Škoda Octavia RS - WRC Edition

Jak již nadpis naznačuje, je poslední přírůstek v nabídce mladoboleslavské automobilky limitovanou sérií Octavie RS
Škoda Octavia RS - WRC Edition
Jak již nadpis naznačuje, je poslední přírůstek v nabídce mladoboleslavské automobilky limitovanou sérií Octavie RS. Představen byl u příležitosti oslav 100 let Motorsportu ve značce Škoda.

Limitovaná série WRC Edition vychází z „běžného“ modelu Octavia RS. Na silnici ji poznáte podle nepřehlédnutelného barevného provedení karoserie. Škoda Octavia RS - WRC Edition je nabízena výhradně v odstínu bílá Candy s optickým přiblížením skutečnému WRC. Na bocích a střeše vozu je umístěn okřídlený šíp a znak Škoda Auto, víko motoru a dveře zdobí emblém stoletého výročí, nárazníky jsou opatřeny zeleným pruhem.

Sportovní interiér vozu Škoda Octavia RS je v WRC Edition doplněn dekorativní lištou s logem “V” na prazích a unikátnost celému vozu dodává identifikační štítek na přístrojové desce, který označuje pořadí vozu vzhledem k celkovému počtu vozů vyrobených v limitované sérii. Ke každé Škoda Octavia RS - WRC Edition obdrží zákazník spolu s vozem speciální přívěšek na klíče.

Výbava Škody Octavia RS byla u WRC Edition rozšířena například o 17” kola Spider z lehkých slitin s bílým povrchem opatřená pneumatikami o rozměru 205/50 R17, xenonové světlomety s dynamickou regulací nastavení výšky a ostřikovače světlometů se signalizací poklesu hladiny náplně, alarm s hlídáním vnitřního prostoru, boční airbagy a elektronický stabilizační systém ESP. Nechybí ani automatická klimatizace Climatronic, přední vyhřívaná přední sedadla, příprava pro telefon GSM a rádio Škoda Symphony s přehrávačem CD.

Zaujala-li vás Škoda Octavia RS – WRC Edition, vězte, že na její pořízení budete potřebovat 895 000 Kč a hodně štěstí, protože by mělo být vyrobeno jen sto kusů.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků