Je to oficiální: Škoda pracuje na Kodiaqu pick-up. Zde jsou první nákresy

Jméno zatím nemá, ale v útrobách mladoboleslavské továrny Škoda Auto již tento projekt vzniká. Kodiaq pick-up bude hotový ještě letos.

Projekt Azubi Car určitě znáte. Jde o tradiční učňovský projekt Škody Auto Akademie, který nechává studenty navrhnout zcela ojedinělý vůz a automobilka jej poté zhmotní. V loňském roce nám například mediální vody pěkně rozvířila studie vozu Škoda Sunroq, což bylo SUV Karoq ve verzi kabriolet.

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

A co to bude letos? 35 studentů a studentek z mladoboleslavské Škoda Akademie pracuje za pomoci inženýrů a designérů, navíc pod dohledem šéfa oddělení Škoda Design Oliverem Stefanim, na dvoudveřovém pickupu se základem v modelu Kodiaq.

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Své vize tak mohou žáci zhmotnit ještě před ukončením studia. Nadšení projevila i žákyně Zuzana Otradovská: „Kde jinde dostanete během výuky tak jedinečnou možnost v malém týmu a s podporou zkušených techniků, designérů značky Škoda a mistrů odborného výcviku zkonstruovat vlastní auto a přitom uskutečňovat vlastní nápady a vize?”

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Stylový pickup s obřími koly se stane již šestou kreací tohoto projektu. Nevíme nic o koncepci pohonu a ani co je pod kapotou. U designového cvičení to ale není tak podstatné. Důležité je, jak výsledek působí na oko. A podle první skici to vypadá velmi zajímavě. Tento vůz nepůjde nikdy do výroby a to ani do limitované.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 12 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků