Škoda bude vyrábět i naftové motory

Česká automobilka Škoda by měla ke konci letošního roku začít s výrobou naftových motorů. Ze strany škodovky půjde o historicky první výrobu agregátu, který nespaluje benzín.

Škoda v této chvíli vyrábí pouze jediný typ motoru. A to kultovní tříválec 1,2 HTP v několika variantách. Protože však o tento motor již není takový zájem, motorárna není využita naplno. To se má právě změnit tím, že Škoda přidá výrobu další pohonné jednotky.

Samotná automobilka tuto informaci ještě definitivně nepotvrdila, ale rozhodnutí je na spadnutí. V motorárně již byly zahájeny nutné organizační práce, které mají linky a zaměstnance připravit na nájezd výroby nového motoru.

O jaký motor půjde, není zcela jasné. Dle dostupných informací by mohlo jít o nástupce jiného tříválce 1,4 TDI, který by měl být v brzké době nahrazen moderním čtyřválcem 1,6 TDI se vstřikováním common-rail.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků