Škoda MPV nebude dražší než konkurence

Nový automobil, který bude vycházet ze studie Škoda Roomster, bude dle šéfa automobilky Detlefa Wittiga stát v rozmezí jedenáct a čtrnáct tisíc eur, tedy mezi 330 a 425 tisíci korunami. Finální podoba sériového vozu se objeví na příštím ženevském autosalonu v roce 2006 a tehdy by se také mělo začít s výrobou. V témže roce bude také uveden nástupce Fabie.

Nová škodovka bude s největší pravděpodobností konkurentem pro vozy jako Opel Meriva, Fiat Idea nebo Renault Modus. Konkurenty by také mohly být „polododávky“ jako Citroën Berlingo, Peugeot Partner nebo Renault Kangoo. Tyto modely začínají svými základními cenami v průměru na 380 tisících korunách.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků