Škoda Fabia II: známe první cenu

I když nová generace Fabie přijde do prodejů až v dubnu letošního roku, již nyní byla zveřejněna první cena. Ta sice není přímo určena pro náš trh, ale i tak naznačuje, na kolik nová Fabia zhruba přijde.

Tip: První test nové generace Škody Fabia naleznete zde.

Základní verze Fabie ve výbavě Classic a s motorem 1,2 HTP o výkonu 44 kW by měla stát na nizozemském trhu 11 990 eur (přibližně 335 000 Kč). Nizozemské ceny nelze na ty naše jednoduše přepočítat kvůli vyššímu daňovému zatížení, ale pro srovnání - první Fabia ve stejné výbavě a motorem 1,2 HTP o výkonu 40 kW stojí na tamním trhu úplně stejně.

Protože jsou rozdíly v naších a Holandských cenách stejné i u jiných verzí, lze i unás přepokládat základní cenu na našem trhu okolo 265 000 Kč, tedy zhruba stejně jako u současného modelu. I ceny srovnatelných vyšších verzí budou zřejmě podobné a očekávané mezigenerační zdražení tak nepřijde vůbec nebo v jen velmi mírné podobě.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků