Škoda Favorit Silver line, kterou možná znáte, je na prodej. Cena ale není nízká

Populární „fáčko“ v edici Silver Line a v původním, zachovalém stavu? Za takový kousek už dnes chtějí prodejci nemalé peníze.

Při brouzdání českou automobilovou inzercí narazíte na řadu zajímavých domácích evergreenů z minulosti, jejichž cena míří vysoko čistě kvůli nostalgii. I taková Škoda Favorit je dnes ceněným autem, pokud je v zachovalém, málo objetém stavu. To dokazuje i tato edice Silver Line nabízená na Facebooku.

Favorit Silver line byl zrozen z blahobytu. Měl 548 zlepšení, přesto jezdil mizerně

Favorit Silver line byl zrozen z blahobytu. Měl 548 zlepšení, přesto jezdil mizerně

Přestože slušně vybavený a vylepšený Favorit ve stříbrné metalíze vycházející z výbavy GLX jezdil vlastně docela mizerně, ze všech akčních modelů Favoritu a Formanu se tehdy těšil největšímu zájmu. Konkrétní nabízený kousek z roku 1994 má přitom najeto jen 76 tisíc kilometrů, nedávno jste si jej mohli detailně prohlédnout v našem retro testu, a nyní hledá v pořadí třetího majitele.

Punc originality dodávají původní registrační značky (i technický průkaz) a vozu nechybí další prvky jako přední mlhovky, ostřikovače světlometů, zadní kouřové lampy, střešní okno, autorádio Blaupunkt Boston, stropní digitální hodiny nebo stylově barevné potahy sedadel. Originální litá kola Ronal Centra jsou taky na místě, ačkoliv by zasloužila renovaci.

Škoda Favorit přiměla Čechy stát fronty i spát venku. Ani vysoká cena jim nevadila

Škoda Favorit přiměla Čechy stát fronty i spát venku. Ani vysoká cena jim nevadila

Pod kapotou Silver Line se již objevila třináctistovka o výkonu 50 kW (68 koní) s elektronickým jednobodovým vstřikováním. Bohužel pohled pod kapotu ale inzerát neposkytuje. V každém případě však půjde o funkční techniku, STK je platná do dubna 2022 a EKO poplatek má vůz zaplacený.

Zachovalé stříbrné „fáčko“ se nachází v obci Herink ve Středočeském kraji. Ačkoliv není cena tak vysoká jako u nedávno nalezeného mezitypu Škody 120 nebo dokonce pick-upu Škody 1202, z levného kraje vůz není. Pokud tedy máte zájem, připravte si rovných 90.000 Kč.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

TEST Mercedes-Benz EQV 300: Tichá plavba elektrickou hvězdnou lodí

Mercedes-Benz EQV 300

Elektrifikace proniká do všemožných sfér – auta, motorky, koloběžky, kola... I civilní dodávky. Pokud víte, k čemu budete tento elektrický minibus používat, odvede skvělou práci.

5.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
TEST Audi S3 Sportback TFSI (228 kW): Tak mi to teda nandej, bejby!

Audi S3 Sportback TFSI

Nové Audi S3 Sportback si toho nechá opravdu hodně líbit. Při pořádné náloži se ale vůbec netrápí, vlastně si to užívá.

2.  5.  2021 | Vladimír Kadera
První jízda s Renaultem Arkana TCe 140: Základ Clia nevadí. SUV-kupé stojí za to!

Renault Arkana TCe 140 EDC

Má stejný základ jako Renault Captur, nabídku tvoří pouze hybridní motory a je to nové SUV-kupé v kompaktním segmentu. Renault Arkana konečně dorazil do Česka a něco nám říká, že o něm ještě dost uslyšíme.

29.  4.  2021 | Jan Mička | 10 příspěvků