Škoda má svou vlastní elektronickou knihu jízd

Česká automobilka Škoda rozšíří své originální příslušenství pro všechny modely o novou elektronickou knihu jízd ŠkodaSAT.

Systém není ve světě žádnou novinkou, ale pro automobilku, která značnou část výroby prodá v kategorii užitkových, tedy firemních vozů, se jedná o vcelku nutnost.

Elektronická kniha jízd (EKJ) umožňuje sledovat pohyb vozidla a zároveň k tomu vytvářet automaticky knihu jízd. Navíc v případě odcizení lze vůz díky palubní jednotce kdykoli dohledat.

Systém se skládá ze dvou části a to palubní aktivní jednotky, která lokalizuje polohu pomocí signálu GPS a údaje pak odesílá pomocí technologií GMS/GPRS na server skodasat.eu, kde si pak může majitel vozu prohlédnout knihu jízd a případně sledovat, kde se vůz nachází.

EKJ pak umožňuje zjistit trasu pohybu vozidla, místa a čas začátku a konce jízd, údaje o rychlosti vozidel a další. Systém navíc při poklesu napětí, případně při odpojení akumulátoru zašle na předem nadefinované telefonní čísla varovné SMS.

Zajímavou funkcí je pak např. informace o nehodě. Pokud systém zjistí, že zpomalení bylo větší, než 2,5g, zašle na nadefinovaný email zprávu o poloze vozidla, které s největší pravděpodobností havarovalo.

Z doplňkových funkcí, které lze dodatečně aktivovat, je zajímavé zjišťování online polohy vozu, blokování startování vozidla, do vozu lze nainstalovat tlačítko, kterým se přepne záznam z firemních jízd na soukromé, lze napojit systém na pult centrální ochrany apod.

Samotný hardware pak přijde na 13 707 Kč bez DPH a montáže pro koncového zákazníka (cena pro dealera Škody je 10 966 Kč). V této ceně je pak zahrnut HW, SIM karta pro přenos dat v roamingu, základní funkce EKJ na 1 rok a mapové podklady pro lokalizaci jízd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků