Škoda Auto vyrobila již 500 000 vozů Octavia

Půlmiliontá Škoda Octavia sjela s výrobní linky včera, tedy ve středu 5. dubna 2001. Jubilejním automobilem se stala Octavia ve stříbrné metalíze v provedení...
Škoda Auto vyrobila již 500 000 vozů Octavia
Půlmiliontá Škoda Octavia sjela s výrobní linky včera, tedy ve středu 5. dubna 2001. Jubilejním automobilem se stala Octavia ve stříbrné metalíze v provedení Elegance vybavená motorem 1,9 TDI o výkonu 81 kW dalšími luxusními doplňky.

Jubilejní automobil budeme potkávat na silnicích v sousedním Německu, protože je určena zákazníkovi právě odtud.

Člen představenstva Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku Karl-Günter Büsching při této příležitosti vysoce ocenil kvalitní týmovou práci zaměstnanců firmy. „Díky vynikající spokojenosti zákazníků s modely Octavia a Octavia Combi naše firma mohla loni významně zvýšit výrobu a prodej obou modelů na bezmála 160 000 vozů. Přitom naše původní marketingové plány počítali s tím, že dokážeme prodávat ročně na 90 000 vozů této nižší střední třídy,“ dodal šéf výroby.

Z dosavadního půl miliónu vyrobených vozů Octavia připadlo 349 825 na limuzíny a 150 175 na provedení Combi. Na speciální provedení Laurin & Klement, RS a 4 x 4, vyráběné v závode ve Vrchlabí, připadlo 25 933 automobilů.

Octavia byla prvním modelem po spojení značky Škoda s koncernem VW, který využil strategii sdílených společných modulů a technologií např. s vozy VW Golf IV, Audi A3, New Beetle apod.

Automobily značky Škoda nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků