Škoda Fabia II: známe první cenu

I když nová generace Fabie přijde do prodejů až v dubnu letošního roku, již nyní byla zveřejněna první cena. Ta sice není přímo určena pro náš trh, ale i tak naznačuje, na kolik nová Fabia zhruba přijde.

Tip: První test nové generace Škody Fabia naleznete zde.

Základní verze Fabie ve výbavě Classic a s motorem 1,2 HTP o výkonu 44 kW by měla stát na nizozemském trhu 11 990 eur (přibližně 335 000 Kč). Nizozemské ceny nelze na ty naše jednoduše přepočítat kvůli vyššímu daňovému zatížení, ale pro srovnání - první Fabia ve stejné výbavě a motorem 1,2 HTP o výkonu 40 kW stojí na tamním trhu úplně stejně.

Protože jsou rozdíly v naších a Holandských cenách stejné i u jiných verzí, lze i unás přepokládat základní cenu na našem trhu okolo 265 000 Kč, tedy zhruba stejně jako u současného modelu. I ceny srovnatelných vyšších verzí budou zřejmě podobné a očekávané mezigenerační zdražení tak nepřijde vůbec nebo v jen velmi mírné podobě.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků