Škoda Roomster: nové podrobnosti

O tom, že Škoda Roomster půjde do sériovy výroby, jsme psali už mnohokrát. Na trhu se objeví na podzim příštího roku, bude používat prvky platformy nové Fabie a stane se konkurencí pro miniMPV jako Opel Meriva, Fiat Idea či Renault Modus. Novinka bude postavena na studii uvedené v roce 2003, nicméně mnohé prvky se do sériovky nedostanou. Je zcela jisté, že škodovácké MPV bude mít standardní rozvor někde okolo 2,5 m, který je v této třídě obvyklý a uvnitř najde místo až pět cestujících.

Zadní sedadla budou dle Whatcar.com nezávisle posuvná a bude tedy možné přerozdělit vnitřní prostor ve prospěch cestujících vzadu nebo ve prospěch zavazadlového prostoru. Sedadla však nebude možné sklopit do podlahy jako u Merivy, pokud budete chtít získat více prostoru, budete je muset vyjmout. Škoda ale slibuje, že sedadla budou lehká a manipulace s nimi tedy nebude obtížná. Do sériové produkce se nedostanou ani posuvné boční dveře, budou nahrazeny klasickým provedením. Nicméně pár zajímavostí se přece jen objeví, např. rozkládací držák na kola ze studie Yeti nebo systém přihrádek ve stropě.

Nová generace Fabie přijde na trh o rok později, přičemž bude designově vycházet ze Škody Yeti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Studie Škoda Yeti

Tip: Přehled novinek až do roku 2008 najdete v našem exkluzivním speciálu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků