Škoda Fabia II: známe první cenu

I když nová generace Fabie přijde do prodejů až v dubnu letošního roku, již nyní byla zveřejněna první cena. Ta sice není přímo určena pro náš trh, ale i tak naznačuje, na kolik nová Fabia zhruba přijde.

Tip: První test nové generace Škody Fabia naleznete zde.

Základní verze Fabie ve výbavě Classic a s motorem 1,2 HTP o výkonu 44 kW by měla stát na nizozemském trhu 11 990 eur (přibližně 335 000 Kč). Nizozemské ceny nelze na ty naše jednoduše přepočítat kvůli vyššímu daňovému zatížení, ale pro srovnání - první Fabia ve stejné výbavě a motorem 1,2 HTP o výkonu 40 kW stojí na tamním trhu úplně stejně.

Protože jsou rozdíly v naších a Holandských cenách stejné i u jiných verzí, lze i unás přepokládat základní cenu na našem trhu okolo 265 000 Kč, tedy zhruba stejně jako u současného modelu. I ceny srovnatelných vyšších verzí budou zřejmě podobné a očekávané mezigenerační zdražení tak nepřijde vůbec nebo v jen velmi mírné podobě.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků