Škoda Roomster: nové podrobnosti

O tom, že Škoda Roomster půjde do sériovy výroby, jsme psali už mnohokrát. Na trhu se objeví na podzim příštího roku, bude používat prvky platformy nové Fabie a stane se konkurencí pro miniMPV jako Opel Meriva, Fiat Idea či Renault Modus. Novinka bude postavena na studii uvedené v roce 2003, nicméně mnohé prvky se do sériovky nedostanou. Je zcela jisté, že škodovácké MPV bude mít standardní rozvor někde okolo 2,5 m, který je v této třídě obvyklý a uvnitř najde místo až pět cestujících.

Zadní sedadla budou dle Whatcar.com nezávisle posuvná a bude tedy možné přerozdělit vnitřní prostor ve prospěch cestujících vzadu nebo ve prospěch zavazadlového prostoru. Sedadla však nebude možné sklopit do podlahy jako u Merivy, pokud budete chtít získat více prostoru, budete je muset vyjmout. Škoda ale slibuje, že sedadla budou lehká a manipulace s nimi tedy nebude obtížná. Do sériové produkce se nedostanou ani posuvné boční dveře, budou nahrazeny klasickým provedením. Nicméně pár zajímavostí se přece jen objeví, např. rozkládací držák na kola ze studie Yeti nebo systém přihrádek ve stropě.

Nová generace Fabie přijde na trh o rok později, přičemž bude designově vycházet ze Škody Yeti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Studie Škoda Yeti

Tip: Přehled novinek až do roku 2008 najdete v našem exkluzivním speciálu.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků