Škoda dál láme rekordy: březen byl nejúspěšnější v její historii

V měsíci březnu si opět česká automobilka Škoda připsala nový rekord, když prodala 52 852 nových vozů. Tímto se stal březen 2006 neúspěšnějším prodejním měsícem v celé historii automobilky. Zároveň s tímto rekordem automobilka oznámila meziroční růst prodejů o 16,6 procenta. Škoda tak pokračuje v poměrně velkém růstovém trendu, který začal již v minulém roce.

Automobilka navíc prodala za první čtvrtletí letošního roku 129 778 vozů všem modelů, což je o 18,5 procent více, než za stejné období loňského roku. V prvním čtvrtletí Škoda vykázala růst prodejů u všech modelů, když prodeje Fabie vzrostly o 7,2 procent, Superbu o 14,7 procent a Octavie dokonce o 31,7 procent. V letošním roce se ještě výrazně přičiní o navýšení prodejů i nový model Roomster, který se na trhu objeví v polovině letošního roku.

Škoda také zvýšila prodeje na tradičních trzích, když v západní Evropě vykázala růst 17,9 procent, ve střední a východní pak 10,8 procent a v Asii a v zámoří dokonce o 73,8 procent. Navíc na trzích v Německu, Španělsku, Belgii, Indii, Rumunsku, Maďarsku, Francii, Ukrajině, Švýcarsku, Irsku, Dánsku, Finsku, Lucembursku, Litvě, Lotyšsku, Řecku a Bulharsku vykázala v prvním čtvrtletí největší prodeje ve své historii.
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků