Současná Octavia naposledy změní vzhled. Obětovala tomu silné motory

Nová generace Škody Octavia je za dveřmi. Ta současná se ale ještě nevzdává a v rámci modelové péče naposledy změní vzhled.

Čtenář Petr nás začátkem tohoto týdne upozornil na omezenou nabídku motorů Škody Octavia. Ta už co nevidět dostane nástupce - podle dřívějších informací bychom se jej měli dočkat ještě před koncem letošního roku. Výpadek se dotknul jednotek 1.5 TSI, 2.0 TSI a 2.0 TDI/135 kW u liftbacku v linii Style. Aktuálně je tedy tento vůz dostupný pouze s motory 1.0 TSI, 1.6 TDI a 2.0 TDI/110 kW.

Škoda Octavia byla na odpis. Ve Stalinově bunkru z ní udělali nové auto

Škoda Octavia byla na odpis. Ve Stalinově bunkru z ní udělali nové auto

Podle informací Škodovky je omezení nabídky dočasné a souvisí se změnou vzhledu. Octavia třetí generace se sice pomalu chystá do důchodu, v rámci modelové péče však dojde k nahrazení Chrompaketu, který je standardem od linie Style, černým provedením vybraných dílů karoserie, jako jsou kryty vnějších zpětných zrcátek či lišty kolem oken. U kombi bude nadále možné objednat chromované provedení a omezení nabídky se jej netýká.

Víme, jak bude vypadat nová Škoda Octavia. A známe i další detaily

Víme, jak bude vypadat nová Škoda Octavia. A známe i další detaily

Krátkodobý výpadek motorů u verze liftback se projevil jen v konfigurátoru. To z důvodu, aby si zákazník neobjednal vůz, který ale může jít do výroby až po změnách v rámci modelové péče (ta obvykle připadá na přelom května a června) a místo chromovaných dílů nebyl osazen díly černými. Po náběhu vozů nového modelového roku se uvedené agregáty znova vrátí do nabídky.

Škoda Octavia RS s hybridním pohonem? Dobrý příklad, řekl šéf vývoje

Škoda Octavia RS s hybridním pohonem? Dobrý příklad, řekl šéf vývoje

Mezitím se rojí další informace o nové generaci nejdůležitějšího modelu Škodovky. Již víme, že rozdělené přední světlomety současné generace byly pouze jednorázovou akcí a novinka je nedostane. Designově by se vůz měl přiblížit Superbu, nevyhnutelně bude elektrifikován a mělo by dojít k nárůstu vnějších rozměrů. Jak by zhruba mohly vypadat zadní partie nové Octavie, se můžete podívat v galerii. Kolegové z Auto.cz je totiž našli tam, kde byste je nehledali – v palubním počítači Superbu.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků