Škoda bude (možná) vyrábět Octavie v Číně

Škoda, resp. její mateřský koncern Volkswagen, zvažuje dle Financial Times výstavbu továrny na Octavie v Číně. Ta je považována za nejrychleji rostoucí automobilový trh světa. Není proto divu, že patří mezi priority mnoha automobilek. Protože si chce Volkswagen udržet na tamním trhu svou vedoucí pozici, zvažuje uvedení dalšího modelu - tentokrát Octavie. Zatím není rozhodnuto, zda se bude prodávat pod značkou Škoda, nebo Volkswagen. Octavia by tak nahradila Polo, které nemělo v Číně úspěch. Číňani totiž podle Pischetsriedera potřebují velké jednoduché auto a ne malé složité, jakým je Polo.

Podíl Volkswagenu na čínském trhu trochu klesl, z dřívějších 30 na 26,4 procent. Na druhém místě je pak koncern GM, který má 19 procent; není tajemstvím, že má zájem postoupit na příčku nejvyšší a udělat z VW dvojku trhu.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků