Škoda občerstvuje nabídku nafťáků

Obměna naftových motorů v koncernu Volkswagen nyní zastihla i Mladou Boleslav. Škoda ve Franfurtu představí inovovaný motorový park všech svých modelů.

Fabia dostane nové vznětové třívalcové motory o objemu 1.4 l s výkonem 51 kW a 59 kW, které ještě v letošním roce nahradí nynější nafťák 1.4 TDI PD 55 kW. Superb dostane pod kapotu prozměnu nové naftové motory o objemu 1.9l s výkonem 77 kW a 2.0TDI s výkonem 103 kW (motor 2.0TDI bude pouze se šestistupňovou převodovkou).

Mimo tyto inovace, představí Škoda ve Frankfurtu poprvé své modely vybaveny filtry pevných částic. Tento filtr bude dostupný v průběhu tohoto roku pro Superb s motorem 2.0 TDI, do kterého bude dodávan jako standardní výbava a u Octavie bude jako výbava volitelná. Filtr pevných částic DPF bude později dostupný i pro 1.9 TDI a to pro všechny modelové řady.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků