Škoda Octavia je miláčkem Britů

Stejně jako se mění noc v den, tak se změnil pohled řidičů ve Velké Británii na české vozy Škoda. Ty patřily ještě před deseti lety k nejvděčnějším „obětem” různých vtipů, některé z nich bude jistě každý z vás znát. „České plechovky” se ovšem pod patronací Volkswagenu změnily a Škoda získala na Ostrovech vysokou prestiž. Alespoň mezi běžnými spotřebiteli.

Britský magazín Auto Expres v minulých dnech zveřejnil výsledky ankety o „Nejoblíbenější automobil” na britských ostrovech. A vítěz? Škoda Octavia druhé generace.

V anketě hlasovaly desítky tisíc čtenářů, kteří si mohli vybrat z jakéhokoli vozu na britském trhu. Anketa byla navíc rozdělena do několika kategorií dle velikosti vozů a navíc neoficiálně se také sbírají informace v čem vidí řidiči plusy jednotlivých modelů.

Škoda získala nejen celkové vítězství a vítězství ve své třídě, ale účastníci ankety ji poslali na první místo i v hodnocení spotřeby a provozních nákladů, spolehlivosti a komfortu.

Samotní organizátoři ankety pak jasně prohlásili, že Octavia je vozem, který jen těžko najde i v budoucích letech konkurenta. Jedná se o nejuniverzálnější vůz s vysokým kreditem a odzkoušenou spolehlivosti.

Za pozornost stojí také druhé místo Škody Fabie v kategorii malých vozů.

Malé vozy

 1. Honda Jazz
 2. Škoda Fabia

Kompaktní vozy

 1. Honda Civic
 2. Toyota Corolla

Rodinné vozy

 1. Škoda Octavia
 2. Mazda 6

Střední třída

 1. Lexus IS (minulé generace)
 2. BMW řady 3

Off-roady a SUV

 1. Lexus RX
 2. Toyota RAV4 (minulé generace)

MPV

 1. Volkswagen Touran
 2. Ford C-Max
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků