Škoda Roomster: exklusivní foto z běžného provozu

Pouze u nás si můžete prohlédnout novou Škodu Roomster na jiných než oficiálních fotografiích. Zachycené vozy se od pŕedstaveného modelu v mnohém liší a novinku domácího výrobce představují v trochu jiném světle. Jak vypadá Roomster "naživo"?
Škoda Roomster: exklusivní foto z běžného provozu

Ve středu jsme vám jako jedno z prvních médií v ČR přinesli první fotografie nové Škody Roomster a všechny doposavad známé informace. Ačkoli si tak Roomster prošel svým malým představením, žádné české médium dnes nemá k dispozici jiný obrazový materiál, než dvě oficiální vyumělkované fotografie; více se patrně dozvíme až na Ženevském autosalonu. Nám se však podařilo získat fotografie Škody Roomster zachycené při převozu několika vozů po vlastní ose. Poprvé si tak můžete prohlédnout novinku Škody z trochu jiných úhlů, než které nabídly oficiální fotky. A také v jiné barvě a specifikaci. Vůz nemá prakticky žádné maskování, skryta jsou pouze loga výrobce a lehce zastřeno je originální řešení rámu okna předních dveří. Z fotografií vidíte, jak budou rozmístěny zdroje koncových světel, jak vypadají přední mlhovky, že některé verze budou zřejmě vybaveny otěrovými lištami vpředu, v zadu a na bocích a mnoho dalších drobností, které oficiální fotky neukázaly.

Menší upřesnění v uplynulých dnech doznaly informace o motorové nabídce. Tu má opravdu tvořit šest motorů známých z Fabie, benzinové o objemech 1,2, 1,4 a 1,6 litru, u dieselů dvě verze dieselové čtrnáctistovky a legendární motor 1,9 TDI. Tentokrát však ne již ve starší verzi známé z Fabie, ale v poslední modifikaci se 77 kW. Převodovky budou pětistupňové, motor 1,6 se 105 koňmi (tedy dost možná ne zastaralý osmiventil 1,6 MPI, který dnes má 102 koní) by měl dostat do nabídky i nový šestistupňový automat.

Další informace o Roomsteru se jistě budou objevovat i nadále, my u toho nebudeme chybět.

Tip: Mrkněte se na další známé detaily a první oficiální fotografie Škody Roomster.


Foto: Tomáš Zámostný, © AutoRevue.cz

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků