Škoda Forman: modelová řada v roce 1990 (prospekt)

119 komentářů

Uživatel2
2. dubna • 6:52

Dobré ráno. I panu Petrovi. :-D

yen
31. března • 23:23

Netisklo se toto náhodou ve firmě Grafiatisk s.p., Děčín ? :-))

Jiří  Duchoň
1. dubna • 17:36 • redaktor AutoRevue.cz

Dobrý den, ano, Děčín, je to v článku.

yendys
1. dubna • 21:10

Ano, máte.. ale je tam Graftisk, tak nevím, jestli je to samé jako mnou zmíněný Grafiatisk ;-) zas takový znalec a pamětník nejsem. Jen pamatuji podnik jménem Grafiatisk, kde se tiskly i přebaly na LP desky, plakáty s Gottem a podobné :-D

Sleeper
7. dubna • 20:39

Byl to Grafiatisk, pan Duchoň tam má chybu.

Fred
31. března • 19:40

Proc v clanku neni nic o motoru s jednobodovym vstrikovanim Bosh Mono Motronic a rizenym katalyzatorem? Sam jsem Formana s timto mel...

iuos
31. března • 16:39

tehndy nejspíš začalo to slavné opojení "velikým kufrem", kterého se dodnes někteří recenzenti nemohou zbavit, že? :-D:-D

james
31. března • 18:20

ano, je to celkom prakticka diagnoza. ja nou trpim tiez priznavam

JirkaK
31. března • 13:23

Dovolím si upozornit na jednu technickou chybu v článku, kde se píše u modelu Li o neřízeném katalyzátoru. Neřízený katalyzátor znamenal, že se prostě do stávajícího karburátorového auta, tak jak bylo, dobastlil katalyzátor. Jeho účinnost a životnost byla problematická.
Li ale byl tzv. elektronicky řízený karburátor Pierburg 2EE, kde byla lambdasonda, druhá škrticí klapka v karburátoru a přes ni byla prostřednictvím elektroniky řízená bohatost směsi. Výsledek byl potom prakticky stejný jako později u primitivních jednobodových vstřikování jako byl Monomotronik.Proto šlo o řízený katalyzátor a auto s ním by mělo plnit Euro1. Stejný karburátor používaly i některé dvojkové Golfy (stejně jako obyčejný neřízený Pierburg 2E2) .
Jinak u Favoritů, stejně jako u předchozí Š120 mě vždy doslova fascinovala "barevná paleta". Vojenská maskovací zelená jako na prospektu, špinavě písková žlutá, hnědá.... Tedy kdo tohle vymyslel, to byla snad sabotáž.

Atnarfus
31. března • 17:27

Píšete o systému Ecotronic. Na autě značeno jako Le, nebo LXe. Bylo to určeno pouze pro západní trhy a sem se to dostalo až jako individuální dovozy ojetin. Systém to byl ne zrovna podařený. Pro zajímavost - byl to jediný systém, který měl seriově ruční ovládání sytiče.

Jiří  Duchoň
1. dubna • 17:42 • redaktor AutoRevue.cz

Dobrý den, Le vs. Li jsem zmiňoval v článku o Favoritu (viz níže). V daném prospektu k Formanu bylo nabízeno jen Li/LSi.http://www.autorevue.cz/skoda-favorit-modelova-ra... ...

JirkaK
1. dubna • 21:27

Aha, o tom že se mimo Monomotroniku po roce 93 montovalo ještě nějaké jiné vstřikování jsem neměl vůbec tušení. Takže to znamená, že Le byl elektronicky řízený karburátor Ecotronik, Li byla stříkačka.
V obou případech si ale myslím, že šlo o řízený katalyzátor, odpovídající pozdější normě Euro1. To by odpovídalo i zmínce v prospektu k Favoritu, kde se píše o plnění normy US83 federal.

SS
31. března • 13:36

135 Li je katastrofa. Nikdo to dnes neseřídí

SS
3. dubna • 12:47

Le. Samozřejmě. Li jsem měl. Tedy BMM

Miras13
31. března • 10:37

Nekonečné fronty, pořadník a nakonec po 3 dnech na tebe přišla řada a oni nic neměli. Krásné časy. Jsem rád že na to mohu jen vzpomínat ale prožít bych si to už nechtěl. :-) ;-)

pacho
31. března • 12:31

ach jaj, auto kupuješ tak raz za 5rokov, takže tie rady to je skôr zaujímava spomienka, stým, že som ho mal 84 900 Kčs. Určite to bol menší problém, ako dnes kupovať tie konské párky bez koniny a prisáľaná posypovou soľou a s trocha jedom na potkany. :-) Môj r89, jazdí ešte dodnes. Veľmi by som bol zvedavý, ktoré z dnešných aut bude po 23 rokoch ešte prevádzky schopné?. Ešte k tým posmešným poznámkam k revolučnosti, V tom čase aj z pohľadu tých "západných" aut sa favorit vo svojej triede nestratil, v niektorých smeroch bol dokonca v predu.

st
2. dubna • 11:18

Zajímalo by mě v čem Forman předčil západní konkurenci? V čem byl lepší např. oproti takovému Fordu Eskortovi nebo Opelu Kadetovi či později Astře. Myslím, že pro nás to byla revoluce, kdežto pro západ byl Forman jedním z mnoha levných vozů.

Petr
31. března • 23:21

čím primitivnější konstrukce, tím vydrží déle, to není nic obdivhohodného

Antiautomat
1. dubna • 9:54

Nie tak celkom. Viz tolko omielane rozvodove retaze pri super ekologickych a super kvalitnych TSi motoroch, ako je mozne ze TEN isty princip v takej felde vydrzi takmer vecnost? O obycajnom starom zigulaku ani nehovoriac.Problem je jednoznacne v prilis uponahlanom vyvoji, pochybnej kvalite materialu a poddimenzovanych suciastkach. Samozrejme, v reci marektingu sa spomenute tri klucove body zazracne zmenia na slovne zvratky typu ''supermoderny, superekologicky, odlahceny'' apod....Zakaznik by mal byt vlastne stastny ze sa na nom usetrilo a podporil koncernovu charitu. Tak nejak?

JirkaK
3. dubna • 15:36

Kde je hlavní důvod? Je to jen můj laický názor, ale napadlo mě to když jsem četl diskusní příspěvek, kde si pisatel stěžoval na korejský diesel s objemem 1.5 litru. Že stojí za houby, protože se s ním nedá jet padesát na pětku na 1300 otáček..... A to je přesně ono! I motor TSi láká řidiče k jízdě v co nejnižších otáčkách, ukazatel řazení ho potom k tomu doslova nutí. Díky dvojhmoťáku, kvalitnímu uložení motoru a odhlučnění se zdá, že to motoru nevadí. Ale to se jen zdá. Torzní kmity, které za ten rozvodový řetěz doslova škubou, tam jsou stále, jen nejsou proti starším autům cítit. Kdo chce jezdit na 1400 otáček, ať si pořídí nějakou 5.0 V8 nebo rovnou kamion, těm motorům to vadit nebude. Ale maloobjemový motor, a je jedno jak nadupaný, nemá pod 2000 otáček mimo volnoběhu co dělat. Ve starých příručkách pro začínající řidiče to bývalo popsané správně - podtáčení s příliš sešlápnutým plynem je spolehlivý způsob, jak snadno a rychle zničit motor. A dvojnásoob to platí dnes, v době řiďoučkých "ekologických" olejů a ošizených konstrukcí.

Antiautomat
31. března • 12:58

....este nesmieme zabudnut na feldu. V rodine mame jednu a ta nesklamala nikdy. Staci sa o nu len dobre starat a bude jazdit vecne. Kombinaciou jednoduchosti, prakticnosti a priestoru nenachadza supera. A uz asi ani nenajde, hoci zasa /co je chvalyhodne/ si uz niektore automobilky uvedomili ze z tej zlozitosti, papierovej spotreby a nerealnych slubov, ktorymi marketing plni tzv.ekologicky tzv.papier maju ludia uz akosi dost. Prikladom moze byt tot nedavno testovana Dacia, ta ale zase doplaca na nerealne tzv.eko ficury, menovite motor.

SS
31. března • 13:13

Naštěstí tam je ještě poslední atmosfera 1,2. Asi opravdu poslední:-(

james
31. března • 18:18

preco posledna, v octe bola 1.4 a 1.6 atmo predavana v tourke donedavna ak sa nemylim

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
SS
3. dubna • 12:48

řeč je o Dacii

Antiautomat
2. dubna • 8:23

Tourku (O1) mame v rodine, jedna z poslednych vyrobenych kuskov prave s tou 1.6 75kW. Auto je bezproblemove a maximalne jednoduche, jazdne vlastnosti su samozrejme o kompromisoch ale na normalne jazdenie to bohate staci. Jedine, z coho som bol doslova zdeseny, su neskutocne 'gumove' reakcie na plynovy pedal, to chce jednoznacne upravit. Je to taky nenapadny poctivy spolahlivy pracant. Ked to porovnam s 20v atmo, ta 1.6 mi pripada paradoxne o nieco 'zivsia' v pasme okolo 2000-3000 (zasa az na ten prekliaty plnovy pedal, treba proste na to slapnut a...CAKAT), na 3.000 je to plus minus rovnake, potom je to uz ale jasna zalezitost vacsieho motora, ten od 4.000 ide ako besny....

james
2. dubna • 8:54

toto co popisujes je na O2 tourke, jednotkova octa u tej som to nepocitoval, ale je pravda ze ta bola z roku 2000 a bola tam verzia so 74kw 1.6mpi a nizsia emisna trieda. toto oneskorene pridanie resp pad otacok je nejako elektronicky osetrene ak sa nemylim a je to divne ked pustis pedal a cca sekundu sa otacky nemenia. inak suhlasim, ja s tym uz jazdim skoro kazdy den asi som si uz zvykol :/

james
2. dubna • 8:54

teda, ze suhlasim s tym ze ten motor je o kompromisoch

Antiautomat
2. dubna • 15:25

no ta nasa je ta 'prva' generacia octavie tour, motor BFQ ak si dobre pamatam.

james
2. dubna • 15:57

aha tak potom toto zodpoveda http://forum.octaviaclub.cz/index.php... mal som aj oktu 1 ale s AKL a tam tento "(d)efekt" nebol. ten link co som poslal tam je vlastne aj zdovodnene preco je to tak ako to je, ale myslim ze sa to riesilo aj tu po diskusiach.

SS
31. března • 10:41

A dnes máš párek z koně bez fronty :-D

Petr
31. března • 23:19

primitiv s nick SS, to bude spíše KSČ: dnes máš párek z koně, tak jako za komunsitů z myší, ale ty párky s koněm, jsou jedny ze stovek v soupermaretu narozdíl od komunsitů, kdy jiné nebyly a ta cena za komunistů při průměrném platu 3000,- kilo párků 25,- dnes ty s koněm 49,-, ale ty špičkové z domácí dílny u našeho řezníka 95,-

SS
1. dubna • 20:24

Sám jsi primitiv :-)))

Antiautomat
1. dubna • 12:30

Tak na toto Vam mozem smelo povedat ze to co sa dnes dovaza zo zapadu by si za CSSR nik nedovolil predavat. Keby mu na to dosli, dostal by nie (mozno) pokutu ale (zadarmo a naisto) poukazku na pracu v uranovej bani (a bez ziadnych pochybnych papagajov 'humanistov' podobnym amnesty internesnl, ktori by mu sa mu este asi v ramci ludskych prav najradsej ospravedlnili).

Petr
1. dubna • 13:07

nevím co se špatného dováží ze západu (to asi zanjí jen rudoši), ale nekvalitní produkty ze současných skandálů jsou z Polska nebo Číny
PS: o tak kvalitním jídle jako dnes se nám za komunistů ani nesnilo, to říká něco o šílené kvalitě potravina za komunistů, na ty sic byla norma, ale výrobky s norou neměly nic společného - vše se rozkradlo

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
Karel  Antonín
1. dubna • 13:27

Ale , ale podívejte se na ,,Peklo na talíři" a uvidíte jak s ČR západní výrobci a prodejci vydrbávají.

st
2. dubna • 11:16

Nikoliv, to dělají lidé samy ze sebou... kteří chtějí levné potraviny. Pokud se nezajímám o to co jím, tak pak se nesmím divit, že mi naservírují kde co.
Navíc nechápu jak téma jídlo souvisí s Formanem....:-D

Petr
1. dubna • 13:16

PS: problémy máte v segmentu levných potravin, pokud šunka za komunistů stála 10,- v 1985, kdy byl průměrný plat 3000,- a lid si žádá šunku dnes v akci za 8,- tak to asi normálně nejde, divit se kvalitě levných potravin můžou jen lidé jako vy, on vás je někdo nutí kupovat, já kupuji u řezníka domáci šunku od kosti za 20,- o takové se nám za komunistů ani nesnilo

j.pelaj
3. dubna • 9:54

..kde jste byl na prumernem platu 3tis korun v roce 1985...?..sunka stala 10korun a maslo take a vzpominate si na mleko s cervenym a modrym vrskem,kde byla vrstva smetany..?..bylo mi tehdy 15

sad panda
1. dubna • 1:01

Myslíš že to maso který bere tvůj řezník je stejně kvalitní jak bývalo dřív? Ty zvířata teď žerou uplně jiný žrádlo protože se šetří i na žrádle pro zvířata.

Petr
1. dubna • 11:19

prosím, nepište o věcech o kterých nic nevíte, děláte ze sebe hlupáka, dříve byla většina zvířat ustájena na trvalo říkalo se tomu stálé ustájení, neviděla nikdy louku, krmena byla siláží, plnou pesticidů, antibiotik a byfenylů, dnes mají možnost novináři rozmáznut kažou věc, dříve nesměli novináři psát o ničem podobném, dnes jsou jsou takovéto jednotlivé případy, dříve jste si skoro ve všem koupil jedy

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
Karel  Antonín
1. dubna • 11:49

Pane Petře jak je vidět nic o tom nevíte vy. ČR měla velmi přísné potravinové normy ne - li nejpřísnější potravinové normy v Evropě.
Používáte pojmy jako například ,,stálé ustájení" , která se nepoužívali zřejmě máte na mysli ,,vazné ustájení".
Budete se divit, ale i v době o, které se zmiňujete se zvířata vyháněla na pastvu.
Pokud jde o siláž byly vždy na ní přísná technologická kritéria jako konečně na mnoho jiných věcí v zemědělství.

Petr
1. dubna • 13:03

PS: ještě k těm silážím, na mnoho karcinnogeních a jedovatých látech byl za komunistů zákaz testovat a to z jednoho důvodu, nic by neprošlo

Karel  Antonín
1. dubna • 13:23

Ale netvrďte lži normálně se testovalo.

Petr
1. dubna • 19:19

přečtěte si to znova, nemůžu za to, že než pochopíte psaný text, potřebujete si jej přečíst několikrát

Karel  Antonín
1. dubna • 19:24

Pane Petře nelžete nám tady

Petr
2. dubna • 0:12

z takových lhářů jako vy se mi zvedá žaludek, nebo jste jen hlupák, nevím co je horší

Karel  Antonín
2. dubna • 0:39

Tady lžete tak akorát vy.
Z těch Vašich lží by se člověk zeblil.

Petr
2. dubna • 12:07

primitiv odpověděl, bezcenné

Karel  Antonín
2. dubna • 15:06

Primitiv jste tady akorát tak VY a nelžete.

Petr
1. dubna • 19:23

PS: na testování mnoha látek byl zákaz, protože by potraviny neprošly

Petr
1. dubna • 12:44

prosím vás už těch propagandistických blbostí nechte, je mi 51 let a krávu jsem na pastvě za komunistů skoro neviděl, formální normy byly skoro na vše, ale výrobky s normami neměly nic společného, vše se rozkradlo, a když zde píšete že normy byly snad nejpřísnější v Evropě, to jistě znáte jaké byly normy v jiných státech, nebo jen hloupě kecáte...

Karel  Antonín
1. dubna • 13:19

Vám je možná 51 let jenže víte absolutně kuloví nebo jste snad pracoval v zemědělství??? Asi ne jinak by jste tak hloupě nekecal.
Mě je sice ,,jen" 43 let, ale v zemědělství jsem se vyučil i pracoval takže vím jak mnohé věci byli přísné.
Nedávno jsem se sešel s lidmi, kteří zrovna tak jako já dlouhá léta v těchto oborech působí a došli jsme k velice zajímavému faktu a to že kdyby se dnešní výrobky vyráběli z těch surovin a vstupů jako byli vyráběny dříve tak by byli natolik drahé že by je dnes nikdo nekupoval.
Například konzerva - Vepřové ve vlastní šťávě by dnes při dodržení tehdejších vstupů a norem stála více jak 95Kč, ale jelikož lidé chtějí láci vyrábí se z podřadných surovin a jelikož nejsou stanoveny pravidla - normy je to téměř nepostižitelné a naopak jsou postiženi výrobci , kteří by chtěli nabídnout kvalitnější výrobek.
Tehdy totiž byla prioritou potravinová soběstačnost státu.
Nejde o žádnou propagandu rozhodně se nechci zastávat tehdejšího politického režimu, ale zemědělství není až tolik o politice jako o práci.

Petr
1. dubna • 19:18

pokud mi chcet tvrdit, ža za komunistů se dodržovaly normy napříkalad ve vámi zmíněných konzervách, tak jste lhář, bez urážky, štve mne to protož opravdu vím o čem mluvím a k té ceně dnes, mohl byste mi načrtnou jak jste vy géniové počítali, potom můžeme zhodnotit zda to není fantasmagorie

Karel  Antonín
1. dubna • 19:38

Představte si že se museli dodržovat normy jinak by jste si šel sednout do chládku a to na pěkně dlouho.
Lhář jste vy anebo prostě nevíte o čem mluvíte i když tvrdíte opak.
Cena se počítala podle tehdejších norem tj. složení ( a to včetně masa , které tam tehdy skutečně bylo místo separátů aj. podřadných složek, které jsou tam dnes) + příslušné dnešní náklady na výrobu konzervy například - obal, energie,...
Aby člověk vaší úrovně něco hodnotil mi může být ukradené, ale stačí na to běžné,, kupecké počty"
A netahejte do toho politiku - komunisty aj. o tom to totiž není.

Petr
2. dubna • 0:11

já nemám takovou nízkou úroveň jako vy, vím, co je obsahem konzervy a znám výrobní, logistický, vokoobchodní a maloobchodní řetězce nákladů, chtěl jsem konkrétní čísla, na který bychom neteoretizovali, ostatně, kolik, že ta konzerava za komunistů stála, okolo 25 korun, tak si to spočítejte, kolik by to bylo dnes, aby to bylo stejně, za těch vašich 90,- by to bylo levnějěí než za komunistů, proto jsem vás chtěl dovést, že ty vaše hlouposti nedokážete ani jednoduše přepočítat na dnešní kupní sílu, ALE PROTOŽE JSTE SPROSTÝ LHÁŘ, který popírá to co bylo VĚŠUDE běžné, nejste schopen žádných konkrétních čísel, víte, většina lidí ví jak se všude kradlo, tak nevím o co se tu snažíte, kam se asi poděly normy, když jste toho xy procent rozkradl, že vy máte také baráček z materiálu z JZD a plivete na dnešní dobu, jak se krade ...

Uživatel2
2. dubna • 12:58

A teď se nekrade:-D:-D:-D:-D

Karel  Antonín
2. dubna • 1:13

O Vaší úrovni se ani nezmiňuji protože žádná není.
K Vaší smůle znám fungování výrobního, logistického, velkoobchodního a maloobchodního řetězce nákladů, protože vlastním - řídím nadnárodní společnost, která v těchto segmentech působí.
Například zastupujeme na Ukrajinském trhu tradičního výrobce konzervárenských výrobků Vaseko, aj.
České dodavatele potravinářských výrobků si musím sek sakra pořádně vybírat protože kvalita je strašná.
Na Ukrajině působíme v oblasti zahradnické, společného stravování , výroby potravin.
V ČR jsem členem asociace soukromého zemědělství - ASZ
Mohu Vám říci že kdybych předložil Ukrajinskému zákazníkovi některé výrobky, které ,,žerete" v ČR tak by je nejedl a asi by mě pěkně hnal. Na Ukrajině jsou totiž na potravinářské výrobky velmi nároční - mají je velmi kvalitní a to samozřejmě požadují i od dodavatelů.
Tady jde o to že většina potravinářských výrobků byla daleko kvalitnějších a museli se dodržovat velmi přísné normy.
Nezastávám se minulého režimu sám jsem proti němu trochu bojoval a jsem velmi pravicově zaměřen.
Politika nemá až tolik společného s potravinářskou a zemědělskou výrobou. Pokud se vrátím k ceně Vepřového ve vlastní šťávě.
Tato kalkulace vznikla mimo jiné i ve spolupráci s majiteli - vedením z Vaseko na můj dotaz proč nevyrábí tento produkt. Na což mi bylo zodpovězeno než vyrábět něco nekvalitního aby to bylo levné - konkurence schopné tak to raději nebudou vyrábět. Cena produktu vyráběného dle starých norem by totiž skutečně byla minimálně 95Kč respektive i více za což by to bylo na Českém trhu neprodejné.
Jinak pro Vaši informaci Vepřové ve vlastní šťávě nestálo 25,- ale méně než 15,-Kč a jestli se dobře vzpomínám bylo i pod 10,-KčAby jsme si rozuměli já netvrdím že bylo líp já pouze tvrdím že potravinářské výrobky byli kvalitnější.

Petr
2. dubna • 12:46

vy že jste manažer, tak akorát stranické buňky, talik keců bez obsahu a na výzvu o konkrétní kalkulaci nic, to vypovídá za vše, todle byste mi udělal jednou na poradě nebo v písemné zprávě a letěl byste, kdyby jste byl to co říkáte, tak víte, že dnes máte kategorii nejlevnější potravin a ta může být méně kvalitní, ale neobsahuje přímo jedy a karcinogeny nebo nadměrné množství dusičnanů z pragandy v uzeninách jako za komunistů, dále máte celou škálu kvality a je jen na vás, kterou si koupíte, nikdo vás nenutí kupovat nejlevnější potraviny, vaše tvrzení, že potraviny (všechny) jsou měně kvaltiní svědčí, že vůbec nevíte o čem mluvíte, že nemáte na svém pracovním místě co dělat o tom také svědčí fakt, že ani nevíte kolik to za komunstů stálo, ale silných keců máte jak vrátný, nebylo to pod 10 korun, ale 16,- ( to je na dnešních 128,-), takže vaše ekonomická negramotnost, s tím, že by to muselo stát 90,- a bylo by to dražší než za komunistů, je do nebe volající: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/historie/k... ...
váš vyhazov ze zaměstnání je jen otázka času, na vedoucí místo nemáte

Karel  Antonín
2. dubna • 15:01

Pane Petře já nejsem manažer jasně jsem Vám napsal že jsem VLASTNÍK , ale pokud neumíte číst je to Váš problém. Vlastním nadnárodní společnost AKM-holding se sídlem v Rivnem na Ukrajině (více info na mém blogu http://www.akmholding.cz/)...
Takže letět by jste mohl tak akorát VY.
Jenže takového exota jako VY bych do pracovního poměru ani nepřijal a pokud by už k tomu náhodou došlo sakra rychle bych vás ze své společnosti vykopal.
Jaké máte kategorie mně nezajímá beztak jsou uměle vytvořené pro určitý okruh výrobců - dodavatelů abyste mohli okrád.t lidi.
Mně zajímá skutečná kvalita potravin, kterou dodám svým zákazníkům, protože s nimi buduji dlouhodobé vztahy a nechci aby pak říkali že dodávám šmejdy.
Nenapsal jsem že všechny potraviny jsou špatné možná by se našlo pár kvalitních výrobců, ale obecně lze říci že kvalita potravinářských výrobků od dřívější doby velmi poklesla.
Konec-koncům vždyť i od Českých výrobců ( například od VASEKO) dodáváme na Ukrajinský trh, ale jak říkám musíme si sakra dobře vybírat protože hodně výrobců vyrábí šmejdy.
K cenám jak vy říkáte za komunistů Vepřové ve vlastní šťávě bylo i za 8,-Kč
A kdo by to za těch 125,- Kč koupil on by to totiž nikdo nekoupil ani za těch 95Kč,- jelikož někteří výrobci (respektive velké množství výrobců) dodávají sr.čky za ,,lidovou " cenu.

Petr
2. dubna • 21:20

čeho jste vlastník těch nefugujících stránek, nebo k té ekonomické negramotnosti se přidává také IT negramotnost, ...tak jsem si vás vygoogloval, máte akorát živnostenský list na úklidové práce, ale chápu, že na Ukrajině se pod tímto názvem skrývá v podstatě jiná činnost

Karel  Antonín
2. dubna • 21:53

Googlovat si mne můžete jak chcete
Jsem vlastník tovaristva z obmezenuju odpovidalnostou AKM-holding což ovšem musíte zdávat v azbuce.
Na ŽL vůbec nepodnikám tak jste asi IT negramot VY.
Stránky normálně fungují http://www.akmholding.cz/... Pane Petře chápu že máte vážnou psychickou nemoc - poruchu, ale nemusíte to dávat tak okatě najevo.Jelikož jste negramot tady jsou odkazy
http://yandex.ua/yandsearch... http://yandex.ua/yandsearch... https://www.google.cz/... https://www.google.cz/... http://search.seznam.cz/... Stačí na ně najet myší ( to je ta malá věc , kterou pohybujete kursor po obrazovce - kursor to je ta šipička nebo ručička na obrazovce) a zmačknout tlačítko na myši

Petr
2. dubna • 22:40

Proč si tu léčíte komplexy?

Karel  Antonín
2. dubna • 23:01

Proč bych si měl léčit komplexy nemám to zapotřebí na rozdíl od Vás to vy tady záměrně lžete . Jste opravdu natolik duševně nemocný ??? Nebo máte jiný důvod k šíření lží???
Pouze tvrdím že dříve byli potravinářské výrobky v ČR lepší.
A to byli.

Petr
3. dubna • 21:26

Přestaňte si léčit komplexi a lhát. Je vidět, že vám bylo v 89 devatenáct let. Neprezentoval vám ten růžový svět do ruda nějaký váš komoušský tatíček? Až přijedete z Ukrajiny přijďte se kouknout do nějakého obchodu na sortiment a kvalitu potravin, kterou dnes máme. Od póvlu, který vás nikdo nenutí kupovat, násobně levnějšího než za bolševika až po špičkovou kvalitu v přepočtu za nižší ceny než co za potraviny chtěli ti vaši vychvalovaní bolševici.

Karel  Antonín
3. dubna • 21:52

Pane Petr vy nejste jen totální blb , ale i totální chuj.
Už přestaňte s tím Vaším lhaním.
Nejde o žádný růžový svět , ale o skutečnost.
Pro bývalý režim byla totiž potravinová soběstačnost velmi důležitá, proto i u potravin si zakládali na kvalitě, kdežto dnes chce hodně potravinářských výrobců a prodejců odrbat zákazníka aby měli co nejvyšší marži a nepřemýšlí o tom že se zákazníkem je zapotřebí budovat dlouhodobý přátelský vztah, důvěru a to především kvalitou výrobků.Už jsem Vám několikrát jasně řekl aby jste do toho nemotal politiku a že jsem velmi pravicově zaměřen , ale takovému chujovi jako vy to asi nemá cenu říkat.Nebojte do ČR také občas jezdím takže vím že to co v ČR žerete by jsme na Ukrajině nejedli u nás je ta kvalita potravin neskutečně větší.
Zkrátka ty Vaše vychvalované potravinářské výrobky jsou většinou dobrý odpad, který se nehodí ani na hnůj.

Petr
3. dubna • 22:29

teoretici všech zemí, spojte se, člověče, vy vůbec nevíte jak to zde vypadalo, ...potravinová soběstačnost v praxi: v prodejnách ovoce-zelenina jste měl hnijící brambory plná ok a klíčící (dnes z hygienického hlediska nemyslitelné), a nechutná jablka a dopoledne citrony z Kuby, které se nesměly vyvážet do USA protože obsahovaly nadlimitní dávky hnojiv, před státními svátky pomeranče a banány obdobné kvality, u řezníka masa minimálně, obdobné kvality, uzenin více, ale tam se k hnojivům přidaly ještě soli, sortiment samozřejmě minimální, pekárny, bílé pečivo (často jeden druh) jen dopoledne, potom jen chleba, často s přeraženou dobou spotřeby, na většinu potravin bylo běžné stát fronty, nebo uplácet, v obchodech byla taková zvláštnost, třeba pět metrů v řadě a několik pater jedna konzerva, protože kdyby tam nebyla bylo by tam prázdno, víte, když vy máte vrozenou představu obírání zákazníků (asi výchova z bolševické rodinky), neznamená to, že ji mají všichni živnostníci a výrobci PS: ve velkých městech na tom byli lépe, ve velkých reprezentativních prodejnách např. občas dalamánky, hvězdičky k obyč rohlíkům a houskám, podobně tomu bylo i v ostatním sortimentu, takové zvláštnosti byli hned vyprodány, nebo se stály fronty, ale vše samozřejmě v kvalitě příšerné, co mohlo se ve výrobních závodech rozkradlo

Karel  Antonín
3. dubna • 22:54

Uvědomte si že v té době už byli exkluzivní potravinářské prodejny jako Dům potravin, ESO aj. ,ale i běžné potraviny byli na rozdíl od současnosti v ČR v solidní kvalitě.
Bylo občas nedostatkové některé ovoce například banány.
Pokud jde o jablka, višně, rybíz, ale i jiné ovoce a zeleninu především brambory byl jsem přímo u jejich pěstování takže vím že na kvalitu se muselo opravdu dbát.
Kromě zemědělství jsem se samozřejmě dostal i do konzerváren, bramboráren aj. zemědělských, potravinářských výrob takže jsem vše viděl na VLASTNÍ OČI nikoliv zprostředkovaně jako zřejmě VY.
To jsem, ale vše vypsal na svých stránkách - blogu http://www.akmholding.cz/...
Pokud jde o chyby doby minulé ty totiž byli úplně jinde například v tom že bylo velmi omezeno cestování, že jste musel mít výjezdní doložky protože byl nedostatek deviz a mnohé jiné, ale v potravinách to zrovna nebylo.

Petr
4. dubna • 2:05

asi jsme každý bydleli v jiné ČSSR, nebo vy jako bolševický synáček ředitele nějakých konzerváren, který nakupoval v nějakých jiných prodejnách ovoce-z_lenina, víte normální lidi viděli rybíz ve státním obchodě jednou za rok (a to možná)
PS: ještě jste zapomněl na prodejny potravin TUZEX, v Praze např. v prodejně Kovo v Holešovicích (dnes NKÚ), ale i tyto nejexklusivnější komunistické prodejny, byly směšným slabým odvarem každé dnešní malé sámošky

Petr
4. dubna • 2:17

PS: kdokoliv by si chtěl ověřit skutečnou kvalitu prodávaných potravin za komunistů (ne proklamovaných podle nedodržované ČSSN), doporučuji kontaktovat ČZU nebo MZLU, kde se testováním a kvalitou zabývají dlouhá léta a na rozdíl od státních institucí nebyly "transformováni", jsou tam výsledky testů a mohu vás ubezpečit, že co do nás komouši cpali na konci 80 let, tomu se nedá ani uvěřit, ve srovnání s těmito fakty jsou lži bolševického synáčka výše opravdovými fantasmagoriemi

Karel  Antonín
4. dubna • 2:55

Víte má to hned několik háčků
1.) nejsem bolševický synáček ( to jste možná VY že se tím tolik oháníte) Jsem z prostých poměrů - otec byl zedník (Jen tak pro vaši informaci)
Již několikrát jsem Vám říkal že jsem velmi PRAVICOVĚ zaměřen pokud nevíte co to znamená pravicové zaměření tak si to vygooglujte když Vás to goooglování baví nebo si to najděte ve slovníku. Pokud nemáte slovník doma tak v některé knihovně ho mít budou.
2.) Jsem vyučený ovocnář - včelař takže o tom skutečně trochu něco vím.
Pak jsem samozřejmě pracoval v zemědělství, ale již při praxích na učilišti jsem se setkával s tím jak vše bylo přísně kontrolované
3.) Na MZLU jsem studoval později takže vím co se tam říká a dá zjistit.
4.) Bony nebylo problém získat i pro obyčejného člověka veksláků bylo dost takže jste si mohl sehnat i zboží z TUZEXU , ale tam se nakupovala spíše elektronika, oblečení aj. spotřební zboží, ale i samozřejmě co jste chtěl, Dneska máte taky různé vinotéky a prodejny luxusních potravin místo toho byl TUZEX .
5.) To co se do Čechů cpe dnes je několikanásobně horší kdo by si to chtěl ověřit stačí se podívat na Dtest, Peklo na talíři nebo jiných zdrojů, lze kontaktovat i ČOI, SZPI, ... možná by jste se nestačil divit.
Chápu že ,,člověk" jako VY to nepochopí a je to házení hrachu na zeď , ale nesnáším lhaní.
Chtěl jsem se zeptat děláte v supermarketu koště (rozuměj manažera) nebo někde jinde leštíte kliky že si tady musíte honit ego svými lžmi, kterým stejně ten kdo tu dobu prožil nevěří.

Petr
4. dubna • 12:14

zaráží mně s jakou vervou s tak malými zkušenostmi hájíte své názory, ona absence zkušeností z toho přímo čiší, napsat, koukněte se dnes např. na Peklo na talíři, atd., to za komunistů nebylo - můze jen hlupák, který si nevidí na špičku nosu a když jsem já lhář a nepoučitelný, mohu vás poprosit, už mně nepoučujte a nechte si své cinty pro svou ukrajinu

Karel  Antonín
4. dubna • 15:04

Pne Petře prosit můžete jak chcete, ale a já si též můžu reagovat jak chci.
Ano jste lhář, možná jste jen hlupák nevím co je horší.
Dovolil bych si Vás poprosit nezaplevelujte tuto diskusi Vašimi lžmi a zvratky.
Jděte dělat něco užitečného třeba vytírat kravám prd.le.

Petr
5. dubna • 0:45

kecy hulvátského primitiva, ze kterého vypadlo, že vlastně ani v jednom podniku za komunistů nepracoval a že byl jen učedník, bezcenné

Karel  Antonín
5. dubna • 1:26

Bohužel jsem pracoval a jasně sem Vám napsal kde bohužel nemůžu za to že jste analfabet a neumíte číst.
Chápu nezvládl by jste ani ty prdele kravám vytřít.

Petr
5. dubna • 2:17

:-D:-D:-D líbí se mi jak dvě tupé a sprosté věty musíte několikrát upravovat a píšete něco o analfabetovi :-D:-D:-D

Karel  Antonín
5. dubna • 2:46

To je dobře že se Vám to líbí. Buďte rád že nevíte co tam bylo před tím.
Jinak jste mi ještě neodpověděl na otázky, které jsme Vám kladl výše, ale upřímně ani neočekávám že mi na ně odpovíte Vaším cílem je zde lhát.
Jste zřejmě v životě asi pěknej křivák.
Potřeboval by jste pořádně proplesknout aby jste se probral, ale ani to by Vám možná nepomohlo Vaše degenerace je velmi pokročilá..

Monteverdi
5. dubna • 13:00

Pane Antonine, jste sprosty hulvat, ktery velmi nepresne informuje o sociku!

Karel  Antonín
5. dubna • 16:27

Děkuji za pochvalu. B-]B-]:-O:-D
Jak se říká na hrubý pytel hrubá záplata.
Pro informaci neinformuji o socíku, ale o potravinách v té době pěstovaných, vyráběných a to je sakra velký rozdíl.
B-]:-O:-D

Monteverdi
5. dubna • 19:31

Hodte uz na toho blba z Ukrajiny sit!

Uživatel2
5. dubna • 22:08

A na Tebe cihlu:-D

Petr
5. dubna • 7:58

nevšiml jsem si, že jste se ptal na něco inteligentního

Karel  Antonín
5. dubna • 16:22

To chápu s Vaší nulovou inteligencí.

SS
4. dubna • 21:01

Krav už je v ČR tak málo,že vytřít jim prdel fakt zvládne i 1 petr:-D

JirkaK
4. dubna • 14:17

Žvaníš absolutní lži a nesmysly. Naopak zemědělství za socialismu bylo efektivní a dokázalo nejen uživit celou zemi a bez toho že by v něm pracovalo 40 procent lidí - to buď vědomě lžeš a nebo si pleteš situaci s 18. stoletím. Navíc ještě jsme živili zbytek východního bloku a k tomu několik set tisíc ruských vojáků. Dnes jsme ztratili potravinovou soběstačnost, polovinu potravin dovážíme ze zahraničí a navíc extrémně nekvalitních - v podstatě odpad co už je na západě neprodejný. Stala se z nás žumpa Evropy. A na polích roste řepka a solární elektrárny. Proč? Protože ačkoliv německý, francouzský nebo i polský sedlák vyrobí stejné potraviny podstatně dráž než české zemědělské družstvo, vzápětí na ně dostane dotace a jiné úlevy. Naši zemědělci dostanou akorát prd. Extrémem jsou potom Poláci, kde malozemědělci ani neplatí daně a odvody. To se jim to pak levně vyváží. A když si chtějí nahrabat ještě víc, namelou do salámu kadavery a posypovou sůl a hurá s tím do Česka, tam to supermarkety prodají. A pokud čirou náhodou máme komoditu na které se dá i přes nepoměr dotací vydělat, tak nám na to celá EU napálí kvóty. Nebo rovnou nechá zbourat celý nedávno zrekonstruovaný cukrovar, jako v Hrochově Týnci.

Q
7. dubna • 10:53

Já rozhodně jsem proti minulé době socíku, ale potraviny byly mnohem kvalitnější. Párky pochoutka. Dnes se párky nedají jist žádné ani z Globusu ani jak říkáte od soukrřezníků dávají tam stejný odpad. A přesto nejsou nic levného při přepočtu obsahu masa na cenu 1kg je to 300 Kč za kilo masa a stejně je to nepozivatelný hnus. Tak se tady nehádejte osłové antikomunističtí teď po 23 letech jste hrdinové!!!

Petr
5. dubna • 0:52

cukr je několikanásobně dotován, výše roční dotace na cukrovary je 10 mld., kvóty jsou od toho, aby to nechtěli dělat všichni jen pro ty dotace (podobně jako fotovoltaiku), ani za bolševika to nebylo jinak, cukr dotoval dovjnásobně oproti MOC, víte, každý si údaje může vyhledat, takže si najděte na webu ČSU kolik lidí pracovalo v zemědělství před 89, ty ostatní ulhané propagandistické cinty mi nestojí za odpověď

Moik
4. dubna • 11:42

Dobrá diskuze.Já bych řekl, že se dnes prodává víc nekvalitních potravin než před 25 lety, ale naštěstí mě nikdo nenutí je kupovat. Sice mě to stojí víc času si všechno na obalu přečíst, občas se můžu nechat napálit, stojí mě to víc, jasně, ale mám volbu. V Rakousku taky běžně koupíte párky se 45% masa.Pokud Karlovi Antonínovi je 43, bylo mu před 23 lety 20 a v roce 1985 15 - jsem o hodně mladší, ale soudím, že ani KA nemá moc zkušeností s tím, jak to chodilo.

Petr
3. dubna • 21:29

PS: a bez front a úplatků

SS
3. dubna • 12:46

vyser se na blba. Kdyby nebyla ta revoluce pan Petr by už umřel na nekvalitní potraviny :-D Za to dnes se máme:-D 50% zemědělství je prakticky zlikvidováno a na zbytku jsou soláry a řepka:-D Ooooo my se máme

Petr
3. dubna • 21:17

zemědělství zlikvidovali komunisti, staleté sedlácké rody povraždili a rozkradli jim majetek, rozorali meze, vytvořili lány, které jsou náchylné nejen na erozi, vytvořili tak neefektivní systém, že něco podobného je snad jen v rozvojových zemích, v zemědělství pracovalo přes 40 % obyvatel a nedokázali vyprodukovat dostatek potravin (dnes 4 %), půdu a zemědělskou produkci zasypávali extrémním množstvím hnojiv a jedů, jejich nedostatečná produkce potravin měla tak nízkou kvalitu, že se mnohdy nesměla vyvážet na západ ani jako žrádlo pro psy, vytvořili Jezďáky, kteří jsou dnes v obcích nejpočetnější skupinou s nataženou rukou, často nezaměstnaní, neodpovědní lidé – standardní produkt socialismu

Karel  Antonín
1. dubna • 12:19

Promiňte ČSSR

Fantomas
31. března • 11:31

Tak nějak. Jdeme z extrému do extrému.
Kdyby byl ten párek skutečně z koně, tak by to byl ještě dost dobrý. Ve skutečnosti bude ten párek spíš z rozemletých kuřecích koster a nastavený sójovou kaší. Mňamka :-/

Antiautomat
31. března • 12:50

sedi vec. Parky som prestal jest 10 rokov dozadu, lepsi priklad potravinoveho odpadu sa uz asi kupit neda.

Fero
31. března • 10:04

Jojo... poslední ČESKÁ Škodovka..!!

Jan
2. dubna • 22:35

Nuže poslední česká... Karoserii navrhl Bertone, podvozek ladil Porsche. Mimochodem už v době, když byl vůz ve vývoji, se mluvilo o tom, že nejsnažší cestou pro vývin budoucích mdoelů bude kolaborace se západní automobilkou. Už tehdá se muvilo o VW. Revoluce věci jen uspíšila.

Fantomas
31. března • 11:39

Nebo v čem byla víc česká, než další, pozdější škodovky?

bq
31. března • 14:14

kupil ju vw

Fantomas
31. března • 14:39

To je věc jen odlivu zisku - bohužel. Ale na autech samotných to nic nemění.

Whill
31. března • 17:25

Děláš si tu prču nebo co? Mění to na autech samotných zejména to, že je produkuje Volkswagen. Se svou technikou, se svými patenty.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
Fantomas
31. března • 18:19

Ale vyrábějí se stále u nás, stále ve stejné továrně a možná že je tam i pár stále stejných lidí.
A že se používají cizí technická řešení není nic nového, to bylo i dřív. Nikdo nedělá auta jen ze svého. A k vedení VW se dá říct jen to, že došlo k prudkému zvýšení kvality výroby. Já tedy vidím negativa jen v tom odlivu peněz, jinak nikde.

Whill
1. dubna • 1:18

Mám pocit, že nechceš chápat. Nikdo nedělá auta jen ze svého, ale jde o to, kdo má kontrolu nad tím, co jak a z čeho se bude dělat, a to Čech už dávno není. Češi ve Škodě nemají žádné rozhodovací pravomoce, nemají kontrolu nad směrováním značky. Toto se podřizuje politice VW a poslední slovo má Němec.Kde se škodovky vyrábí je naprosto jedno. Vyrábí se jak u nás, tak třeba také v Indii nebo v Číně (na tamní trhy). Vyrobit dnes něco v potřebné kvalitě dokáže s patřičným vybavením každý. Směr udává ten, kdo to vede, nikoli montovna.Samozřejmě, že vstup VW znamenal rapidní zvýšení kvality a nejen to, znamenal hlavně záchranu Škody jako takové. Po 40ti letech komunistického marasmu by totiž Škoda po vstupu na volný trh nebyla schopna konkurovat a jednoduše by zanikla. O odlivu peněz u Škody tedy nelze absolutně mluvit, ta naopak zažila masivní přísun německého kapitálu, jinak bychom už dnes jen vzpomínali.

trent
4. dubna • 9:44

Ale takhle to v koncernech chodí. Koncern má svou politiku a tou se řídí všechny jeho součásti. Kdyby koupili škodovku Francouzi, mělo by poslední slovo vedení ve Francii

sad panda
1. dubna • 0:57

hm to je pěkny že někde dělají nějací stejní lidi ve stejné továrně :-D ale to auto už Škoda dávno není, je to VW se znakem Škoda...Originální auto je VW to se z žádnýho jinýho auta nevyrábí ale Škoda se vyrábí z VW.

Tom
1. dubna • 5:14

Nechapu co Vam na tom tak trha zily... :-D
Kde by byla Skoda bez koncernu?
Pro me to j porad dmaci znacka se slusnou tradici... Na rozdilo od montovny moravskych korejcu, presto ze se nam to "Hjundeeee" snazi v reklamach vsugerovat.

Fantomas
31. března • 10:18

Proč poslední?

Kája
31. března • 9:28

Modernizovaný favorit mal asi 583 zlepšení a to považujem za revolučný krok.

Kamil
31. března • 9:03

Pro autora článku : Video už tam není......

TEn co zna
31. března • 5:20

Jakej revolucni? Delate z favorita bavoraka, favorit uz tenkrat byla zastarala predrazena komunisticka piksla, na tom aute nebylo nic co by bylo necim revolucnim, fakt se proberte.

josephko
31. března • 8:39

Klasický omyl. Dívaš sa na históriu súčasným očami, a preto nechápeš, prečo bol Favorit revolučný model.
Veľmi dobre si pamätám postupné odhaľovanie Favorita v TV niekedy v auguste 1987. Každých pár dní čosi odhalili. Podobne ako v súčasnosti. A potom som si n jeseň 87 nedočkavo kúpil Svět motorú s podrobnými informáciami. Doteraz ten časopis niekde mám.
Jednoducho Favorit bol na konci 80. rokov akoby auto z inej planéty - a to i v porovnaní s ostatnými socialistickými autami. Relatívne moderná karoséria a interiér, ale hlavne motor vpredu a nebývala praktickosť - 5. dvere vzadu. 5-dverový hatchback na československom trhu jednoducho neexistoval. Nerobili ho ani Rusi, ani Nemci, ani Poliaci. Jedine Rumuni licenčne vyrábali 3-dverový Citroen Visa pod názvom Olcit, (ten sa u nás aj predával). A Poliaci zase vyrábali liftback Polonez, ten sa sem ale nedovážal. O vyspelosti vtedajšieho trhu asi najlepšie hovorí značka Lada: zatiaľ čo za socíku bola Lada to najlepšie a najvýkonnejšie, čo sa dalo relatívne bežne kúpiť (záujem bol 10x väčší ako reálne dovozy), tak dnes je Lada na úplne opačnom konci rebríčka.
V 80. rokoch neexistovalo 5-6 autosalónov v každom meste ako to je dnes. Vo veľkých mestách boli sklady Mototechny, a tam, ak mal človek šťastie, to fungovalo spôsobom "ber čo je práve na sklade, zajtra to byť už nemusí". Existovala ešte jedna - drahšia možnosť: vymeniť si koruny za bony a kúpiť auto v Tuzexe.

jura
31. března • 16:04

:-D a co Zastava

josephko
31. března • 18:14

Priznám sa, že na Zastavu som zabudol, ale to bola aj za socíku veľmi okrajová záležitosť. Ale nie som si istý, či bola ešte v bežnom predaji, keď sa začal vyrábať Favorit.
Mimochodom, môj známy - už samozrejme dôchodca - ju kúpil niekedy pred 40 rokmi a stále ju má v pôvodnom stave s nejakými 60.000 kilometrami. Garážovanú a v klasickej oranžovej farbe.

favo
31. března • 10:57

Oltcit nebol licencovaná Visa. Naopak - v Rumunsku sa vyrábal Oltcit ktorý bol vyvinutý v spolupráci s Citroenom a ten sa tiež vyrábal aj ako Citroen Axel . Visa bola niečo iné...

josephko
31. března • 11:40

Oltcit však nevznikol ako úplne nové auto. Jeho základom bol Citroen Visa, akurát že pre Rumunov z neho urobili 3-dverový model. Jednak kvôli nižšej cene, a aj preto, že 4-dverový model už Rumuni vyrábali - Daciu 1300/1310 alias Renault 12.

Petr
31. března • 23:14

nechápu jak nějaký magor může dát na toto pravdivé upřesnění mínus

SS
31. března • 8:43

5-dverový hatchback. Lada SamaraB-]

favo
31. března • 10:53

Samara bola v tom čase iba 3 dverová B-] , 5 dverák prišiel až neskôr... "Ako prvá sa v roku 1984 predstavila trojdverová verzia VAZ 2108, k nej o štyri roky pribudol päťdverový hatchback VAZ 2109 a štvordverový sedan VAZ 21099."

tomyk
31. března • 18:08

a co takova Zastava?

SS
31. března • 8:44

Stačilo přidat dveře:-D

Tom
31. března • 7:13

Vseznalku, prober se ty a zamysli se.
Co takhle revolucni model pro Skodu potazmo pro Ceskoslovensko ?

Doporučujeme

Články odjinud