Je to oficiální: Škoda pracuje na Kodiaqu pick-up. Zde jsou první nákresy

Jméno zatím nemá, ale v útrobách mladoboleslavské továrny Škoda Auto již tento projekt vzniká. Kodiaq pick-up bude hotový ještě letos.

Projekt Azubi Car určitě znáte. Jde o tradiční učňovský projekt Škody Auto Akademie, který nechává studenty navrhnout zcela ojedinělý vůz a automobilka jej poté zhmotní. V loňském roce nám například mediální vody pěkně rozvířila studie vozu Škoda Sunroq, což bylo SUV Karoq ve verzi kabriolet.

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

A co to bude letos? 35 studentů a studentek z mladoboleslavské Škoda Akademie pracuje za pomoci inženýrů a designérů, navíc pod dohledem šéfa oddělení Škoda Design Oliverem Stefanim, na dvoudveřovém pickupu se základem v modelu Kodiaq.

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Své vize tak mohou žáci zhmotnit ještě před ukončením studia. Nadšení projevila i žákyně Zuzana Otradovská: „Kde jinde dostanete během výuky tak jedinečnou možnost v malém týmu a s podporou zkušených techniků, designérů značky Škoda a mistrů odborného výcviku zkonstruovat vlastní auto a přitom uskutečňovat vlastní nápady a vize?”

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Stylový pickup s obřími koly se stane již šestou kreací tohoto projektu. Nevíme nic o koncepci pohonu a ani co je pod kapotou. U designového cvičení to ale není tak podstatné. Důležité je, jak výsledek působí na oko. A podle první skici to vypadá velmi zajímavě. Tento vůz nepůjde nikdy do výroby a to ani do limitované.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik