Škoda občerstvuje nabídku nafťáků

Obměna naftových motorů v koncernu Volkswagen nyní zastihla i Mladou Boleslav. Škoda ve Franfurtu představí inovovaný motorový park všech svých modelů.

Fabia dostane nové vznětové třívalcové motory o objemu 1.4 l s výkonem 51 kW a 59 kW, které ještě v letošním roce nahradí nynější nafťák 1.4 TDI PD 55 kW. Superb dostane pod kapotu prozměnu nové naftové motory o objemu 1.9l s výkonem 77 kW a 2.0TDI s výkonem 103 kW (motor 2.0TDI bude pouze se šestistupňovou převodovkou).

Mimo tyto inovace, představí Škoda ve Frankfurtu poprvé své modely vybaveny filtry pevných částic. Tento filtr bude dostupný v průběhu tohoto roku pro Superb s motorem 2.0 TDI, do kterého bude dodávan jako standardní výbava a u Octavie bude jako výbava volitelná. Filtr pevných částic DPF bude později dostupný i pro 1.9 TDI a to pro všechny modelové řady.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků