Škoda Auto rozšiřuje výrobu v Indii

V sobotu 12. listopadu otevřela Škoda Auto, za účasti prezidenta Václava Klause, nové montážní hlavy v Indickém Aurangabádu. Do této chvíle se zde vyráběl pouze jeden model. Tím byla Octavia Tour, k níž se nyní přidají i další modely z produkce Škody. V Indii se tak bude vyrábět jak stará Octavia Tour a Tour Combi, tak nová Octavia a Superb. Škoda zde plánuje vyrábět až 30 000 vozů ročně, což je výrazný posun produkce. Od roku 2001, kdy Škoda vstoupila na indický trh a spustila tam výrobu, do poloviny letošního roku vyrobila celkem 20 000 vozů a do konce tohoto roku stihne vyrobit ještě dalších 5 000 aut. O tom, že i v Indii jsou naftové motory velmi oblíbené, hovoří čísla. V Indii se s naftovým motorem prodává 60% ze všech vyrobených škodovek.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky