Škoda Karoq bude nejspíš vznikat v Turecku. VW tam postaví nový závod

Nový výrobní závod koncernu VW by měl podle nejnovějších informací opravdu vzniknout v Turecku. Na místě přitom budou vznikat i Škodovky.

O místě nového koncernového závodu VW nebylo dosud přesně rozhodnuto a dříve se mluvilo o Bulharsku nebo Turecku. Dle německého časopisu Automobilwoche už má být ovšem dozorčí rada VW rozhodnuta, že nová továrna vznikne právě v Turecku, poblíž města Izmir. Na oficiální potvrzení těchto zpráv si ale budeme muset ještě počkat.

VW má plán, jak masově rozšířit elektroauta. Nabíječky budou snad na každém rohu

VW má plán, jak masově rozšířit elektroauta. Nabíječky budou snad na každém rohu

Tento krok se přitom týká rovněž české Škodovky. Nový závod VW bude totiž místem produkce i dalších modelů koncernových značek. Německá publikace uvádí, že do Turecka by se přesunula výroba Škody Karoq a Seatu Ateca, zatímco do roku 2023 bude do českého závodu v Kvasinách přesunuta výroba Volkswagenu Passatu po boku Superbu.

Poslední zmíněný přesun by tedy mohl vyvrátit obavy továrny v Kvasinách, že výroba nově chystané generace Passatu, a hlavně jeho českého dvojčete Škody Superb, bude rovněž přestěhována do Turecka. Podniková rada v Kvasinách se obávala o ztrátu Superbu, který je zde vyráběn od jeho moderního počátku.

Škoda Superb v ohrožení. Přesun do Turecka znamená výrobu u jiné značky

Škoda Superb v ohrožení. Přesun do Turecka znamená výrobu u jiné značky

Celé stěhování produkce některých modelů je koneckonců vyvoláno nutností udělat místo k výrobě nových elektromobilů koncernu VW. Klíčové modely pro elektromobiltu chce společnost produkovat v domácích závodech v Emdemu, Hannoveru a Cvikově.

Projektu nové továrny v Turecku se měl ujmout sám šéf koncernu Herbert Diess, přičemž na výběr tohoto místa měl tlačit i Katar, který vlastní 17% podíl VW. Mluvčí dozorčí rady koncernu nakonec uvedl agentuře Reuters, že plány na novou továrnu se vyjasnily, ale že ještě nebyly dokončeny. Informaci přinesla ČTK.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

včera | Vladimír Kadera | 52 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků