Škoda Karoq je prodejní hit. S výrobou už pomáhá Rusko, přidá se i Slovensko

S vysokou poptávkou Škoda rozjíždí sériovou výrobu Karoqu také v Rusku. Model se tak bude vyrábět už na čtyřech místech ve světě a další přibude na konci roku 2020.

Nižnij Novgorod, další místo, kde se bude od teď vyrábět Škoda Karoq. Ruský závod je po závodech v Kvasinách, Mladé Boleslavi a čínském Ning-po čtvrtým výrobním závodem tohoto SUV od Škody. Popularita modelu je vysoká, přičemž automobilka už plánuje na podzim 2020 spuštění produkce Karoqu taktéž v Bratislavě.

„Poptávka výrazně převyšuje nabídku. Díky výrobní spolupráci v rámci závodů koncernu Volkswagen a spolupráci s naším výrobním partnerem GAZ v Rusku teď můžeme vyrábět model Karoq ve vyšších počtech a ještě lépe uspokojovat vysokou poptávku po tomto modelu,“ uvedl Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto v oblasti výroby a logistiky.

Škoda Rapid žije dál. Nová generace stojí 300.000 Kč a potěší výbavou i motory

Škoda Rapid žije dál. Nová generace stojí 300.000 Kč a potěší výbavou i motory

V Nižním Novgorodu bude Karoq třetím model vyráběným modelem značky. Nyní už z tamní linky sjíždí modelové řady Octavia a Kodiaq. Co se týče závodu v Bratislavě, zde se bude Karoq montovat ve stavu rozloženosti Medium-Knocked-Down (MKD). Karoserie modelu se tak bude nadále vyrábět a lakovat v Kvasinách. Ve slovenské metropoli se pak Karoq přidá k již vyráběnému elektromobilu Citigoe iV.

Už zhruba dva roky po zahájení výroby dosáhl Karoq v polovině září 2019 hranice čtvrt milionu vyrobených kusů. V uplynulém roce dodala česká automobilka svým zákazníkům na celém světě 115.700 Karoqů, v roce 2019 to za prvních jedenáct měsíců bylo 137.700 kusů. Toto SUV je tak v současné době jedním z nejžádanějších modelů značky.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků