Škoda Octavia Combi 4x4 v úpravě pro lesníky a myslivce

Na právě probíhajícím mezinárodním veletrhu Silva Regina v Brně je k vidění v expozici firmy Silvajagd zajímavá úprava oblíbené Škody Octavia Combi. Jde o speciální úpravu, která je zaměřena pro lesníky a myslivce a vznikla přímo ve spolupráci Škody Auto a zmíněné společnosti.

Novinka je odvozena od klasické Octavie Combi 4x4 s motorem 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k). Přestože patří tento vůz k velmi kvalitním s vysokou užitnou hodnotou, došlo k několika změnám. Vůz kategorie N1, tedy s odpočtem DPH, dostal proti standardní verzi zvýšený a upravený podvozek. Světlá výška se tak zvětšila o 40 mm, což se pozitivně projeví v jízdách mimo zpevněnou komunikaci. Vůz je standardně dodáván s přepážkou zavazadlového prostoru, ovšem ta je variabilní a pokud potřebuje myslivec odvést něco většího, lze sklopit zadní sedačky a přepážku posunout až za opěradla předních sedadel. Řidič tak získá velkou ložnou plochu, která pojme v případě myslivce statného bizona, popř. lesníkovi dovolí odvést několik kubíků dřeva. O rozdělení výkonu na všechna kola se stará spojka Haldex. Mimo úpravu podvozku došlo i na další změny. Jelikož se jedná o vůz, který má plnit náročné úkoly v terénu, je myslivecká Octavia vybavena navijáky a to jak vpředu, tak vzadu. Další výbavou je např. držák na střelné zbraně, plastový kontejner pro uložení špinavých věci a také zadní kovový rám, který umožňuje převoz ulovené zvěře.

Pokud vás zaujala myslivecká úprava a rádi byste vyrazili na jeleny třeba do lesa Řáholce, pak si můžete tento vůz prohlédnout na výstavišti v Brně, kde veletrh Silva Regina probíhá až do 6. dubna.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků