Škoda odhalila skici interiéru Octavie IV. Špion byl rychlejší a ukázal vše

Škoda vypouští další upoutávku na novou generaci Octavie. Těsně před samotným odhalením vozu nám ukazuje skici nově řešeného interiéru.

Nová Škoda Octavia se ukáže veřejnosti už příští týden, přesněji v pondělí 11. listopadu v Praze. Po úniku několika fotek, upoutávkách od samotné automobilky a jízdních dojmech z maskovaného prototypu kombíku však Škoda ještě naposledy láká na čtvrtou generaci svého bestselleru. Poskytuje totiž skici interiéru.

Škoda uvádí, že nově tvarovaná palubní deska je rozdělena do několika úrovní, které mají svými liniemi připomínat typické tvary masky chladiče vozu. Velký displej infotainmentu pak obdobně jako ve Scale trčí volně do prostoru. Nechybí ani zmínka, že nová Octavia nabídne uvnitř ještě více místa než předchůdce.

Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Velkou novinkou po stránce designu interiéru je také dvouramenný volant s tlačítky a otočnými ovladači, zatímco běžný volič automatické převodovky nahrazuje na středovém panelu jen malý přepínač. Jeho prostřednictvím se řadí jednotlivé režimy převodovky DSG pomocí technologie shift-by-wire, tedy bez přímé mechanické vazby. 

Skici potvrzují i uniklé fotky reálného interiéru (v galerii), které se šíří po internetu. Pocházejí ze soukromé facebookové skupiny pro fanoušky Škody Octavia. Ve výbavě Octavie se poprvé objeví i možnost třízónové klimatizace Climatronic.

Za volantem nové Škody Octavia: O krok blíže Superbu! RS bude opravdu hybrid

Za volantem nové Škody Octavia: O krok blíže Superbu! RS bude opravdu hybrid

Premiéra 11. listopadu proběhne v pražském Veletržním paláci, kde se představí jak liftback, tak varianta kombi. Právě kombi chce přitom Škoda vypustit do prodeje jako první, jelikož má dle průzkumu u zájemců větší potenciál.

Škoda slíbila, že se první sériové Octavie objeví na silnicích ještě před koncem letošního roku, naplno se vykrývání objednávek rozběhne v prvním čtvrtletí příštího roku.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků