Škoda spustila výrobu nové Octavie. Linkou už ale projelo něco zajímavějšího

Z linky v Mladé Boleslavi už sjíždí první kusy nové Octavie. Během toho však továrna již pomalu najíždí i na produkci prvního modelu na elektrické platformě MEB.

Škoda Octavia čtvrté generace se již oficiální vyrábí v Mladé Boleslavi a automobilka upřesňuje, že z linky, která patří k nejmodernějším a nejekologičtějším svého druhu v Evropě, má výhledově sjíždět denně až 1150 kusů nového modelu. Vše má ovšem svůj čas, prozatím jede výroba v počtu deseti nových Octavií za den.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Automobilka se bude chtít samozřejmě vyrovnat úspěchu předchozích generací. Celkem si u odchozího modelu připsala až 400.000 prodaných kusů ročně, přičemž celkově si Octavia drží pozici jednoho z nejprodávanějších vozů v Evropě. Svého bestselleru napříč generacemi Škoda dosud vyrobila přes 6,5 milionu kusů. Oblíbenost Octavie je zřejmá nejen České republice, ale také v Rakousku, Finsku či Švýcarsku.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Octavia sjíždí z výrobní linky haly M13 v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Pro výrobu novinky byla samozřejmě linka opět inovována novými procesy a technologiemi. Řadu složitých a fyzicky namáhavých výrobních kroků přebírají roboti. „Výrazně jsme investovali do přestavby výrobní linky, abychom přesně k 60. výročí tohoto modelu mohli vyrábět jeho nejlepší verzi všech dob,“ uvedl Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto v oblasti výroby a logistiky.

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

Pro představu, aktuálně se na montáži vyrábí 1330 vozů za den (192 Karoqů, 1128 Octavií A7 a 10 Octavií A8). Zaměstnanci továrny v Mladé Boleslavi se přitom hromadně snaží vyjednat zvýšení jednorázové platby za pracovní výkon v roce 2019, především kvůli těžší práci s náběhem produkce nové Octavie a rovněž startem výroby prvního vozidla na platformě MEB.

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Z Mladé Boleslavi totiž zaznělo, že linkou již první auto Škody na platformě MEB projelo. Práce na produkční variantě konceptu elektromobilu Vision iV tedy započaly, přestože model bude oficiálně uveden na trh až na konci příští roku. Právě i pro čistě elektrické SUV v tuto chvíli probíhají inovace na výrobní lince.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků