Škoda Octavia WRC v plné přípravě na listopadovou Britskou rallye

U Dobšiné na východním Slovensku 26. října v 8.00 ráno zahájila vývojová skupina týmu Škoda Motorsport testování vozu Škoda Octavia WRC Evo II, které trvalo od 26. do 29. října.
Škoda Octavia WRC v plné přípravě na listopadovou Britskou rallye
U Dobšiné na východním Slovensku 26. října v 8.00 ráno zahájila vývojová skupina týmu Škoda Motorsport testování vozu Škoda Octavia WRC Evo II, které trvalo od 26. do 29. října. Čtyřdenní test má za cíl odzkoušet novou elektroniku agregátu a optimalizovat nastavení podvozku Octavie pro listopadovou Britskou rallye.

Optimalizační zkoušky proběhnou pod vedením šéfinženýra projektu Octavia WRC Dietmara Metricha, když vedoucí testovací skupiny, bývalý tovární jezdec týmu Pavel Sibera, stále leží v nemocnici po operaci zlomené kolenní čéšky. První dva dny bude testovat tovární pilot Armin Schwarz, v sobotu po něm převezme volant Luis Climent.

Armin Schwarz řekl: „Na tomto místě jsme testovali již v minulém roce, takže místo i trať velmi dobře známe. Testovací cesta se svým charakterem hodně podobá bahnitým šotolinovým tratím, které můžeme očekávat na erzetách ve Walesu. Mrzí mě, že s námi nemohl jet Pavel Sibera, jehož cenné zkušenosti jsou k nezaplacení. Pavel je s námi neustále v kontaktu a my s ním tak můžeme vše alespoň telefonicky konzultovat.“

Manažer týmu Pavel Janeba ví, že ve Velké Británii bude o celkovém výsledku rozhodovat především spolehlivost vozu. „Našim cílem je vyzkoušet nově vyvinutou elektroniku pro waste gate u turbodmychadla, abychom se na výkon našeho silnějšího motoru mohli po celou dobu Britské rallye stoprocentně spolehnout. Pochopitelně budeme usilovně ladit podvozek a zkoušet různé pneumatiky. Na test s námi odjel pan Huismann, ředitel firmy Proflex z Nizozemí, který s námi bude testovat nové tlumiče a pérování,“ dodal Janeba.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků