Škoda odhalila skici interiéru Octavie IV. Špion byl rychlejší a ukázal vše

Škoda vypouští další upoutávku na novou generaci Octavie. Těsně před samotným odhalením vozu nám ukazuje skici nově řešeného interiéru.

Nová Škoda Octavia se ukáže veřejnosti už příští týden, přesněji v pondělí 11. listopadu v Praze. Po úniku několika fotek, upoutávkách od samotné automobilky a jízdních dojmech z maskovaného prototypu kombíku však Škoda ještě naposledy láká na čtvrtou generaci svého bestselleru. Poskytuje totiž skici interiéru.

Škoda uvádí, že nově tvarovaná palubní deska je rozdělena do několika úrovní, které mají svými liniemi připomínat typické tvary masky chladiče vozu. Velký displej infotainmentu pak obdobně jako ve Scale trčí volně do prostoru. Nechybí ani zmínka, že nová Octavia nabídne uvnitř ještě více místa než předchůdce.

Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Velkou novinkou po stránce designu interiéru je také dvouramenný volant s tlačítky a otočnými ovladači, zatímco běžný volič automatické převodovky nahrazuje na středovém panelu jen malý přepínač. Jeho prostřednictvím se řadí jednotlivé režimy převodovky DSG pomocí technologie shift-by-wire, tedy bez přímé mechanické vazby. 

Skici potvrzují i uniklé fotky reálného interiéru (v galerii), které se šíří po internetu. Pocházejí ze soukromé facebookové skupiny pro fanoušky Škody Octavia. Ve výbavě Octavie se poprvé objeví i možnost třízónové klimatizace Climatronic.

Za volantem nové Škody Octavia: O krok blíže Superbu! RS bude opravdu hybrid

Za volantem nové Škody Octavia: O krok blíže Superbu! RS bude opravdu hybrid

Premiéra 11. listopadu proběhne v pražském Veletržním paláci, kde se představí jak liftback, tak varianta kombi. Právě kombi chce přitom Škoda vypustit do prodeje jako první, jelikož má dle průzkumu u zájemců větší potenciál.

Škoda slíbila, že se první sériové Octavie objeví na silnicích ještě před koncem letošního roku, naplno se vykrývání objednávek rozběhne v prvním čtvrtletí příštího roku.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků