Škoda je součástí dalšího rekordu. Je bizarnější než Kodiaq na Severní smyčce

Po rekordní jízdě Kodiaqu RS na Severní smyčce Nürburgringu je nyní Škoda součástí dalšího rekordu. Tentokrát však auto nehrálo úplně hlavní roli.

V Guinnessově knize rekordů najdete kdovíjak šílené či bizarní úspěchy všech kategorií. Vlastně tedy není divu, že za rekordní schopnost je nyní považováno i chycení letícího šípu holou rukou z jedoucího auta v rychlosti 215 km/h.

Právě tento rekord je premisou nejnovějšího videa rakouského zastoupení Škody Auto. K chycení letícího šípu byla totiž vybrána Octavia RS 245 Combi. Proč zrovna Škoda? Okřídlený šíp má ve znaku automobilky samozřejmě dlouhou tradici, takže určitá symbolika zde byla základem.

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Škoda Kodiaq RS má rekord Nürburgringu. Konečně známe i motor

Výzvu přijali lukostřelkyně Laurence Baldauff, jež reprezentovala Rakousko na olympijských hrách v Riu v roce 2016, a trenér bojových sportů Markus Haas. Právě on měl za úkol trčet z otevřeného střešního okna škodovky v dvousetkilometrové rychlosti a snažit se letící šíp chytit.

Řidič Octavie RS se pochopitelně musel vyrovnat rychlosti letícího šípu a co nejblíže se k němu přiblížit, aby měl Haas nejlepší šanci předmět chytit. Na druhou stranu, Laurence Baldauff musela vystřelit šíp přesně ve chvíli, kdy kolem ní prolétlo rozjeté auto.

Vzdálenost mezi lukem a terčem byla 70 metrů. Protože ale šíp opisuje v letu oblouk a neletí stále ve stejné výšce, vzdálenost, po kterou bylo možné šíp zachytit, čítala zhruba 30 metrů. V této rychlosti to ovšem znamenalo časové okno asi 0,5 sekundy k chycení 68 centimetrů dlouhého šípu do ruky.

Podařilo se? Tak samozřejmě.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků