Škoda má smělé plány do budoucna

Šéf české automobilky Škoda, Detlef Wittig, ve svém rozhovoru pro agenturu Reuters mírně poodhalil plány blízké budoucnosti. Ty jsou z pohledu české ekonomiky velmi příznivé.

Do roku 2010 by měla automobilka Škoda navýšit výrobu o více než 40 procent. V tomto roce by mělo z výrobních závodů sjet přes 800 000 vozů. V loňském roce to přitom bylo lehce přes 550 tis. a v letošním by měla výroba přesáhnout 610 000 automobilů.

Toto velmi optimistické prohlášení ovšem počítá s výrobou vozů i mimo naše území. Již v letošním roce vyrobí Škoda za hranicemi přes 50 000 vozů a do roku 2010 by to mělo být až čtyřnásobek. K tomu je třeba počítat s navýšením produkce u nás.

TEST Citroën Spacetourer XL 2.0 BlueHDi: Maximální pohodlí pro sedm

Citroën Spacetourer XL

Citroën v nové generaci svého užitkového vozu změnil partnera a zvelebil osobní verzi. Vyzkoušeli jsme to nejlepší, co nabídne Spacetourer.

včera | Milan Lažanský | 6 příspěvků
Test ojetiny BMW řady 1: Bazarový průšvihář s dokonalým podvozkem

Test ojetiny BMW řady 1

Ceny jedničkových BMW už klesly pod stotisícovou metu. Vybírejte ale pečlivě.

19.  11.  2017 | David Rusol | 17 příspěvků
Test Kia Stonic 1.0 T-GDI: Hřebíček trefený na hlavičku

Kia Stonic 1,0 T-GDI

Značka Kia letos zažívá velkou produktovou ofenzívu, což se nakonec projevilo i v počtu nominaci do ankety Světové auto roku. Zcela nový model Stonic má ambice stát se jedním z nejdůležitějších v její nabídce.

16.  11.  2017 | Radek Pecák | 8 příspěvků