Škoda dál láme rekordy: březen byl nejúspěšnější v její historii

V měsíci březnu si opět česká automobilka Škoda připsala nový rekord, když prodala 52 852 nových vozů. Tímto se stal březen 2006 neúspěšnějším prodejním měsícem v celé historii automobilky. Zároveň s tímto rekordem automobilka oznámila meziroční růst prodejů o 16,6 procenta. Škoda tak pokračuje v poměrně velkém růstovém trendu, který začal již v minulém roce.

Automobilka navíc prodala za první čtvrtletí letošního roku 129 778 vozů všem modelů, což je o 18,5 procent více, než za stejné období loňského roku. V prvním čtvrtletí Škoda vykázala růst prodejů u všech modelů, když prodeje Fabie vzrostly o 7,2 procent, Superbu o 14,7 procent a Octavie dokonce o 31,7 procent. V letošním roce se ještě výrazně přičiní o navýšení prodejů i nový model Roomster, který se na trhu objeví v polovině letošního roku.

Škoda také zvýšila prodeje na tradičních trzích, když v západní Evropě vykázala růst 17,9 procent, ve střední a východní pak 10,8 procent a v Asii a v zámoří dokonce o 73,8 procent. Navíc na trzích v Německu, Španělsku, Belgii, Indii, Rumunsku, Maďarsku, Francii, Ukrajině, Švýcarsku, Irsku, Dánsku, Finsku, Lucembursku, Litvě, Lotyšsku, Řecku a Bulharsku vykázala v prvním čtvrtletí největší prodeje ve své historii.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků