Škoda Octavia Combi Tour 4x4 definitivně končí

Mladoboleslavská automobilka Škoda od června ukončila výrobu starší generace Octavie ve verzi Combi s náhonem na všechna čtyři kola. Tento model se přitom udržel na trhu více než sedm let, když byla výroba odstartována v roce 1999. Od té doby Škoda dodala zákazníkům více než 50tis. vozů tohoto modelu.

Tip: Přečtěte si náš velký test Škody Octavie Combi 4x4 druhé generace.

Původní Octavia se tak bude vyrábět pouze s předním náhonem a zájemce o čtyřkolku bude muset sáhnout po nové generaci. S ukončením výroby tohoto modelu skončí ve vrchlabském závodu také provoz tamní svařovny, která tak následuje nedávno uzavřenou lakovnu. Ve Vrchlabí tak zůstanou pouze montážní linky.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků