Škoda spustila výrobu nové Octavie. Linkou už ale projelo něco zajímavějšího

Z linky v Mladé Boleslavi už sjíždí první kusy nové Octavie. Během toho však továrna již pomalu najíždí i na produkci prvního modelu na elektrické platformě MEB.

Škoda Octavia čtvrté generace se již oficiální vyrábí v Mladé Boleslavi a automobilka upřesňuje, že z linky, která patří k nejmodernějším a nejekologičtějším svého druhu v Evropě, má výhledově sjíždět denně až 1150 kusů nového modelu. Vše má ovšem svůj čas, prozatím jede výroba v počtu deseti nových Octavií za den.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Automobilka se bude chtít samozřejmě vyrovnat úspěchu předchozích generací. Celkem si u odchozího modelu připsala až 400.000 prodaných kusů ročně, přičemž celkově si Octavia drží pozici jednoho z nejprodávanějších vozů v Evropě. Svého bestselleru napříč generacemi Škoda dosud vyrobila přes 6,5 milionu kusů. Oblíbenost Octavie je zřejmá nejen České republice, ale také v Rakousku, Finsku či Švýcarsku.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Octavia sjíždí z výrobní linky haly M13 v hlavním závodě v Mladé Boleslavi. Pro výrobu novinky byla samozřejmě linka opět inovována novými procesy a technologiemi. Řadu složitých a fyzicky namáhavých výrobních kroků přebírají roboti. „Výrazně jsme investovali do přestavby výrobní linky, abychom přesně k 60. výročí tohoto modelu mohli vyrábět jeho nejlepší verzi všech dob,“ uvedl Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto v oblasti výroby a logistiky.

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

Pro představu, aktuálně se na montáži vyrábí 1330 vozů za den (192 Karoqů, 1128 Octavií A7 a 10 Octavií A8). Zaměstnanci továrny v Mladé Boleslavi se přitom hromadně snaží vyjednat zvýšení jednorázové platby za pracovní výkon v roce 2019, především kvůli těžší práci s náběhem produkce nové Octavie a rovněž startem výroby prvního vozidla na platformě MEB.

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Z Mladé Boleslavi totiž zaznělo, že linkou již první auto Škody na platformě MEB projelo. Práce na produkční variantě konceptu elektromobilu Vision iV tedy započaly, přestože model bude oficiálně uveden na trh až na konci příští roku. Právě i pro čistě elektrické SUV v tuto chvíli probíhají inovace na výrobní lince.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera