Nová Škoda Octavia měla první těžkou nehodu. Na nejlepší ještě pořád ztrácí

Čtvrtá generace Škody Octavia je dalším novým autem, které si od Euro NCAP odnáší plné hodnocení v nárazových testech.

Na nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP dnes míří všechny velké automobilky. Není tak překvapením, že nejvyšší skóre si teď odnáší i nejnovější čtvrtá generace Škody Octavia. Jiné hodnocení byste vlastně ani neočekávali, když na stejný počet hvězd si v nedávné minulosti dosáhli i Kodiaq, Karoq, Kamiq nebo Scala.

Bez plného hodnocení by se ostatně Octavia jakožto bestseller Škody nemohla obejít. Ze všech současných modelů Škody si přitom odnáší i nejvyšší 88% hodnocení v kategorii ochrany dětské posádky. V případě ochrany dospělé posádky dosáhla na skóre 92 % a za asistenční systémy dostala 79 %. Záběry z testů si prohlédněte níže ve videu.

Mazda CX-30 si odnáší rekordní hodnocení v testu Euro NCAP. Překonává i Volvo

Mazda CX-30 si odnáší rekordní hodnocení v testu Euro NCAP. Překonává i Volvo

Pro srovnání s těmi nejlepšími, ve výsledkové listině Euro NCAP však na úplnou špičku nová Octavia ještě pár procent ztrácí. Není to dlouho, co Mazda CX-30 dosáhla rekordního hodnocení v ochraně dospělé posádky s 99 %. Překonala tak i 98% hodnocení Volva XC60 či Alfy Romeo Giulia. U zmíněné ochrany dětí ale Octavia SUV od Mazdy (86 %) zase překonává.

K celkovému hodnocení Octavie pomohly i nové asistenční systémy, které se v českém liftbacku a kombíku ukazují vůbec poprvé – například asistent vyhýbání, asistent pro odbočování nebo varování při vystupování z vozu. Posádku pak při nárazu chrání až devět airbagů, mimo jiné kolenní airbag řidiče, a po nárazu vůz zastaví multikolizní brzda a zabrání tak nekontrolovanému pokračování v jízdě.

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

„Intenzivně pracujeme na dalším zlepšování aktivní a pasivní bezpečnosti a na neustálém zvyšování ochrany účastníků silničního provozu. Všechny naše nové modely dosáhly v uplynulých letech v tomto nezávislém referenčním hodnocení bezpečnosti na nejlepší možný výsledek,“ uvedl Christian Strube, člen představenstva Škody Auto.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 87 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků