Škoda Octavia získala cenu za nejlepší design. Stejně jako Hondy, Mazdy či Kia

Cenu za vynikající produktový design si Octavia odnáší už potřetí. Ani další značky však nepřišly zkrátka.

Slavností udělování prestižních cen Red Dot Design Award 2020 má sice proběhnout až na konci června v německém Essenu, už teď se však řada automobilek dozvěděla o získání ceny za produktový design. V této kategorii už potřetí v řadě (po letech 2006 a 2017) přitom září i nová Škoda Octavia. Minulý rok dostala ocenění Škoda Scala.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Red Dot Award je jednou z nejznámějších designérských soutěží na světě, mezinárodní porota je složena z nezávislých odborníků – profesorů designu, odborných novinářů a výtvarníků. Ti každoročně hodnotí zhruba 6500 přihlášených produktů.

Porota hodnotí produkty dle řady kritérií jako například stupně inovace, formální kvality, funkčnosti, životnosti či ekologie. V kategorii produktového designu se mezi automobily či motocykly objevují i další dopravní prostředky a rovněž spotřební elektronika, nábytek, zahradní nářadí, průmyslové nástroje, architektura a mnoho dalších.

Nová Honda Civic Type-R odhaluje české ceny. Základ se vejde pod milion, nemá ale rádio

Nová Honda Civic Type-R odhaluje české ceny. Základ se vejde pod milion, nemá ale rádio

Škoda se tedy řadí mezi další automobilky, jejichž modely už byly v rámci letošního ročníku Red Dot Award oceněny. Za produktový design si nejvyšší cenu „best of the best“ odnáší i elektrický hatchback Honda e, který byl oceněn také v kategorii „chytrých produktů“. Pro Hondu měla porota slabost i mezi motocykly, takže cenu získal i superbike CBR1000RR-R Fireblade SP.

Dále obdržela ceny za produktový design Mazda, a to v případě SUV CX-30 a taktéž elektrického MX-30. Stejným způsobem byla ohodnocena i Kia XCeed a francouzský Peugeot získal rovněž dvě ceny, porotě se líbila jak nová generace hatchbacku 208, tak crossover 2008.

Speciál: Škoda Scala

Škoda Scala je kompaktní model automobilky Škoda Auto. Představen byl 6. prosince v izraelském Tel Avivu a v nabídce nahrazuje modely Rapid a Rapid Spaceback. Stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST 1.5 TSI ACT DSGJízdní dojmyCena a motoryVýbava • RozměrySvětová premiéra VýrobaŠkoda Scala na CNG Scala vs. Kamiq

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků