Škoda Octavia WRC v plné přípravě na listopadovou Britskou rallye

U Dobšiné na východním Slovensku 26. října v 8.00 ráno zahájila vývojová skupina týmu Škoda Motorsport testování vozu Škoda Octavia WRC Evo II, které trvalo od 26. do 29. října.
Škoda Octavia WRC v plné přípravě na listopadovou Britskou rallye
U Dobšiné na východním Slovensku 26. října v 8.00 ráno zahájila vývojová skupina týmu Škoda Motorsport testování vozu Škoda Octavia WRC Evo II, které trvalo od 26. do 29. října. Čtyřdenní test má za cíl odzkoušet novou elektroniku agregátu a optimalizovat nastavení podvozku Octavie pro listopadovou Britskou rallye.

Optimalizační zkoušky proběhnou pod vedením šéfinženýra projektu Octavia WRC Dietmara Metricha, když vedoucí testovací skupiny, bývalý tovární jezdec týmu Pavel Sibera, stále leží v nemocnici po operaci zlomené kolenní čéšky. První dva dny bude testovat tovární pilot Armin Schwarz, v sobotu po něm převezme volant Luis Climent.

Armin Schwarz řekl: „Na tomto místě jsme testovali již v minulém roce, takže místo i trať velmi dobře známe. Testovací cesta se svým charakterem hodně podobá bahnitým šotolinovým tratím, které můžeme očekávat na erzetách ve Walesu. Mrzí mě, že s námi nemohl jet Pavel Sibera, jehož cenné zkušenosti jsou k nezaplacení. Pavel je s námi neustále v kontaktu a my s ním tak můžeme vše alespoň telefonicky konzultovat.“

Manažer týmu Pavel Janeba ví, že ve Velké Británii bude o celkovém výsledku rozhodovat především spolehlivost vozu. „Našim cílem je vyzkoušet nově vyvinutou elektroniku pro waste gate u turbodmychadla, abychom se na výkon našeho silnějšího motoru mohli po celou dobu Britské rallye stoprocentně spolehnout. Pochopitelně budeme usilovně ladit podvozek a zkoušet různé pneumatiky. Na test s námi odjel pan Huismann, ředitel firmy Proflex z Nizozemí, který s námi bude testovat nové tlumiče a pérování,“ dodal Janeba.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků