Škoda Octavia RS kupé, shooting brake, nebo pick-up? Nové fotky ukazují vše

Nulová šance na výrobu. Stoprocentní šance, jak si rozšířit představivost o dalších variantách nové Octavie RS.

Opět máme liftback i kombi a kromě příjezdu hybridní varianty iV vlastně nová generace Škody Octavie RS ničím extra nepřekvapila. Škoda hraje na jistotu a svou cílovou skupinu zájemců o rychlejší Octavii zná velmi dobře. Známý virtuální kouzelník X-Tomi se však nespokojil s existujícími karosářskými verzemi nového RS, a tak popustil na počítači uzdu fantazii.

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Grafik ukazuje smyšlenou podobu hned několika dalších variant Octavie RS, přičemž dvoudveřovým kupé jeho představy teprve začínají – nutno ovšem uznat, že RS bez páru zadních dveří vypadá z profilu opravdu pohledně. Celkové proporce karoserie vypadají přirozeně a vše do sebe zapadá.

Nová Škoda Octavia RS oficiálně: Ta do zásuvky je klíčová. Už jsme v ní seděli!

Nová Škoda Octavia RS oficiálně: Ta do zásuvky je klíčová. Už jsme v ní seděli!

Jako větší fantazie poté vypadá Octavia RS v karosářské verzi shooting brake. A mluvíme přitom o opravdovém ztělesnění tohoto stylu. Na rozdíl od dnešních automobilek, které označení používají pro normální čtyřdveřové kombíky s lehce snižující se linií střechy, zde vyobrazené RS má větší kufr kombinovaný tradičně (a správě) pouze s dvojicí bočních dveří.

Škoda Octavia RS iV konečně v pohybu. Nemá žádný zvuk, ale hlavně že je eko

Škoda Octavia RS iV konečně v pohybu. Nemá žádný zvuk, ale hlavně že je eko

Nakonec se X-Tomi nenechal vázat realitou a zadní část Octavie RS kompletně uřízl, aby vznikl fantastický dvoudveřový pick-up. Nad korbou dokonce nechybí pomocný trubkový rám. Ve výsledku RS připomíná ekvivalent sportovních pick-upů Ute od australského Holdenu. Představa, která by asi reálně vznikla maximálně v rámci tradičních učňovských konceptů Škody. Když může přijít Kodiaq pick-up, proč by nemohla i Octavia RS pick-up, že jo?

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 136 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků