Škoda na "Festivalu rychlosti"

Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního Goodwoodského festivalu rychlosti. Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot).
Škoda na "Festivalu rychlosti"
Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního festivalu rychlosti v Goodwoodu . Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot), postaví na start známého 1,16 míle dlouhého Goodwoodského kopce jako součást speciální organizované prezentace seriálu Mistrovství světa FIA 2000 v rallye soutěžích.

Přestože sportovní aktivity současné společnosti Škoda Auto a týmu Škoda Motorsport mají téměř stoletou tradici, účast týmu Škoda Motorsport a Octavie WRC na celosvětově proslulém Goodwoodském festivalu bude pro značku Škoda velkou premiérou.

„O Goodwoodu jsem v minulosti hodně slyšel, a proto jsem svou účastí přímo nadšen. Letošní závod bude zajisté jedinečnou podívanou,“ komentuje nadcházející premiéru tovární jezdec Armin Schwarz. „Vzhled, zvuk, a technická vyspělost dnešních vozů WRC divákům zaručí opravdový zážitek. Účast mnoha předních týmů formule 1 spolu s jejich piloty přispěje k výborné atmosféře celé show.“

Vedoucí komunikace společnosti Škoda UK Eilish O’Shea je s rozhodnutím vedení týmu Škoda Motorsport přímo nadšená. „Jsem velmi ráda, že na letošním festivalu může být Armin jednou z hvězd. Historie značky Škoda sahá již do počátkům tohoto století do roku 1901, kdy se zakladatelé společnosti Laurin a Klement začali pravidelně zúčastňovat prvních motocyklových závodů. Domnívám se, že tato dlouholetá tradice značky by měla být v Goodwoodu nějakým způsobem prezentována.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků