Škoda Fabia: Objeví se nový motor

Na podzim dojde pravděpodobně k rozšíření nabídky motorů pro automobily Škoda Fabia. Dosavadní informace hovoří o tom, že novým motorem bude tříválec.
Škoda Fabia: Objeví se nový motor
Nový motor rozšíří paletu benzínových motorů nabízených do „běžných“ Fabií, tedy mimo model Junior.

Pravděpodobně se bude jednat o tříválec o objemu 1.2 litru a výkonu 55 ks (40 kW) Klepněte pro větší obrázekpři 4 750 ot./min. Točivý moment vrcholí hodnotou 106 Nm při 3 000 ot./min. Zrychlení z 0 na 100 km/h očekáváme za cca 19 vteřin, pružnost z 60 na 100 km/h na čtvrtý rychlostní stupeň bude pravděpodobně cca 14 vteřin. Maximální rychlost by se mohla pohybovat kolem 150 km/h.

Průměrná spotřeba nového motoru ve Fabii se dá očekávat těsně pod hranicí šesti litrů benzínu.

Na trh se nový motor dostane na podzim letošního roku, zatím však není jasné kolik bude Fabia s novým motorem stát. V redakci očekáváme cenu pod hranicí dvě stě sedmdesáti tisíc korun.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků