Škoda Motorsport: Korsika bude novou zkušeností

Dvanáctý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích, bude předposlední účastí týmu Škoda Motorsport v letošní sezoně.
Škoda Motorsport: Korsika bude novou zkušeností
Nepočítáme-li testy, které tu tým z Mladé Boleslavi absolvoval koncem září před Rallye San Remo, představí se Octavie WRC na korsickém asfaltu  poprvé. Soutěž s plným názvem Rallye de France – Tour de Corse, situovaná na francouzský ostrov, který byl ve středověku oblíbenou základnou pirátů, je typická svým neopakovatelným přírodním koloritem. Hluboké srázy, skalní útesy, nedotčená příroda a více než 1000 km pobřeží jsou typickými znaky středomořského ostrova. A samozřejmě klikaté horské silnice, které prověří umění jezdců i odolnost techniky.

Tým Škoda Motorsport nastoupí v obvyklém složení s továrními posádkami Armin Schwarz/Manfred Hiemer a Bruno Thiry/Stéphane Prévot. Oba dva tovární jezdci již na Korsice v minulosti startovali, nicméně se shodují na tom, že trasy rychlostních zkoušek jsou jiné než dřív, a proto se neobejdou bez nových rozpisů.

„Pochopitelně mi kilometry, které jsem mohl najet v Itálii, budou na Korsice chybět. Na asfaltu se nejezdí tak často, a tak každý ostrý kilometr, který najedeme, má pro nás obrovský význam. Bez ohledu na to, že San Remo a Korsika mají své odlišnosti. Udělám všechno pro to, abych přivezl z Korsiky dobrý výsledek,“ říká Armin Schwarz ke své účasti na korsické rallye.

Bruno Thiry, který na San Remu skončil třináctý absolutně a sedmý mezi nominovanými posádkami, hledí vstříc Rallye Korsika s důvěrou. Opravňuje ho k tomu pokrok, který v průběhu italské soutěže vůz udělal. Belgičan k tomu říká: „Zlepšení bylo opravdu markantní. Potěšil nás čtvrtý čas absolutně v poslední rychlostní zkoušce poslední etapy a také to, jak dobře si Octavia WRC poradila s častými změnami počasí. Auto jelo dobře jak na suchu, tak na vodě, což někdy činí problém. Také s tlumiči to bylo na konci mnohem lepší než na začátku. To je dobré východisko pro Rallye Korsika.“

Vedoucí týmu Pavel Janeba k účasti týmu na Rallye Korsika říká: „Část týmu odjela na Korsiku hned v pondělí ráno po Rallye San Remo a prakticky od úterý se na autech pracovalo. Času je tedy dostatek. Brunovo auto projde kompletní revizí, bude vyměněn motor, převodovka a drobné díly karoserie, které se na San Remu poškodily. Finální doladění vozů provedeme po shakedownu, nicméně počítáme s použitím nové modifikace tlumičů, které jsme na Korsice testovali. Bude to pro nás nová zkušenost, ale věřím, že i za těchto podmínek můžeme udělat slušný výsledek.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

dnes | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků