Škoda připravila virtuální šampionát rallye, který je pro všechny. Je to ale výzva!

Řízněte v Dirt Rally 2.0 trochu více zatáčku a závod pro vás dost možná končí. Tahle bitva vám nic neodpustí. Je to ale děsná zábava.

Letošní mistrovství světa v rallye je kvůli pandemii koronaviru dočasně přerušeno a podobný osud potkal i další motorsporty z celého světa. Některé soutěže se ovšem přesouvají do virtuálního prostředí. Takový krok učinila i česká Škoda, která jakožto účastník WRC připravila virtuální výzvu, které se může zúčastnit každý.

Řídili jsme VW Golf Rallye G60 16V: Byl příšerně drahý. Toto je 1 z 12 na světě!

Řídili jsme VW Golf Rallye G60 16V: Byl příšerně drahý. Toto je 1 z 12 na světě!

Otevřela vlastní soutěž ve hře Dirt Rally 2.0. Tato hra je bezpochyby jednou z nejlepších, která kdy v této kategorii vznikla. Místo přehnané arkádovosti sází na simulaci a rozhodně vám nic neodpustí. Vůbec vás nevodí za ručičku, jednoduše vás vyplivne do světa náročného motorsportu ve variaci nových i historických vozů. 

Virtuální soutěž Škodovky probíhá na tratích v Argentině od 22. do 26. dubna, tedy ve stejný termín, kdy se měla jet i skutečná soutěž. Shodou okolností je argentinská část ve hře snad ta nejtěžší. Když v rychlosti najdete do zatáčky a moc jí „uříznete“, čeká na vás v křoví kámen a rozhodí vás tak, že můžete skončit i na střeše. Přinejlepším vám pak „jen“ prorazí gumu.

Poslední rallye auto, ve kterém se Colin McRae ukázal na veřejnosti, míří do aukce

Poslední rallye auto, ve kterém se Colin McRae ukázal na veřejnosti, míří do aukce

Hru si může zahrát opravdu každý, protože je dostupná na PC i konzole. Zakoupení hry vás vyjde na pár stovek. Pokud ale máte Playstation, respektive jste členem klubu Playstation Plus, dostanete ji v rámci dubnové akce zdarma. Soutěž jsme si zkusili a hra nás natvrdo vrhla mezi více jak 3500 účastníků. 

Dostali jsme na výběr z celé řady soutěžních vozů, přirozeně jsme ale zvolili Škodu Fabia Rally 2 Evo. Drželi jsme se v první tisícovce. Je to ale opravdu náročná výzva a bez volantu na první příčky ani nemyslete. K účasti v soutěži vám stačí se zaregistrovat v tomto odkazu, poté už jen zapnete hru, přejdete do nabídky Racenet Club a jedete.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků