Škoda na "Festivalu rychlosti"

Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního Goodwoodského festivalu rychlosti. Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot).
Škoda na "Festivalu rychlosti"
Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního festivalu rychlosti v Goodwoodu . Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot), postaví na start známého 1,16 míle dlouhého Goodwoodského kopce jako součást speciální organizované prezentace seriálu Mistrovství světa FIA 2000 v rallye soutěžích.

Přestože sportovní aktivity současné společnosti Škoda Auto a týmu Škoda Motorsport mají téměř stoletou tradici, účast týmu Škoda Motorsport a Octavie WRC na celosvětově proslulém Goodwoodském festivalu bude pro značku Škoda velkou premiérou.

„O Goodwoodu jsem v minulosti hodně slyšel, a proto jsem svou účastí přímo nadšen. Letošní závod bude zajisté jedinečnou podívanou,“ komentuje nadcházející premiéru tovární jezdec Armin Schwarz. „Vzhled, zvuk, a technická vyspělost dnešních vozů WRC divákům zaručí opravdový zážitek. Účast mnoha předních týmů formule 1 spolu s jejich piloty přispěje k výborné atmosféře celé show.“

Vedoucí komunikace společnosti Škoda UK Eilish O’Shea je s rozhodnutím vedení týmu Škoda Motorsport přímo nadšená. „Jsem velmi ráda, že na letošním festivalu může být Armin jednou z hvězd. Historie značky Škoda sahá již do počátkům tohoto století do roku 1901, kdy se zakladatelé společnosti Laurin a Klement začali pravidelně zúčastňovat prvních motocyklových závodů. Domnívám se, že tato dlouholetá tradice značky by měla být v Goodwoodu nějakým způsobem prezentována.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků