Škoda Motorsport: Korsika bude novou zkušeností

Dvanáctý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích, bude předposlední účastí týmu Škoda Motorsport v letošní sezoně.
Škoda Motorsport: Korsika bude novou zkušeností
Nepočítáme-li testy, které tu tým z Mladé Boleslavi absolvoval koncem září před Rallye San Remo, představí se Octavie WRC na korsickém asfaltu  poprvé. Soutěž s plným názvem Rallye de France – Tour de Corse, situovaná na francouzský ostrov, který byl ve středověku oblíbenou základnou pirátů, je typická svým neopakovatelným přírodním koloritem. Hluboké srázy, skalní útesy, nedotčená příroda a více než 1000 km pobřeží jsou typickými znaky středomořského ostrova. A samozřejmě klikaté horské silnice, které prověří umění jezdců i odolnost techniky.

Tým Škoda Motorsport nastoupí v obvyklém složení s továrními posádkami Armin Schwarz/Manfred Hiemer a Bruno Thiry/Stéphane Prévot. Oba dva tovární jezdci již na Korsice v minulosti startovali, nicméně se shodují na tom, že trasy rychlostních zkoušek jsou jiné než dřív, a proto se neobejdou bez nových rozpisů.

„Pochopitelně mi kilometry, které jsem mohl najet v Itálii, budou na Korsice chybět. Na asfaltu se nejezdí tak často, a tak každý ostrý kilometr, který najedeme, má pro nás obrovský význam. Bez ohledu na to, že San Remo a Korsika mají své odlišnosti. Udělám všechno pro to, abych přivezl z Korsiky dobrý výsledek,“ říká Armin Schwarz ke své účasti na korsické rallye.

Bruno Thiry, který na San Remu skončil třináctý absolutně a sedmý mezi nominovanými posádkami, hledí vstříc Rallye Korsika s důvěrou. Opravňuje ho k tomu pokrok, který v průběhu italské soutěže vůz udělal. Belgičan k tomu říká: „Zlepšení bylo opravdu markantní. Potěšil nás čtvrtý čas absolutně v poslední rychlostní zkoušce poslední etapy a také to, jak dobře si Octavia WRC poradila s častými změnami počasí. Auto jelo dobře jak na suchu, tak na vodě, což někdy činí problém. Také s tlumiči to bylo na konci mnohem lepší než na začátku. To je dobré východisko pro Rallye Korsika.“

Vedoucí týmu Pavel Janeba k účasti týmu na Rallye Korsika říká: „Část týmu odjela na Korsiku hned v pondělí ráno po Rallye San Remo a prakticky od úterý se na autech pracovalo. Času je tedy dostatek. Brunovo auto projde kompletní revizí, bude vyměněn motor, převodovka a drobné díly karoserie, které se na San Remu poškodily. Finální doladění vozů provedeme po shakedownu, nicméně počítáme s použitím nové modifikace tlumičů, které jsme na Korsice testovali. Bude to pro nás nová zkušenost, ale věřím, že i za těchto podmínek můžeme udělat slušný výsledek.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků