Škoda Octavia RS kupé, shooting brake, nebo pick-up? Nové fotky ukazují vše

Nulová šance na výrobu. Stoprocentní šance, jak si rozšířit představivost o dalších variantách nové Octavie RS.

Opět máme liftback i kombi a kromě příjezdu hybridní varianty iV vlastně nová generace Škody Octavie RS ničím extra nepřekvapila. Škoda hraje na jistotu a svou cílovou skupinu zájemců o rychlejší Octavii zná velmi dobře. Známý virtuální kouzelník X-Tomi se však nespokojil s existujícími karosářskými verzemi nového RS, a tak popustil na počítači uzdu fantazii.

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Grafik ukazuje smyšlenou podobu hned několika dalších variant Octavie RS, přičemž dvoudveřovým kupé jeho představy teprve začínají – nutno ovšem uznat, že RS bez páru zadních dveří vypadá z profilu opravdu pohledně. Celkové proporce karoserie vypadají přirozeně a vše do sebe zapadá.

Nová Škoda Octavia RS oficiálně: Ta do zásuvky je klíčová. Už jsme v ní seděli!

Nová Škoda Octavia RS oficiálně: Ta do zásuvky je klíčová. Už jsme v ní seděli!

Jako větší fantazie poté vypadá Octavia RS v karosářské verzi shooting brake. A mluvíme přitom o opravdovém ztělesnění tohoto stylu. Na rozdíl od dnešních automobilek, které označení používají pro normální čtyřdveřové kombíky s lehce snižující se linií střechy, zde vyobrazené RS má větší kufr kombinovaný tradičně (a správě) pouze s dvojicí bočních dveří.

Škoda Octavia RS iV konečně v pohybu. Nemá žádný zvuk, ale hlavně že je eko

Škoda Octavia RS iV konečně v pohybu. Nemá žádný zvuk, ale hlavně že je eko

Nakonec se X-Tomi nenechal vázat realitou a zadní část Octavie RS kompletně uřízl, aby vznikl fantastický dvoudveřový pick-up. Nad korbou dokonce nechybí pomocný trubkový rám. Ve výsledku RS připomíná ekvivalent sportovních pick-upů Ute od australského Holdenu. Představa, která by asi reálně vznikla maximálně v rámci tradičních učňovských konceptů Škody. Když může přijít Kodiaq pick-up, proč by nemohla i Octavia RS pick-up, že jo?

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

dnes | Stanislav Kolman | 38 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků