy sedan (vyšší) střední třídy. Škoda připravuje několik možností, jak by mohl vypadat a do jaké třídy by mohl patřit.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků