Škoda Octavia je miláčkem Britů

Stejně jako se mění noc v den, tak se změnil pohled řidičů ve Velké Británii na české vozy Škoda. Ty patřily ještě před deseti lety k nejvděčnějším „obětem” různých vtipů, některé z nich bude jistě každý z vás znát. „České plechovky” se ovšem pod patronací Volkswagenu změnily a Škoda získala na Ostrovech vysokou prestiž. Alespoň mezi běžnými spotřebiteli.

Britský magazín Auto Expres v minulých dnech zveřejnil výsledky ankety o „Nejoblíbenější automobil” na britských ostrovech. A vítěz? Škoda Octavia druhé generace.

V anketě hlasovaly desítky tisíc čtenářů, kteří si mohli vybrat z jakéhokoli vozu na britském trhu. Anketa byla navíc rozdělena do několika kategorií dle velikosti vozů a navíc neoficiálně se také sbírají informace v čem vidí řidiči plusy jednotlivých modelů.

Škoda získala nejen celkové vítězství a vítězství ve své třídě, ale účastníci ankety ji poslali na první místo i v hodnocení spotřeby a provozních nákladů, spolehlivosti a komfortu.

Samotní organizátoři ankety pak jasně prohlásili, že Octavia je vozem, který jen těžko najde i v budoucích letech konkurenta. Jedná se o nejuniverzálnější vůz s vysokým kreditem a odzkoušenou spolehlivosti.

Za pozornost stojí také druhé místo Škody Fabie v kategorii malých vozů.

Malé vozy

 1. Honda Jazz
 2. Škoda Fabia

Kompaktní vozy

 1. Honda Civic
 2. Toyota Corolla

Rodinné vozy

 1. Škoda Octavia
 2. Mazda 6

Střední třída

 1. Lexus IS (minulé generace)
 2. BMW řady 3

Off-roady a SUV

 1. Lexus RX
 2. Toyota RAV4 (minulé generace)

MPV

 1. Volkswagen Touran
 2. Ford C-Max
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků