Je to oficiální: Škoda pracuje na Kodiaqu pick-up. Zde jsou první nákresy

Jméno zatím nemá, ale v útrobách mladoboleslavské továrny Škoda Auto již tento projekt vzniká. Kodiaq pick-up bude hotový ještě letos.

Projekt Azubi Car určitě znáte. Jde o tradiční učňovský projekt Škody Auto Akademie, který nechává studenty navrhnout zcela ojedinělý vůz a automobilka jej poté zhmotní. V loňském roce nám například mediální vody pěkně rozvířila studie vozu Škoda Sunroq, což bylo SUV Karoq ve verzi kabriolet.

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

Za volantem Škody Sunroq. Jediný Karoq kabrio zaslouží respekt!

A co to bude letos? 35 studentů a studentek z mladoboleslavské Škoda Akademie pracuje za pomoci inženýrů a designérů, navíc pod dohledem šéfa oddělení Škoda Design Oliverem Stefanim, na dvoudveřovém pickupu se základem v modelu Kodiaq.

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Zázrak jménem Škoda 1000 MB má 55 let. Byla neuvěřitelně promyšlená

Své vize tak mohou žáci zhmotnit ještě před ukončením studia. Nadšení projevila i žákyně Zuzana Otradovská: „Kde jinde dostanete během výuky tak jedinečnou možnost v malém týmu a s podporou zkušených techniků, designérů značky Škoda a mistrů odborného výcviku zkonstruovat vlastní auto a přitom uskutečňovat vlastní nápady a vize?”

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Škoda Vision iV oficiálně: Předzvěst elektrické budoucnosti ujede až 500 km

Stylový pickup s obřími koly se stane již šestou kreací tohoto projektu. Nevíme nic o koncepci pohonu a ani co je pod kapotou. U designového cvičení to ale není tak podstatné. Důležité je, jak výsledek působí na oko. A podle první skici to vypadá velmi zajímavě. Tento vůz nepůjde nikdy do výroby a to ani do limitované.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků