Je to oficiální: Škoda pracuje na Kodiaqu pick-up. Zde jsou první nákresy

Jméno zatím nemá, ale v útrobách mladoboleslavské továrny Škoda Auto již tento projekt vzniká. Kodiaq pick-up bude hotový ještě letos.

Projekt Azubi Car určitě znáte. Jde o tradiční učňovský projekt Škody Auto Akademie, který nechává studenty navrhnout zcela ojedinělý vůz a automobilka jej poté zhmotní. V loňském roce nám například mediální vody pěkně rozvířila studie vozu Škoda Sunroq, což bylo SUV Karoq ve verzi kabriolet.

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

A co to bude letos? 35 studentů a studentek z mladoboleslavské Škoda Akademie pracuje za pomoci inženýrů a designérů, navíc pod dohledem šéfa oddělení Škoda Design Oliverem Stefanim, na dvoudveřovém pickupu se základem v modelu Kodiaq.

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Své vize tak mohou žáci zhmotnit ještě před ukončením studia. Nadšení projevila i žákyně Zuzana Otradovská: „Kde jinde dostanete během výuky tak jedinečnou možnost v malém týmu a s podporou zkušených techniků, designérů značky Škoda a mistrů odborného výcviku zkonstruovat vlastní auto a přitom uskutečňovat vlastní nápady a vize?”

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Stylový pickup s obřími koly se stane již šestou kreací tohoto projektu. Nevíme nic o koncepci pohonu a ani co je pod kapotou. U designového cvičení to ale není tak podstatné. Důležité je, jak výsledek působí na oko. A podle první skici to vypadá velmi zajímavě. Tento vůz nepůjde nikdy do výroby a to ani do limitované.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků