Škoda Octavia získala cenu za nejlepší design. Stejně jako Hondy, Mazdy či Kia

Cenu za vynikající produktový design si Octavia odnáší už potřetí. Ani další značky však nepřišly zkrátka.

Slavností udělování prestižních cen Red Dot Design Award 2020 má sice proběhnout až na konci června v německém Essenu, už teď se však řada automobilek dozvěděla o získání ceny za produktový design. V této kategorii už potřetí v řadě (po letech 2006 a 2017) přitom září i nová Škoda Octavia. Minulý rok dostala ocenění Škoda Scala.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Red Dot Award je jednou z nejznámějších designérských soutěží na světě, mezinárodní porota je složena z nezávislých odborníků – profesorů designu, odborných novinářů a výtvarníků. Ti každoročně hodnotí zhruba 6500 přihlášených produktů.

Porota hodnotí produkty dle řady kritérií jako například stupně inovace, formální kvality, funkčnosti, životnosti či ekologie. V kategorii produktového designu se mezi automobily či motocykly objevují i další dopravní prostředky a rovněž spotřební elektronika, nábytek, zahradní nářadí, průmyslové nástroje, architektura a mnoho dalších.

Nová Honda Civic Type-R odhaluje české ceny. Základ se vejde pod milion, nemá ale rádio

Nová Honda Civic Type-R odhaluje české ceny. Základ se vejde pod milion, nemá ale rádio

Škoda se tedy řadí mezi další automobilky, jejichž modely už byly v rámci letošního ročníku Red Dot Award oceněny. Za produktový design si nejvyšší cenu „best of the best“ odnáší i elektrický hatchback Honda e, který byl oceněn také v kategorii „chytrých produktů“. Pro Hondu měla porota slabost i mezi motocykly, takže cenu získal i superbike CBR1000RR-R Fireblade SP.

Dále obdržela ceny za produktový design Mazda, a to v případě SUV CX-30 a taktéž elektrického MX-30. Stejným způsobem byla ohodnocena i Kia XCeed a francouzský Peugeot získal rovněž dvě ceny, porotě se líbila jak nová generace hatchbacku 208, tak crossover 2008.

Speciál: Škoda Scala

Škoda Scala je kompaktní model automobilky Škoda Auto. Představen byl 6. prosince 2018 v izraelském Tel Avivu a v nabídce nahrazuje modely Rapid a Rapid Spaceback. Stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST 1.5 TSI ACT DSGJízdní dojmyCena a motoryVýbava • RozměrySvětová premiéra VýrobaŠkoda Scala na CNG Scala vs. Kamiq

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 83 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků