Škoda Octavia je miláčkem Britů

Stejně jako se mění noc v den, tak se změnil pohled řidičů ve Velké Británii na české vozy Škoda. Ty patřily ještě před deseti lety k nejvděčnějším „obětem” různých vtipů, některé z nich bude jistě každý z vás znát. „České plechovky” se ovšem pod patronací Volkswagenu změnily a Škoda získala na Ostrovech vysokou prestiž. Alespoň mezi běžnými spotřebiteli.

Britský magazín Auto Expres v minulých dnech zveřejnil výsledky ankety o „Nejoblíbenější automobil” na britských ostrovech. A vítěz? Škoda Octavia druhé generace.

V anketě hlasovaly desítky tisíc čtenářů, kteří si mohli vybrat z jakéhokoli vozu na britském trhu. Anketa byla navíc rozdělena do několika kategorií dle velikosti vozů a navíc neoficiálně se také sbírají informace v čem vidí řidiči plusy jednotlivých modelů.

Škoda získala nejen celkové vítězství a vítězství ve své třídě, ale účastníci ankety ji poslali na první místo i v hodnocení spotřeby a provozních nákladů, spolehlivosti a komfortu.

Samotní organizátoři ankety pak jasně prohlásili, že Octavia je vozem, který jen těžko najde i v budoucích letech konkurenta. Jedná se o nejuniverzálnější vůz s vysokým kreditem a odzkoušenou spolehlivosti.

Za pozornost stojí také druhé místo Škody Fabie v kategorii malých vozů.

Malé vozy

 1. Honda Jazz
 2. Škoda Fabia

Kompaktní vozy

 1. Honda Civic
 2. Toyota Corolla

Rodinné vozy

 1. Škoda Octavia
 2. Mazda 6

Střední třída

 1. Lexus IS (minulé generace)
 2. BMW řady 3

Off-roady a SUV

 1. Lexus RX
 2. Toyota RAV4 (minulé generace)

MPV

 1. Volkswagen Touran
 2. Ford C-Max
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků