Škoda bude v Číně vyrábět auta z tamních dílů

Česká automobilka Škoda zvolí ve své nové továrně v Číně odlišný výrobní model. Nebude po vzoru z Ukrajiny dovážet nesložená auta, která se pak v továrně pouze smontují, ale díly z více než 70 procent budou vyrábět přímo čínští dodavatelé. Zbylých zhruba třicet procent zajistí ostatní firmy. V čínském Šanghaji začne Škoda vyrábět vozy v roce 2007. Z důvodu specifického trhu, kdy je hlavní zájem soustředěn na limuzíny s benzínovými motory, bude Škoda v Číně vyrábět pouze model Octavia Tour a pouze s benzínovými motory. Po zavedení výroby se počítá s výrobou okolo 40 000 vozů ročně, ale cílový plán počítá až se 70 000 vozy.

Právě čínský a také indický trh mají výrazně zvednout výrobu a prodeje naší automobilky. Ostatně její plány hovoří jasně. V roce 2008 hodlá vyrobit ve svých závodech 600 000 nových vozů. V tomto roce počítá s výrobou 491 000 vozů, které se prodávají na 85 trzích světa.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků