Škoda Citigoe iV není úplně vyprodaná! Našli jsme poslední kusy, cenu si ale drží

Prodej malého elektromobilu už Škoda oficiálně ukončila. Mezi ojetinami a skladovkami by se nicméně pár kusů ještě našlo.

Kdo by si chtěl u Škody objednat zbrusu nový elektromobil Citigoe iV, již od letošního září má smůlu. Zhruba rok po uvedení prvních cenovek totiž Škoda ukončila prodej. Výrobní kvóty modelu byly naplněny na všech trzích a samotná automobilka uvedla, že byla donucena uzavřít příjem objednávek dříve, než bylo v plánu.

První sériový elektromobil Škody tedy přišel, ukázal cestu hlavní hvězdě elektromobility mladoboleslavské automobilky, novému Enyaqu iV, a zase odešel. O možném nástupci malého elektromobilu se podle šéfa značky Thomase Schäfera přemýšlí. Než se ale rozhodne, zájemci o citigo na baterky mají ještě pár možností, jak elektromobil sehnat.

Škoda chystá malý elektromobil, naznačil šéf značky. Upřesnil i příchod nové Fabie

Škoda chystá malý elektromobil, naznačil šéf značky. Upřesnil i příchod nové Fabie

Zatím nemusíte hledat u klasických bazarů a na soukromé inzerci. Pokud někomu utekla šance koupit takzvanou „funglovku“, v ČR lze ještě stále sehnat kousky ve stavu skoro nového auta. Samozřejmě je řeč o skladových a předváděcích vozech Škody nebo ojetinách od certifikovaných prodejců automobilky.

Na portálu skladových a předváděcích vozů má Škoda v tuto chvíli 28 vozů. Tento počet se nicméně rychle snižuje na 14, když odečteme již rezervované kusy. Pouze jeden kus je přitom bez nálepky „předváděcí vůz“ a pravděpodobně má tedy hodně blízko úplně novému kusu – ve výbavě Style za cenu 462.200 Kč. Pro srovnání, v poslední vlně prodejů nového Citigoe iV začínala cena na 499.900 Kč.  

Vzácný pick-up Škoda 1202 je na prodej. Nádherný kus má na tachometru 143 km!

Vzácný pick-up Škoda 1202 je na prodej. Nádherný kus má na tachometru 143 km!

Při pohledu na program Škoda Plus, který shrnuje ojetiny certifikovaných prodejců v prodejní síti automobilky, najdete jen 5 vozů. Pouze jeden však můžete označit za „takřka nový“ a přitom není rezervovaný – bílý exemplář s najetými 1325 km v bohatší výbavě včetně vyhřívání čelního skla, předních sedadel či parkovacích senzorů vzadu. Prodejce v Turnově si za něj žádá 498.000 Kč.

S ohlédnutím na cenovky ojetin je přitom zřejmé, že po roce od uvedení na trh si Citigoe iV vcelku obstojně drží cenu. Malý škodovácký elektromobil se tak stále pohybuje na cenách okolo půl milionu korun.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

včera | Richard Herbich | 7 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky