Škoda Fabia v dobových reklamách: O té nejlepší snad ani nemůže být pochyb

Populární hatchback od Škodovky letos slaví hezkých 20 let na trhu. Podívali jsme se, jak se v průběhu dosavadního života snažila Fabia zaujmout případné kupce v televizních reklamách.

Nástupce Felicie, nová éra Škody Auto v novém tisíciletí a velká zodpovědnost zaujmout novým dostupným kompaktem, který dotvoří jádro modelové nabídky české značky. Od představení v roce 1999 se Škoda Fabia vydala na cestu, která i po třech generacích stále trvá. I když sedan v první generaci raději vytěsňujeme z paměti...

První elektrická Škoda má českou cenu. A Češi zase způsob, jak vám ji prodat

První elektrická Škoda má českou cenu. A Češi zase způsob, jak vám ji prodat

Stejně jako Felicia či Octavia, nyní i Fabia patří do seznamu nejznámějších jmen Škodovky a k vůbec nejprodávanějším modelům v historii značky. Velkou zásluhu na tom měla bezpochyby i reklamní kampaň, která se v průběhu let snažila potencionální zájemce upoutat mnohdy velmi kreativním způsobem. 

1. generace (1999 – 2007)

Příchod nového tisíciletí, všechno musí být nové, pokrokové a moderní. Takto se Škoda snažila propagovat nástupce Felicie při uvedení první generace Fabie. „Nová Škoda. Nová třída. Nová inspirace.“ Pohodový hudební podkres, klidné jízdní záběry a dojem, že nová Škodovka bude prostě fajn. Felicii klidně prodejte.

2. generace (2007 – 2014)

Druhá generace „fabky“ už přišla s kompletně rozdílným stylem propagace. Všechno bylo barevnější, zábavnější, automobilka chtěla poukázat na možnosti personalizace modelu a hlavně zaujmout mladou generaci řidičů, stejně jako dříve tu starou, která se ještě stále nezbavila Felicie. A přestože reklama s výrobou dortu ve tvaru „dvojkové“ Fabie pobavila, navazující kousek se záběry na produkci ostrého RS patří nejspíše k vrcholu marketingového oddělení Škody.

Škoda Kamiq Monte Carlo je tady. Už se oficiálně ví, jak ji správně definovat

Škoda Kamiq Monte Carlo je tady. Už se oficiálně ví, jak ji správně definovat

3. generace (2014 – současnost)

A jsme zpátky u současné třetí generace, která na své nostalgické vzpomínky teprve čeká. Sice nevíme, zda na party zvládne poslední Fabia strhnout více pozornosti než mluvící „papagáj“, ale to už je zřejmě subjektivní pohled na věc. Ostatně jako u všech námi zmíněných reklam… Nejspíše se shodneme, že Fabia druhé generace v disciplíně zábavných reklam drtivě vede.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků