Škoda Octavia získala cenu za nejlepší design. Stejně jako Hondy, Mazdy či Kia

Cenu za vynikající produktový design si Octavia odnáší už potřetí. Ani další značky však nepřišly zkrátka.

Slavností udělování prestižních cen Red Dot Design Award 2020 má sice proběhnout až na konci června v německém Essenu, už teď se však řada automobilek dozvěděla o získání ceny za produktový design. V této kategorii už potřetí v řadě (po letech 2006 a 2017) přitom září i nová Škoda Octavia. Minulý rok dostala ocenění Škoda Scala.

Red Dot Award je jednou z nejznámějších designérských soutěží na světě, mezinárodní porota je složena z nezávislých odborníků – profesorů designu, odborných novinářů a výtvarníků. Ti každoročně hodnotí zhruba 6500 přihlášených produktů.

Porota hodnotí produkty dle řady kritérií jako například stupně inovace, formální kvality, funkčnosti, životnosti či ekologie. V kategorii produktového designu se mezi automobily či motocykly objevují i další dopravní prostředky a rovněž spotřební elektronika, nábytek, zahradní nářadí, průmyslové nástroje, architektura a mnoho dalších.

Škoda se tedy řadí mezi další automobilky, jejichž modely už byly v rámci letošního ročníku Red Dot Award oceněny. Za produktový design si nejvyšší cenu „best of the best“ odnáší i elektrický hatchback Honda e, který byl oceněn také v kategorii „chytrých produktů“. Pro Hondu měla porota slabost i mezi motocykly, takže cenu získal i superbike CBR1000RR-R Fireblade SP.

Dále obdržela ceny za produktový design Mazda, a to v případě SUV CX-30 a taktéž elektrického MX-30. Stejným způsobem byla ohodnocena i Kia XCeed a francouzský Peugeot získal rovněž dvě ceny, porotě se líbila jak nová generace hatchbacku 208, tak crossover 2008.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

Diskuze (37) Další článek: Koronavirus má další dvě oběti. Autosalony v Paříži a Detroitu letos nebudou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Octavia na Heureka.cz