Škoda Octavia Combi 4x4 v úpravě pro lesníky a myslivce

Na právě probíhajícím mezinárodním veletrhu Silva Regina v Brně je k vidění v expozici firmy Silvajagd zajímavá úprava oblíbené Škody Octavia Combi. Jde o speciální úpravu, která je zaměřena pro lesníky a myslivce a vznikla přímo ve spolupráci Škody Auto a zmíněné společnosti.

Novinka je odvozena od klasické Octavie Combi 4x4 s motorem 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k). Přestože patří tento vůz k velmi kvalitním s vysokou užitnou hodnotou, došlo k několika změnám. Vůz kategorie N1, tedy s odpočtem DPH, dostal proti standardní verzi zvýšený a upravený podvozek. Světlá výška se tak zvětšila o 40 mm, což se pozitivně projeví v jízdách mimo zpevněnou komunikaci. Vůz je standardně dodáván s přepážkou zavazadlového prostoru, ovšem ta je variabilní a pokud potřebuje myslivec odvést něco většího, lze sklopit zadní sedačky a přepážku posunout až za opěradla předních sedadel. Řidič tak získá velkou ložnou plochu, která pojme v případě myslivce statného bizona, popř. lesníkovi dovolí odvést několik kubíků dřeva. O rozdělení výkonu na všechna kola se stará spojka Haldex. Mimo úpravu podvozku došlo i na další změny. Jelikož se jedná o vůz, který má plnit náročné úkoly v terénu, je myslivecká Octavia vybavena navijáky a to jak vpředu, tak vzadu. Další výbavou je např. držák na střelné zbraně, plastový kontejner pro uložení špinavých věci a také zadní kovový rám, který umožňuje převoz ulovené zvěře.

Pokud vás zaujala myslivecká úprava a rádi byste vyrazili na jeleny třeba do lesa Řáholce, pak si můžete tento vůz prohlédnout na výstavišti v Brně, kde veletrh Silva Regina probíhá až do 6. dubna.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků