Škoda opět uspěla v britské anketě J.D. Power

Česká automobilka Škoda opět potvrdila svou dobrou pověst ve Velké Británii, když v tradiční anketě, kterou pořádá společnost J.D. Power, obsadila třetí příčku. Je to sice o jedno místo horší umístění, než před rokem, přesto se jedná o velký úspěch. Před Škodou se umístila jen japonské automobilky Lexus a Honda. V hodnocení modelů si pak největší oblibu získal Lexus IS, Honda Jazz a Suzuki Liana.

J.D. Power provádí každoročně průzkum spokojenosti zákazníků se svými vozy. Do hodnocení se započítává nejen to, jak vůz splnil očekávání majitele, ale také kvalitu zpracování vozu, spolehlivost, kvalitu a ochotu servisní sítě a provozní náklady.

Celkové pořadí první desítky:

  1. Lexus
  2. Honda
  3. Škoda
  4. Toyota
  5. BMW
  6. Mini
  7. Jaguar
  8. Subaru
  9. Volvo
  10. Hyundai

Na opačném konci se pak umístily automobilky Kia, Seat, Daewoo/Chevrolet, Alfa Romeo, Fiat, MG Rover, Peugeot, Mitsubishi, Land Rover a Citroen.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků