Škoda Octavia WRC v plné přípravě na listopadovou Britskou rallye

U Dobšiné na východním Slovensku 26. října v 8.00 ráno zahájila vývojová skupina týmu Škoda Motorsport testování vozu Škoda Octavia WRC Evo II, které trvalo od 26. do 29. října.
Škoda Octavia WRC v plné přípravě na listopadovou Britskou rallye
U Dobšiné na východním Slovensku 26. října v 8.00 ráno zahájila vývojová skupina týmu Škoda Motorsport testování vozu Škoda Octavia WRC Evo II, které trvalo od 26. do 29. října. Čtyřdenní test má za cíl odzkoušet novou elektroniku agregátu a optimalizovat nastavení podvozku Octavie pro listopadovou Britskou rallye.

Optimalizační zkoušky proběhnou pod vedením šéfinženýra projektu Octavia WRC Dietmara Metricha, když vedoucí testovací skupiny, bývalý tovární jezdec týmu Pavel Sibera, stále leží v nemocnici po operaci zlomené kolenní čéšky. První dva dny bude testovat tovární pilot Armin Schwarz, v sobotu po něm převezme volant Luis Climent.

Armin Schwarz řekl: „Na tomto místě jsme testovali již v minulém roce, takže místo i trať velmi dobře známe. Testovací cesta se svým charakterem hodně podobá bahnitým šotolinovým tratím, které můžeme očekávat na erzetách ve Walesu. Mrzí mě, že s námi nemohl jet Pavel Sibera, jehož cenné zkušenosti jsou k nezaplacení. Pavel je s námi neustále v kontaktu a my s ním tak můžeme vše alespoň telefonicky konzultovat.“

Manažer týmu Pavel Janeba ví, že ve Velké Británii bude o celkovém výsledku rozhodovat především spolehlivost vozu. „Našim cílem je vyzkoušet nově vyvinutou elektroniku pro waste gate u turbodmychadla, abychom se na výkon našeho silnějšího motoru mohli po celou dobu Britské rallye stoprocentně spolehnout. Pochopitelně budeme usilovně ladit podvozek a zkoušet různé pneumatiky. Na test s námi odjel pan Huismann, ředitel firmy Proflex z Nizozemí, který s námi bude testovat nové tlumiče a pérování,“ dodal Janeba.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 9 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků