Projděte si návod k obsluze nové Škody Octavia. Brzy se vám může hodit

Nová auta jsou dnes čím dál složitější. Některé úkony proto mohou vyžadovat to, co si řada ostřílených řidičů neumí, nebo nechce připustit: použití uživatelské příručky.

Pamatujete si na tu obrovskou bichli, kterou stále vozíte v přihrádce před spolujezdcem svého vozu a ještě jste ji neotevřeli? To je uživatelská příručka. Tiskopis, který řada řidičů z principu neotevírá, protože ví všechno nejlépe. Nejenom auta jsou však čí dál složitější, a dokonce i ostřílení majitelé či uživatelé digitálních výrobků občas potřebují pomoci. Kdo někdy vlastnil hodinky Casio G-Shock a měnil u nich zimní čas na letní (či naopak), dá mi jistě za pravdu...

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Ale zpátky k autům. Většina novinek na českém trhu s každou novou generací čím dál více podléhá digitalizaci a na to nemusejí být řidiči více „analogových“ předchůdců zvyklí. Klasických tlačítek ubývá, kdysi snadno dohledatelné funkce dnes lovíte v útrobách infotainmentů, snadné kolikrát nebývá ani nastavení zobrazení digitálního přístrojového štítu. Ne každý chce před sebou vidět, kolik aktuálně využívá výkonu - běžnému řidiči bohatě stačí klasický otáčkoměr a rychloměr.

Nejlevnější novou Octavii jsme srovnali s tou starou. Volba nebude vůbec snadná

Nejlevnější novou Octavii jsme srovnali s tou starou. Volba nebude vůbec snadná

Jenže i tak známé prvky, jako je třeba přístrojový štít s palubním počítačem uprostřed, se pomalu vytrácejí. Člověk, který si patnáct nebo dvacet let hýčkal a garážoval své rodinné auto, jednoho dne chtě nechtě naskočí na novou digitální vlnu a nebude se stačit divit, jak se automobilový svět změnil. A neujde tomu ani u nových generací golfu či octavie, které mají v základu třeba digitální přístrojový štít.

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

Nová Škoda Octavia má české ceny. Stojí 636.900 Kč, na sen chalupářů si počkáte

Není pochyb, že uživatelská příručka občas přijde vhod. A protože je Škoda Octavia nejprodávanější auto v Česku, budoucím majitelům se může hodit ji mít nejen v tištěné formě, ale i v té digitální. Škoda je na tyto případy připravená a na svých stránkách nabízí ke stažení manuály ke všem vozům nabízeným na českém trhu za posledních třicet let. Od favoritu, přes felicii, jedničkovou octavii až po novou generaci octavie, jejíž předprodej byl zahájen ani ne před dvěma týdny.

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Příručka vám dokáže pomoci se spoustou věcí. Vysvětlí například význam kontrolek, o kterých jste dosud neměli ani tušení, pomůže vám s řešením některých problémů (třeba se zablokovaným navíječem pásů), nebo doporučí dětskou sedačku a pomůže s jejím uchycením. Ačkoliv to možná řada řidičů nepřenese přes srdce, někdy zevrubný návod zkrátka neuškodí.

Škoda Octavia v roce 1996 diktovala, co si musíte koupit. I proto byla tak drahá

Škoda Octavia v roce 1996 diktovala, co si musíte koupit. I proto byla tak drahá

Sluší se dodat, že uživatelské příručky byly vždycky takové bichle, jakými jsou i dnes. Třeba manuál ke Škodě Octavia první generace měl 183 stran, příručka ke čtvrté generaci má o šest stran méně. Manuál ke Škodě Favorit (včetně variant Forman a Pick-up) měl 124 stran, trojkovou Škodu Fabia automobilka popisuje na 164 stranách.

Příručky k vozům Škoda si můžete stáhnout zde >>>

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

dnes | Svět motorů | 2 příspěvky
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků