Škoda na "Festivalu rychlosti"

Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního Goodwoodského festivalu rychlosti. Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot).
Škoda na "Festivalu rychlosti"
Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního festivalu rychlosti v Goodwoodu . Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot), postaví na start známého 1,16 míle dlouhého Goodwoodského kopce jako součást speciální organizované prezentace seriálu Mistrovství světa FIA 2000 v rallye soutěžích.

Přestože sportovní aktivity současné společnosti Škoda Auto a týmu Škoda Motorsport mají téměř stoletou tradici, účast týmu Škoda Motorsport a Octavie WRC na celosvětově proslulém Goodwoodském festivalu bude pro značku Škoda velkou premiérou.

„O Goodwoodu jsem v minulosti hodně slyšel, a proto jsem svou účastí přímo nadšen. Letošní závod bude zajisté jedinečnou podívanou,“ komentuje nadcházející premiéru tovární jezdec Armin Schwarz. „Vzhled, zvuk, a technická vyspělost dnešních vozů WRC divákům zaručí opravdový zážitek. Účast mnoha předních týmů formule 1 spolu s jejich piloty přispěje k výborné atmosféře celé show.“

Vedoucí komunikace společnosti Škoda UK Eilish O’Shea je s rozhodnutím vedení týmu Škoda Motorsport přímo nadšená. „Jsem velmi ráda, že na letošním festivalu může být Armin jednou z hvězd. Historie značky Škoda sahá již do počátkům tohoto století do roku 1901, kdy se zakladatelé společnosti Laurin a Klement začali pravidelně zúčastňovat prvních motocyklových závodů. Domnívám se, že tato dlouholetá tradice značky by měla být v Goodwoodu nějakým způsobem prezentována.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků