Škoda na "Festivalu rychlosti"

Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního Goodwoodského festivalu rychlosti. Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot).
Škoda na "Festivalu rychlosti"
Ve dnech 23.-25.června se Škoda Motorsport a Armin Schwarz zúčastní letošního festivalu rychlosti v Goodwoodu . Schwarz, který bude pilotovat vůz Škoda Octavia WRC, se společně s Richardem Burnsem (Subaru), Colinem McRaem (Ford) a Marcusem Gronholmem (Peugeot), postaví na start známého 1,16 míle dlouhého Goodwoodského kopce jako součást speciální organizované prezentace seriálu Mistrovství světa FIA 2000 v rallye soutěžích.

Přestože sportovní aktivity současné společnosti Škoda Auto a týmu Škoda Motorsport mají téměř stoletou tradici, účast týmu Škoda Motorsport a Octavie WRC na celosvětově proslulém Goodwoodském festivalu bude pro značku Škoda velkou premiérou.

„O Goodwoodu jsem v minulosti hodně slyšel, a proto jsem svou účastí přímo nadšen. Letošní závod bude zajisté jedinečnou podívanou,“ komentuje nadcházející premiéru tovární jezdec Armin Schwarz. „Vzhled, zvuk, a technická vyspělost dnešních vozů WRC divákům zaručí opravdový zážitek. Účast mnoha předních týmů formule 1 spolu s jejich piloty přispěje k výborné atmosféře celé show.“

Vedoucí komunikace společnosti Škoda UK Eilish O’Shea je s rozhodnutím vedení týmu Škoda Motorsport přímo nadšená. „Jsem velmi ráda, že na letošním festivalu může být Armin jednou z hvězd. Historie značky Škoda sahá již do počátkům tohoto století do roku 1901, kdy se zakladatelé společnosti Laurin a Klement začali pravidelně zúčastňovat prvních motocyklových závodů. Domnívám se, že tato dlouholetá tradice značky by měla být v Goodwoodu nějakým způsobem prezentována.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků