Škoda je součástí dalšího rekordu. Je bizarnější než Kodiaq na Severní smyčce

Po rekordní jízdě Kodiaqu RS na Severní smyčce Nürburgringu je nyní Škoda součástí dalšího rekordu. Tentokrát však auto nehrálo úplně hlavní roli.

V Guinnessově knize rekordů najdete kdovíjak šílené či bizarní úspěchy všech kategorií. Vlastně tedy není divu, že za rekordní schopnost je nyní považováno i chycení letícího šípu holou rukou z jedoucího auta v rychlosti 215 km/h.

Právě tento rekord je premisou nejnovějšího videa rakouského zastoupení Škody Auto. K chycení letícího šípu byla totiž vybrána Octavia RS 245 Combi. Proč zrovna Škoda? Okřídlený šíp má ve znaku automobilky samozřejmě dlouhou tradici, takže určitá symbolika zde byla základem.

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Výzvu přijali lukostřelkyně Laurence Baldauff, jež reprezentovala Rakousko na olympijských hrách v Riu v roce 2016, a trenér bojových sportů Markus Haas. Právě on měl za úkol trčet z otevřeného střešního okna škodovky v dvousetkilometrové rychlosti a snažit se letící šíp chytit.

Řidič Octavie RS se pochopitelně musel vyrovnat rychlosti letícího šípu a co nejblíže se k němu přiblížit, aby měl Haas nejlepší šanci předmět chytit. Na druhou stranu, Laurence Baldauff musela vystřelit šíp přesně ve chvíli, kdy kolem ní prolétlo rozjeté auto.

Vzdálenost mezi lukem a terčem byla 70 metrů. Protože ale šíp opisuje v letu oblouk a neletí stále ve stejné výšce, vzdálenost, po kterou bylo možné šíp zachytit, čítala zhruba 30 metrů. V této rychlosti to ovšem znamenalo časové okno asi 0,5 sekundy k chycení 68 centimetrů dlouhého šípu do ruky.

Podařilo se? Tak samozřejmě.

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

včera | AutoRevue.cz | 7 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků