Škoda je součástí dalšího rekordu. Je bizarnější než Kodiaq na Severní smyčce

Po rekordní jízdě Kodiaqu RS na Severní smyčce Nürburgringu je nyní Škoda součástí dalšího rekordu. Tentokrát však auto nehrálo úplně hlavní roli.

V Guinnessově knize rekordů najdete kdovíjak šílené či bizarní úspěchy všech kategorií. Vlastně tedy není divu, že za rekordní schopnost je nyní považováno i chycení letícího šípu holou rukou z jedoucího auta v rychlosti 215 km/h.

Právě tento rekord je premisou nejnovějšího videa rakouského zastoupení Škody Auto. K chycení letícího šípu byla totiž vybrána Octavia RS 245 Combi. Proč zrovna Škoda? Okřídlený šíp má ve znaku automobilky samozřejmě dlouhou tradici, takže určitá symbolika zde byla základem.

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Výzvu přijali lukostřelkyně Laurence Baldauff, jež reprezentovala Rakousko na olympijských hrách v Riu v roce 2016, a trenér bojových sportů Markus Haas. Právě on měl za úkol trčet z otevřeného střešního okna škodovky v dvousetkilometrové rychlosti a snažit se letící šíp chytit.

Řidič Octavie RS se pochopitelně musel vyrovnat rychlosti letícího šípu a co nejblíže se k němu přiblížit, aby měl Haas nejlepší šanci předmět chytit. Na druhou stranu, Laurence Baldauff musela vystřelit šíp přesně ve chvíli, kdy kolem ní prolétlo rozjeté auto.

Vzdálenost mezi lukem a terčem byla 70 metrů. Protože ale šíp opisuje v letu oblouk a neletí stále ve stejné výšce, vzdálenost, po kterou bylo možné šíp zachytit, čítala zhruba 30 metrů. V této rychlosti to ovšem znamenalo časové okno asi 0,5 sekundy k chycení 68 centimetrů dlouhého šípu do ruky.

Podařilo se? Tak samozřejmě.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků