Škoda Fabia dostane ještě letos facelift

Fabia by měla dostat v druhé polovině tohoto roku facelift (MR 2005). Změny se dotknou přední masky - světla, mřížka chladiče, mlhovky, nová budou rovněž zadní světla. Přístrojový štít dostane za příplatek MaxiDot, tedy velký displej mezi tachometrem a otáčkoměrem. Do výbavy Elegance se vrátí béžová barva interiéru (Ivory); nyní je v nabídce pouze černá. Novinkou bude také barva Achát (zelenobéžová). Vozy s centrálním zamykáním přijdou o kolíčky stejně jako nová Octavia a výbava Comfort by se navíc měla přejmenovat na Ambiente.

Otázkou je, zda přibude také motor 1.4 FSI s výkonem 66 kW, který má např. Volkswagen Polo a Golf. (Informace jsou neoficiální a mohou se změnit.)

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků