Škoda Enyaq iV vyfoukne Superbu místo vlajkové lodi. Ukáže se už 1. září v Praze

Superb se pomalu klidí z pozice vrcholného modelu mladoboleslavské automobilky.

Další upoutávka na Škodu Enyaq iV nám ukazuje tu samou siluetu elektrického SUV, kterou jsme mohli zahlédnout už letos v březnu při představení nové Octavie RS iV. Nyní je ale všechno trochu oficiálnější a Škoda navíc přidává jasnou zprávu: Enyaq iV bude mít světovou premiéru 1. září v Praze.

Pozvání na pražské odhalení důležitého elektromobilu Škody se ostatně ukáže i na samotné upoutávce, pokud se rozhodnete siluetu Enyaqu iV zesvětlit (viz galerie). Jak už víme, obrysy patří základní verzi modelu s větším kufrem o objemu 585 litrů. Až později dorazí „SUV-kupé“, které bude mnohem více inspirované původním konceptem Vision iV.

Jediná Škoda Slavia oficiálně: Patriotický spider má 150 koní a uvnitř vlastního lva

Jediná Škoda Slavia oficiálně: Patriotický spider má 150 koní a uvnitř vlastního lva

Dále Škoda neodhaluje o technice nic nového, co bychom už nevěděli. Zajímavostí ale může být, že elektrické SUV označuje značka za svou novou vlajkovou loď. Hierarchie se tak očividně mění a Škoda Superb oficiálně ztrácí status vrcholného modelu mladoboleslavské automobilky. Elektřina prostě vládne světu…

A co už tedy víme o technice? Jakožto první sériový model značky využije Enyaq iV modulární platformu pro elektromobily (MEB) koncernu VW. V interiéru má nabídnout podobný prostor jako současný Kodiaq, i když je na délku kratší než Octavia. Kompletní rozměry ve srovnání s dalšími modely značky jsme už přinesli v prvních jízdních dojmech s maskovaným prototypem.

Řídili jsme Škodu Enyaq iV. Elektromobil z Boleslavi bude šokovat nejen za tmy!

Řídili jsme Škodu Enyaq iV. Elektromobil z Boleslavi bude šokovat nejen za tmy!

K mání bude možnost pohonu zadních nebo všech kol, hned tři velikosti baterie a pět výkonnostních stupňů. Dojezd Škoda uvádí na maximálně 500 km (WLTP). Nejsilnější verze iV RS pak nabídne výkon 225 kW (306 koní), pohon všech kol a lehce nižší dojezd 460 km. Nabíjet bude možné výkonem až 125 kW.

Samotné představení Enyaqu iV bude podle Škody vyvrcholením současných oslav 125 let od založení mladoboleslavské automobilky. Start sériové výroby je plánován na konec letošního roku a uvedení na trh proběhne na začátku příštího roku.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

dnes | Jan Mička | 62 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

včera | Jan Mička | 105 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků