Škoda Motorsport: Korsika bude novou zkušeností

Dvanáctý podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích, bude předposlední účastí týmu Škoda Motorsport v letošní sezoně.
Škoda Motorsport: Korsika bude novou zkušeností
Nepočítáme-li testy, které tu tým z Mladé Boleslavi absolvoval koncem září před Rallye San Remo, představí se Octavie WRC na korsickém asfaltu  poprvé. Soutěž s plným názvem Rallye de France – Tour de Corse, situovaná na francouzský ostrov, který byl ve středověku oblíbenou základnou pirátů, je typická svým neopakovatelným přírodním koloritem. Hluboké srázy, skalní útesy, nedotčená příroda a více než 1000 km pobřeží jsou typickými znaky středomořského ostrova. A samozřejmě klikaté horské silnice, které prověří umění jezdců i odolnost techniky.

Tým Škoda Motorsport nastoupí v obvyklém složení s továrními posádkami Armin Schwarz/Manfred Hiemer a Bruno Thiry/Stéphane Prévot. Oba dva tovární jezdci již na Korsice v minulosti startovali, nicméně se shodují na tom, že trasy rychlostních zkoušek jsou jiné než dřív, a proto se neobejdou bez nových rozpisů.

„Pochopitelně mi kilometry, které jsem mohl najet v Itálii, budou na Korsice chybět. Na asfaltu se nejezdí tak často, a tak každý ostrý kilometr, který najedeme, má pro nás obrovský význam. Bez ohledu na to, že San Remo a Korsika mají své odlišnosti. Udělám všechno pro to, abych přivezl z Korsiky dobrý výsledek,“ říká Armin Schwarz ke své účasti na korsické rallye.

Bruno Thiry, který na San Remu skončil třináctý absolutně a sedmý mezi nominovanými posádkami, hledí vstříc Rallye Korsika s důvěrou. Opravňuje ho k tomu pokrok, který v průběhu italské soutěže vůz udělal. Belgičan k tomu říká: „Zlepšení bylo opravdu markantní. Potěšil nás čtvrtý čas absolutně v poslední rychlostní zkoušce poslední etapy a také to, jak dobře si Octavia WRC poradila s častými změnami počasí. Auto jelo dobře jak na suchu, tak na vodě, což někdy činí problém. Také s tlumiči to bylo na konci mnohem lepší než na začátku. To je dobré východisko pro Rallye Korsika.“

Vedoucí týmu Pavel Janeba k účasti týmu na Rallye Korsika říká: „Část týmu odjela na Korsiku hned v pondělí ráno po Rallye San Remo a prakticky od úterý se na autech pracovalo. Času je tedy dostatek. Brunovo auto projde kompletní revizí, bude vyměněn motor, převodovka a drobné díly karoserie, které se na San Remu poškodily. Finální doladění vozů provedeme po shakedownu, nicméně počítáme s použitím nové modifikace tlumičů, které jsme na Korsice testovali. Bude to pro nás nová zkušenost, ale věřím, že i za těchto podmínek můžeme udělat slušný výsledek.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků