Škoda Fabia dostala novou výbavu Soleil. Co nabízí? A bude i u nás?

Na základě dřívějšího partnerství Škody Auto a známého cirkusu Cirque du Soleil nyní vznikla i speciální verze modelu Fabia.

Oficiálním partnerem slavného cirkusu Cirque du Soleil, který je asi nejznámější pro svá akrobatická představení, je česká automobilka již od minulého roku. Nyní se na základě této spolupráce rozhodla Škoda uvést akční linii modelu Fabia s označením Soleil.

Prozatím není zcela jasné, na které trhy tato výbava zavítá, přičemž ani dostupnost na trhu ČR není dosud oficiálně potvrzena. Fabia Soleil by každopádně rozšířila současnou nabídku výbav Active, Ambition, Style a Monte Carlo. Už nyní ale víme, že novinka bude dostupná jak pro karoserii hatchback, tak praktičtější kombi.

Sledujte premiéru Škody Scala živě! Představuje se v Tel Avivu

Sledujte premiéru Škody Scala živě! Představuje se v Tel Avivu

Mezi standardní prvky Fabie Soleil mají patřit 16palcová antracitově zbarvená litá kola Vigo, kryty zrcátek a kliky dveří zbarvené do odstínu karoserie, elektricky ovládaná přední okna, palubní počítač, látkové čalounění Avalon, černé dekory palubní desky s broušeným povrchem, tříramenný volant čalouněný kůží nebo dekorativní lišty prahů.  

Samozřejmě pak nesmí chybět zdůraznění speciální výbavy, které zajišťují znaky Soleil na předních blatnících. Tuto maličkost je však možné ze seznamu výbavy odstranit. Dále přichází volba dodatečné trojice balíčků linie Soleil, které vozu doplní třeba LED světlomety, panoramatickou střechu, automatickou klimatizaci, větší 17palcová černá kola, vyhřívaná sedadla, parkovací senzory a další prvky.

Malé SUV Škoda je za rohem. Bude vypadat takto a jmenovat se Kosmiq?

Malé SUV Škoda je za rohem. Bude vypadat takto a jmenovat se Kosmiq?

Motory jsou klasickým portfoliem uvedeným do modernizované Fabie, tedy výhradně litrové benzinové tříválce o výkonech od 55 kW (75 koní) po 81 kW (110 koní), kdy je u nejvýkonnější jednotky dostupná i sedmistupňová automatická převodovka.  

Jak bylo řečeno, dostupnost Škody Fabia Soleil zatím není přesně stanovena pro jednotlivé trhy. Případnou cenu české verze se tedy ještě dozvíme.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků