Škoda Fabia: Objeví se nový motor

Na podzim dojde pravděpodobně k rozšíření nabídky motorů pro automobily Škoda Fabia. Dosavadní informace hovoří o tom, že novým motorem bude tříválec.
Škoda Fabia: Objeví se nový motor
Nový motor rozšíří paletu benzínových motorů nabízených do „běžných“ Fabií, tedy mimo model Junior.

Pravděpodobně se bude jednat o tříválec o objemu 1.2 litru a výkonu 55 ks (40 kW) Klepněte pro větší obrázekpři 4 750 ot./min. Točivý moment vrcholí hodnotou 106 Nm při 3 000 ot./min. Zrychlení z 0 na 100 km/h očekáváme za cca 19 vteřin, pružnost z 60 na 100 km/h na čtvrtý rychlostní stupeň bude pravděpodobně cca 14 vteřin. Maximální rychlost by se mohla pohybovat kolem 150 km/h.

Průměrná spotřeba nového motoru ve Fabii se dá očekávat těsně pod hranicí šesti litrů benzínu.

Na trh se nový motor dostane na podzim letošního roku, zatím však není jasné kolik bude Fabia s novým motorem stát. V redakci očekáváme cenu pod hranicí dvě stě sedmdesáti tisíc korun.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků