Škoda Auto rozšiřuje výrobu v Indii

V sobotu 12. listopadu otevřela Škoda Auto, za účasti prezidenta Václava Klause, nové montážní hlavy v Indickém Aurangabádu. Do této chvíle se zde vyráběl pouze jeden model. Tím byla Octavia Tour, k níž se nyní přidají i další modely z produkce Škody. V Indii se tak bude vyrábět jak stará Octavia Tour a Tour Combi, tak nová Octavia a Superb. Škoda zde plánuje vyrábět až 30 000 vozů ročně, což je výrazný posun produkce. Od roku 2001, kdy Škoda vstoupila na indický trh a spustila tam výrobu, do poloviny letošního roku vyrobila celkem 20 000 vozů a do konce tohoto roku stihne vyrobit ještě dalších 5 000 aut. O tom, že i v Indii jsou naftové motory velmi oblíbené, hovoří čísla. V Indii se s naftovým motorem prodává 60% ze všech vyrobených škodovek.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků