Škoda je součástí dalšího rekordu. Je bizarnější než Kodiaq na Severní smyčce

Po rekordní jízdě Kodiaqu RS na Severní smyčce Nürburgringu je nyní Škoda součástí dalšího rekordu. Tentokrát však auto nehrálo úplně hlavní roli.

V Guinnessově knize rekordů najdete kdovíjak šílené či bizarní úspěchy všech kategorií. Vlastně tedy není divu, že za rekordní schopnost je nyní považováno i chycení letícího šípu holou rukou z jedoucího auta v rychlosti 215 km/h.

Právě tento rekord je premisou nejnovějšího videa rakouského zastoupení Škody Auto. K chycení letícího šípu byla totiž vybrána Octavia RS 245 Combi. Proč zrovna Škoda? Okřídlený šíp má ve znaku automobilky samozřejmě dlouhou tradici, takže určitá symbolika zde byla základem.

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Výzvu přijali lukostřelkyně Laurence Baldauff, jež reprezentovala Rakousko na olympijských hrách v Riu v roce 2016, a trenér bojových sportů Markus Haas. Právě on měl za úkol trčet z otevřeného střešního okna škodovky v dvousetkilometrové rychlosti a snažit se letící šíp chytit.

Řidič Octavie RS se pochopitelně musel vyrovnat rychlosti letícího šípu a co nejblíže se k němu přiblížit, aby měl Haas nejlepší šanci předmět chytit. Na druhou stranu, Laurence Baldauff musela vystřelit šíp přesně ve chvíli, kdy kolem ní prolétlo rozjeté auto.

Vzdálenost mezi lukem a terčem byla 70 metrů. Protože ale šíp opisuje v letu oblouk a neletí stále ve stejné výšce, vzdálenost, po kterou bylo možné šíp zachytit, čítala zhruba 30 metrů. V této rychlosti to ovšem znamenalo časové okno asi 0,5 sekundy k chycení 68 centimetrů dlouhého šípu do ruky.

Podařilo se? Tak samozřejmě.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků