Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí

Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů...
Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí
Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů Felicia, které je plánované postupně do konce června, se stane několik set z celkového počtu 1600 zaměstnanců tamějšího závodu nadbytečných. Vedení firmy hodlá situaci řešit ve spolupráci s odbory.

"Byla dohodnuta taková opatření, aby se redukce personálu v co nejmenší míře týkala kmenových zaměstnanců," řekl mluvčí firmy Milan Smutný. Propouštění se v první fázi bude týkat zhruba 220 zapůjčených pracovních sil. Další snížení početního stavu podle Smutného nastane s vypršením dalších pracovních smluv na dobu určitou.

Zbývajícím několika stovkám kvalifikovaných pracovníků z Vrchlabí firma nabídne pracovní místa v mladoboleslavském závodě. Podobným způsobem na sklonku minulého roku musela řešit automobilka převis pracovníků v pobočném závodě Kvasiny na Rychnovsku.

Vedení Škoda Auto očekává, že další perspektivu závodu ve Vrchlabí zajistí širší paleta speciálních modelů Octavia (modely Laurin & Klement, Octavie 4 x 4 a sportovní verze RS). Další pracovní místa ve Vrchlabí vzniknou v případě, že se zvýší poptávka po těchto automobilech. Kolik zaměstnanců by mělo po všech těchto změnách ve Vrchlabí dále pracovat, dosud není podle Smutného možné přesně stanovit.
-čtk/red-

Automobily značky Škoda nakoupíte u společnosti Auto Heller.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků