Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí

Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů...
Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí
Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů Felicia, které je plánované postupně do konce června, se stane několik set z celkového počtu 1600 zaměstnanců tamějšího závodu nadbytečných. Vedení firmy hodlá situaci řešit ve spolupráci s odbory.

"Byla dohodnuta taková opatření, aby se redukce personálu v co nejmenší míře týkala kmenových zaměstnanců," řekl mluvčí firmy Milan Smutný. Propouštění se v první fázi bude týkat zhruba 220 zapůjčených pracovních sil. Další snížení početního stavu podle Smutného nastane s vypršením dalších pracovních smluv na dobu určitou.

Zbývajícím několika stovkám kvalifikovaných pracovníků z Vrchlabí firma nabídne pracovní místa v mladoboleslavském závodě. Podobným způsobem na sklonku minulého roku musela řešit automobilka převis pracovníků v pobočném závodě Kvasiny na Rychnovsku.

Vedení Škoda Auto očekává, že další perspektivu závodu ve Vrchlabí zajistí širší paleta speciálních modelů Octavia (modely Laurin & Klement, Octavie 4 x 4 a sportovní verze RS). Další pracovní místa ve Vrchlabí vzniknou v případě, že se zvýší poptávka po těchto automobilech. Kolik zaměstnanců by mělo po všech těchto změnách ve Vrchlabí dále pracovat, dosud není podle Smutného možné přesně stanovit.
-čtk/red-

Automobily značky Škoda nakoupíte u společnosti Auto Heller.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků