Škoda Auto vyrobila již 500 000 vozů Octavia

Půlmiliontá Škoda Octavia sjela s výrobní linky včera, tedy ve středu 5. dubna 2001. Jubilejním automobilem se stala Octavia ve stříbrné metalíze v provedení...
Škoda Auto vyrobila již 500 000 vozů Octavia
Půlmiliontá Škoda Octavia sjela s výrobní linky včera, tedy ve středu 5. dubna 2001. Jubilejním automobilem se stala Octavia ve stříbrné metalíze v provedení Elegance vybavená motorem 1,9 TDI o výkonu 81 kW dalšími luxusními doplňky.

Jubilejní automobil budeme potkávat na silnicích v sousedním Německu, protože je určena zákazníkovi právě odtud.

Člen představenstva Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku Karl-Günter Büsching při této příležitosti vysoce ocenil kvalitní týmovou práci zaměstnanců firmy. „Díky vynikající spokojenosti zákazníků s modely Octavia a Octavia Combi naše firma mohla loni významně zvýšit výrobu a prodej obou modelů na bezmála 160 000 vozů. Přitom naše původní marketingové plány počítali s tím, že dokážeme prodávat ročně na 90 000 vozů této nižší střední třídy,“ dodal šéf výroby.

Z dosavadního půl miliónu vyrobených vozů Octavia připadlo 349 825 na limuzíny a 150 175 na provedení Combi. Na speciální provedení Laurin & Klement, RS a 4 x 4, vyráběné v závode ve Vrchlabí, připadlo 25 933 automobilů.

Octavia byla prvním modelem po spojení značky Škoda s koncernem VW, který využil strategii sdílených společných modulů a technologií např. s vozy VW Golf IV, Audi A3, New Beetle apod.

Automobily značky Škoda nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků