Škoda bude vyrábět i naftové motory

Česká automobilka Škoda by měla ke konci letošního roku začít s výrobou naftových motorů. Ze strany škodovky půjde o historicky první výrobu agregátu, který nespaluje benzín.

Škoda v této chvíli vyrábí pouze jediný typ motoru. A to kultovní tříválec 1,2 HTP v několika variantách. Protože však o tento motor již není takový zájem, motorárna není využita naplno. To se má právě změnit tím, že Škoda přidá výrobu další pohonné jednotky.

Samotná automobilka tuto informaci ještě definitivně nepotvrdila, ale rozhodnutí je na spadnutí. V motorárně již byly zahájeny nutné organizační práce, které mají linky a zaměstnance připravit na nájezd výroby nového motoru.

O jaký motor půjde, není zcela jasné. Dle dostupných informací by mohlo jít o nástupce jiného tříválce 1,4 TDI, který by měl být v brzké době nahrazen moderním čtyřválcem 1,6 TDI se vstřikováním common-rail.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků