Škoda Favorit Silver line, kterou možná znáte, je na prodej. Cena ale není nízká

Populární „fáčko“ v edici Silver Line a v původním, zachovalém stavu? Za takový kousek už dnes chtějí prodejci nemalé peníze.

Při brouzdání českou automobilovou inzercí narazíte na řadu zajímavých domácích evergreenů z minulosti, jejichž cena míří vysoko čistě kvůli nostalgii. I taková Škoda Favorit je dnes ceněným autem, pokud je v zachovalém, málo objetém stavu. To dokazuje i tato edice Silver Line nabízená na Facebooku.

Přestože slušně vybavený a vylepšený Favorit ve stříbrné metalíze vycházející z výbavy GLX jezdil vlastně docela mizerně, ze všech akčních modelů Favoritu a Formanu se tehdy těšil největšímu zájmu. Konkrétní nabízený kousek z roku 1994 má přitom najeto jen 76 tisíc kilometrů, nedávno jste si jej mohli detailně prohlédnout v našem retro testu, a nyní hledá v pořadí třetího majitele.

Punc originality dodávají původní registrační značky (i technický průkaz) a vozu nechybí další prvky jako přední mlhovky, ostřikovače světlometů, zadní kouřové lampy, střešní okno, autorádio Blaupunkt Boston, stropní digitální hodiny nebo stylově barevné potahy sedadel. Originální litá kola Ronal Centra jsou taky na místě, ačkoliv by zasloužila renovaci.

Pod kapotou Silver Line se již objevila třináctistovka o výkonu 50 kW (68 koní) s elektronickým jednobodovým vstřikováním. Bohužel pohled pod kapotu ale inzerát neposkytuje. V každém případě však půjde o funkční techniku, STK je platná do dubna 2022 a EKO poplatek má vůz zaplacený.

Zachovalé stříbrné „fáčko“ se nachází v obci Herink ve Středočeském kraji. Ačkoliv není cena tak vysoká jako u nedávno nalezeného mezitypu Škody 120 nebo dokonce pick-upu Škody 1202, z levného kraje vůz není. Pokud tedy máte zájem, připravte si rovných 90.000 Kč.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (36) Další článek: Vzácný McLaren Speedtail míří do aukce. Vzniklo 106 kusů, tento neujel ani 50 km

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz