Škoda odhalila skici interiéru Octavie IV. Špion byl rychlejší a ukázal vše

Škoda vypouští další upoutávku na novou generaci Octavie. Těsně před samotným odhalením vozu nám ukazuje skici nově řešeného interiéru.

Nová Škoda Octavia se ukáže veřejnosti už příští týden, přesněji v pondělí 11. listopadu v Praze. Po úniku několika fotek, upoutávkách od samotné automobilky a jízdních dojmech z maskovaného prototypu kombíku však Škoda ještě naposledy láká na čtvrtou generaci svého bestselleru. Poskytuje totiž skici interiéru.

Škoda uvádí, že nově tvarovaná palubní deska je rozdělena do několika úrovní, které mají svými liniemi připomínat typické tvary masky chladiče vozu. Velký displej infotainmentu pak obdobně jako ve Scale trčí volně do prostoru. Nechybí ani zmínka, že nová Octavia nabídne uvnitř ještě více místa než předchůdce.

Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Velkou novinkou po stránce designu interiéru je také dvouramenný volant s tlačítky a otočnými ovladači, zatímco běžný volič automatické převodovky nahrazuje na středovém panelu jen malý přepínač. Jeho prostřednictvím se řadí jednotlivé režimy převodovky DSG pomocí technologie shift-by-wire, tedy bez přímé mechanické vazby. 

Skici potvrzují i uniklé fotky reálného interiéru (v galerii), které se šíří po internetu. Pocházejí ze soukromé facebookové skupiny pro fanoušky Škody Octavia. Ve výbavě Octavie se poprvé objeví i možnost třízónové klimatizace Climatronic.

Za volantem nové Škody Octavia: O krok blíže Superbu! RS bude opravdu hybrid

Za volantem nové Škody Octavia: O krok blíže Superbu! RS bude opravdu hybrid

Premiéra 11. listopadu proběhne v pražském Veletržním paláci, kde se představí jak liftback, tak varianta kombi. Právě kombi chce přitom Škoda vypustit do prodeje jako první, jelikož má dle průzkumu u zájemců větší potenciál.

Škoda slíbila, že se první sériové Octavie objeví na silnicích ještě před koncem letošního roku, naplno se vykrývání objednávek rozběhne v prvním čtvrtletí příštího roku.

Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

včera | Svět motorů | 9 příspěvků
TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků