Škoda Auto rozšiřuje výrobu v Indii

V sobotu 12. listopadu otevřela Škoda Auto, za účasti prezidenta Václava Klause, nové montážní hlavy v Indickém Aurangabádu. Do této chvíle se zde vyráběl pouze jeden model. Tím byla Octavia Tour, k níž se nyní přidají i další modely z produkce Škody. V Indii se tak bude vyrábět jak stará Octavia Tour a Tour Combi, tak nová Octavia a Superb. Škoda zde plánuje vyrábět až 30 000 vozů ročně, což je výrazný posun produkce. Od roku 2001, kdy Škoda vstoupila na indický trh a spustila tam výrobu, do poloviny letošního roku vyrobila celkem 20 000 vozů a do konce tohoto roku stihne vyrobit ještě dalších 5 000 aut. O tom, že i v Indii jsou naftové motory velmi oblíbené, hovoří čísla. V Indii se s naftovým motorem prodává 60% ze všech vyrobených škodovek.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 18 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků