Škoda Octavia Combi 4x4 v úpravě pro lesníky a myslivce

Na právě probíhajícím mezinárodním veletrhu Silva Regina v Brně je k vidění v expozici firmy Silvajagd zajímavá úprava oblíbené Škody Octavia Combi. Jde o speciální úpravu, která je zaměřena pro lesníky a myslivce a vznikla přímo ve spolupráci Škody Auto a zmíněné společnosti.

Novinka je odvozena od klasické Octavie Combi 4x4 s motorem 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k). Přestože patří tento vůz k velmi kvalitním s vysokou užitnou hodnotou, došlo k několika změnám. Vůz kategorie N1, tedy s odpočtem DPH, dostal proti standardní verzi zvýšený a upravený podvozek. Světlá výška se tak zvětšila o 40 mm, což se pozitivně projeví v jízdách mimo zpevněnou komunikaci. Vůz je standardně dodáván s přepážkou zavazadlového prostoru, ovšem ta je variabilní a pokud potřebuje myslivec odvést něco většího, lze sklopit zadní sedačky a přepážku posunout až za opěradla předních sedadel. Řidič tak získá velkou ložnou plochu, která pojme v případě myslivce statného bizona, popř. lesníkovi dovolí odvést několik kubíků dřeva. O rozdělení výkonu na všechna kola se stará spojka Haldex. Mimo úpravu podvozku došlo i na další změny. Jelikož se jedná o vůz, který má plnit náročné úkoly v terénu, je myslivecká Octavia vybavena navijáky a to jak vpředu, tak vzadu. Další výbavou je např. držák na střelné zbraně, plastový kontejner pro uložení špinavých věci a také zadní kovový rám, který umožňuje převoz ulovené zvěře.

Pokud vás zaujala myslivecká úprava a rádi byste vyrazili na jeleny třeba do lesa Řáholce, pak si můžete tento vůz prohlédnout na výstavišti v Brně, kde veletrh Silva Regina probíhá až do 6. dubna.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků