Škoda Fabia II: známe první cenu

I když nová generace Fabie přijde do prodejů až v dubnu letošního roku, již nyní byla zveřejněna první cena. Ta sice není přímo určena pro náš trh, ale i tak naznačuje, na kolik nová Fabia zhruba přijde.

Tip: První test nové generace Škody Fabia naleznete zde.

Základní verze Fabie ve výbavě Classic a s motorem 1,2 HTP o výkonu 44 kW by měla stát na nizozemském trhu 11 990 eur (přibližně 335 000 Kč). Nizozemské ceny nelze na ty naše jednoduše přepočítat kvůli vyššímu daňovému zatížení, ale pro srovnání - první Fabia ve stejné výbavě a motorem 1,2 HTP o výkonu 40 kW stojí na tamním trhu úplně stejně.

Protože jsou rozdíly v naších a Holandských cenách stejné i u jiných verzí, lze i unás přepokládat základní cenu na našem trhu okolo 265 000 Kč, tedy zhruba stejně jako u současného modelu. I ceny srovnatelných vyšších verzí budou zřejmě podobné a očekávané mezigenerační zdražení tak nepřijde vůbec nebo v jen velmi mírné podobě.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků