Škoda Karoq je prodejní hit. S výrobou už pomáhá Rusko, přidá se i Slovensko

S vysokou poptávkou Škoda rozjíždí sériovou výrobu Karoqu také v Rusku. Model se tak bude vyrábět už na čtyřech místech ve světě a další přibude na konci roku 2020.

Nižnij Novgorod, další místo, kde se bude od teď vyrábět Škoda Karoq. Ruský závod je po závodech v Kvasinách, Mladé Boleslavi a čínském Ning-po čtvrtým výrobním závodem tohoto SUV od Škody. Popularita modelu je vysoká, přičemž automobilka už plánuje na podzim 2020 spuštění produkce Karoqu taktéž v Bratislavě.

„Poptávka výrazně převyšuje nabídku. Díky výrobní spolupráci v rámci závodů koncernu Volkswagen a spolupráci s naším výrobním partnerem GAZ v Rusku teď můžeme vyrábět model Karoq ve vyšších počtech a ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po tomto modelu,“ uvedl Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto v oblasti výroby a logistiky.

Škoda Rapid žije dál. Nová generace stojí 300.000 Kč a potěší výbavou i motory

Škoda Rapid žije dál. Nová generace stojí 300.000 Kč a potěší výbavou i motory

V Nižním Novgorodu bude Karoq třetím model vyráběným modelem značky. Nyní už z tamní linky sjíždí modelové řady Octavia a Kodiaq. Co se týče závodu v Bratislavě, zde se bude Karoq montovat ve stavu rozloženosti Medium-Knocked-Down (MKD). Karoserie modelu se tak bude nadále vyrábět a lakovat v Kvasinách. Ve slovenské metropoli se pak Karoq přidá k již vyráběnému elektromobilu Citigoe iV.

Už zhruba dva roky po zahájení výroby dosáhl Karoq v polovině září 2019 hranice čtvrt milionu vyrobených kusů. V uplynulém roce dodala česká automobilka svým zákazníkům na celém světě 115.700 Karoqů, v roce 2019 to za prvních jedenáct měsíců bylo 137.700 kusů. Toto SUV je tak v současné době jedním z nejžádanějších modelů značky.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků