Škoda Roomster: exklusivní foto z běžného provozu

Pouze u nás si můžete prohlédnout novou Škodu Roomster na jiných než oficiálních fotografiích. Zachycené vozy se od pŕedstaveného modelu v mnohém liší a novinku domácího výrobce představují v trochu jiném světle. Jak vypadá Roomster "naživo"?
Škoda Roomster: exklusivní foto z běžného provozu

Ve středu jsme vám jako jedno z prvních médií v ČR přinesli první fotografie nové Škody Roomster a všechny doposavad známé informace. Ačkoli si tak Roomster prošel svým malým představením, žádné české médium dnes nemá k dispozici jiný obrazový materiál, než dvě oficiální vyumělkované fotografie; více se patrně dozvíme až na Ženevském autosalonu. Nám se však podařilo získat fotografie Škody Roomster zachycené při převozu několika vozů po vlastní ose. Poprvé si tak můžete prohlédnout novinku Škody z trochu jiných úhlů, než které nabídly oficiální fotky. A také v jiné barvě a specifikaci. Vůz nemá prakticky žádné maskování, skryta jsou pouze loga výrobce a lehce zastřeno je originální řešení rámu okna předních dveří. Z fotografií vidíte, jak budou rozmístěny zdroje koncových světel, jak vypadají přední mlhovky, že některé verze budou zřejmě vybaveny otěrovými lištami vpředu, v zadu a na bocích a mnoho dalších drobností, které oficiální fotky neukázaly.

Menší upřesnění v uplynulých dnech doznaly informace o motorové nabídce. Tu má opravdu tvořit šest motorů známých z Fabie, benzinové o objemech 1,2, 1,4 a 1,6 litru, u dieselů dvě verze dieselové čtrnáctistovky a legendární motor 1,9 TDI. Tentokrát však ne již ve starší verzi známé z Fabie, ale v poslední modifikaci se 77 kW. Převodovky budou pětistupňové, motor 1,6 se 105 koňmi (tedy dost možná ne zastaralý osmiventil 1,6 MPI, který dnes má 102 koní) by měl dostat do nabídky i nový šestistupňový automat.

Další informace o Roomsteru se jistě budou objevovat i nadále, my u toho nebudeme chybět.

Tip: Mrkněte se na další známé detaily a první oficiální fotografie Škody Roomster.


Foto: Tomáš Zámostný, © AutoRevue.cz

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků