Škoda Roomster: exklusivní foto z běžného provozu

Pouze u nás si můžete prohlédnout novou Škodu Roomster na jiných než oficiálních fotografiích. Zachycené vozy se od pŕedstaveného modelu v mnohém liší a novinku domácího výrobce představují v trochu jiném světle. Jak vypadá Roomster "naživo"?
Škoda Roomster: exklusivní foto z běžného provozu

Ve středu jsme vám jako jedno z prvních médií v ČR přinesli první fotografie nové Škody Roomster a všechny doposavad známé informace. Ačkoli si tak Roomster prošel svým malým představením, žádné české médium dnes nemá k dispozici jiný obrazový materiál, než dvě oficiální vyumělkované fotografie; více se patrně dozvíme až na Ženevském autosalonu. Nám se však podařilo získat fotografie Škody Roomster zachycené při převozu několika vozů po vlastní ose. Poprvé si tak můžete prohlédnout novinku Škody z trochu jiných úhlů, než které nabídly oficiální fotky. A také v jiné barvě a specifikaci. Vůz nemá prakticky žádné maskování, skryta jsou pouze loga výrobce a lehce zastřeno je originální řešení rámu okna předních dveří. Z fotografií vidíte, jak budou rozmístěny zdroje koncových světel, jak vypadají přední mlhovky, že některé verze budou zřejmě vybaveny otěrovými lištami vpředu, v zadu a na bocích a mnoho dalších drobností, které oficiální fotky neukázaly.

Menší upřesnění v uplynulých dnech doznaly informace o motorové nabídce. Tu má opravdu tvořit šest motorů známých z Fabie, benzinové o objemech 1,2, 1,4 a 1,6 litru, u dieselů dvě verze dieselové čtrnáctistovky a legendární motor 1,9 TDI. Tentokrát však ne již ve starší verzi známé z Fabie, ale v poslední modifikaci se 77 kW. Převodovky budou pětistupňové, motor 1,6 se 105 koňmi (tedy dost možná ne zastaralý osmiventil 1,6 MPI, který dnes má 102 koní) by měl dostat do nabídky i nový šestistupňový automat.

Další informace o Roomsteru se jistě budou objevovat i nadále, my u toho nebudeme chybět.

Tip: Mrkněte se na další známé detaily a první oficiální fotografie Škody Roomster.


Foto: Tomáš Zámostný, © AutoRevue.cz

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků