Škoda Fabia RS už příští týden!

Je to tady! Podle neoficiálních informací by měla být na ženevském autosalonu (6. - 16. března) představena Fabia RS. K dispozici bude jak v pětidveřové, tak ve verzi kombi. Zřejmě nejpikantnější informací je výběr pohonné jednotky. Jak se dalo očekávat, nebyl použit zážehový motor, nýbrž koncernový turbodiesel 1.9 TDI o výkonu 96 kW/130 koní a točivém momentu 310 Nm/1900 ot.

S ním by měla Fabia RS sprintovat z nuly na sto v čase okolo 9 s, přičemž maximální rychlost by měla přesahovat 200 km/h. To vše při průměrné spotřebe 5,6 litru nafty/100 km. Nebudou chybět litá kola o průměru 16, resp. 17 palců, efektní přední a zadní spoilery. Opticky by se měla nejvíce přibližovat studii Fabia Paris, která byla představena minulý rok v Paříži. Cena se odhaduje na 18 000 euro za pětidveřový hatchback, což je v přepočtu zhruba 550 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Že by Fabia RS? Nebo studie Paris?

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků