Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí

Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů...
Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí
Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů Felicia, které je plánované postupně do konce června, se stane několik set z celkového počtu 1600 zaměstnanců tamějšího závodu nadbytečných. Vedení firmy hodlá situaci řešit ve spolupráci s odbory.

"Byla dohodnuta taková opatření, aby se redukce personálu v co nejmenší míře týkala kmenových zaměstnanců," řekl mluvčí firmy Milan Smutný. Propouštění se v první fázi bude týkat zhruba 220 zapůjčených pracovních sil. Další snížení početního stavu podle Smutného nastane s vypršením dalších pracovních smluv na dobu určitou.

Zbývajícím několika stovkám kvalifikovaných pracovníků z Vrchlabí firma nabídne pracovní místa v mladoboleslavském závodě. Podobným způsobem na sklonku minulého roku musela řešit automobilka převis pracovníků v pobočném závodě Kvasiny na Rychnovsku.

Vedení Škoda Auto očekává, že další perspektivu závodu ve Vrchlabí zajistí širší paleta speciálních modelů Octavia (modely Laurin & Klement, Octavie 4 x 4 a sportovní verze RS). Další pracovní místa ve Vrchlabí vzniknou v případě, že se zvýší poptávka po těchto automobilech. Kolik zaměstnanců by mělo po všech těchto změnách ve Vrchlabí dále pracovat, dosud není podle Smutného možné přesně stanovit.
-čtk/red-

Automobily značky Škoda nakoupíte u společnosti Auto Heller.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků