Škoda opět zdražuje. Kodiaqu připsala 64.000 Kč, Octavia překročila půl milionu

Poslední vlnu zdražování ukazují názorně dva oblíbené modely české značky.

Pandemická opatření, následkem vzniklá krize nedostatku čipů a současné pozastavování výroby nebo stále vyšší nároky na snižování emisí u nových vozů a zahrnutí bezpečnostních systémů. Obecné zdražování automobilů má v poslední době za sebou několik vln, přičemž další se projevuje i nyní po nahlédnutí do nově upravených ceníků mladoboleslavské Škody.

Některé modely Škody povýšily na ceně opravdu silně. Příkladem mohou být dva bestsellery české značky Kodiaq a Octavia. Zrovna u Kodiaqu je zdražení asi nejpatrnější, neboť své ceny zásadně mění SUV jen zhruba půl roku po uvedení modernizace. Octavia zase překračuje pomyslnou hranici dostupnosti, jelikož cena za úplný základ míří nad půl milionu korun.

Jak už víme, Kodiaq se tradiční základní výbavy Active po modernizaci zbavil. Letos v dubnu tak začínal v úrovni Ambition na ceně 799.900 Kč, a to v kombinaci se čtyřválcem 1.5 TSI (110 kW/150 k), pohonem jen předních kol a manuální převodovkou. V novém ceníku platném od 5. listopadu však stejná konfigurace zdražuje o 64.000 Kč na výchozí cenovku 863.900 Kč.

Posun ceny směrem nahoru lze vidět napříč celým ceníkem Kodiaqu. Na druhé straně spektra tak zdražilo třeba i vrcholné RS, které při uvedení modernizace do prodeje letos v květnu startovalo s cenou 1.249.900 Kč. SUV vybavené výkonným čtyřválcem 2.0 TSI Evo (180 kW/245 k), převodovkou DSG a pohonem DSG vychází v novém ceníku na 1.313.900 Kč.

Zdražování je tedy nakonec patrné i u Octavie. Úplně základní liftback s výbavou Active, nejslabším tříválcem 1.0 TSI (81 kW/110 k) a manuální převodovkou teď stojí 519.900 Kč. Od původního uvedení nejlevnější specifikace nové Octavie loni v červnu tak cena modelu povýšila o 26.000 Kč, tehdy se liftback ještě držel pod hranicí půl milionu korun se základní cenou 493.900 Kč. Tímto způsobem pokračuje samozřejmě i kombi, které je nadále příplatkem 40.000 Kč s novou základní cenou 559.900 Kč.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (70) Další článek: Pět let od uvedení konceptu: Produkce Astonu Martin Valkyrie konečně začala

Témata článku: , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz