Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí

Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů...
Škoda Auto propustí část pracovníků v závodě Vrchlabí
Propuštění či převedení na jinou práci čeká několik set zaměstnanců pobočného závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. S ukončením modelové řady vozů Felicia, které je plánované postupně do konce června, se stane několik set z celkového počtu 1600 zaměstnanců tamějšího závodu nadbytečných. Vedení firmy hodlá situaci řešit ve spolupráci s odbory.

"Byla dohodnuta taková opatření, aby se redukce personálu v co nejmenší míře týkala kmenových zaměstnanců," řekl mluvčí firmy Milan Smutný. Propouštění se v první fázi bude týkat zhruba 220 zapůjčených pracovních sil. Další snížení početního stavu podle Smutného nastane s vypršením dalších pracovních smluv na dobu určitou.

Zbývajícím několika stovkám kvalifikovaných pracovníků z Vrchlabí firma nabídne pracovní místa v mladoboleslavském závodě. Podobným způsobem na sklonku minulého roku musela řešit automobilka převis pracovníků v pobočném závodě Kvasiny na Rychnovsku.

Vedení Škoda Auto očekává, že další perspektivu závodu ve Vrchlabí zajistí širší paleta speciálních modelů Octavia (modely Laurin & Klement, Octavie 4 x 4 a sportovní verze RS). Další pracovní místa ve Vrchlabí vzniknou v případě, že se zvýší poptávka po těchto automobilech. Kolik zaměstnanců by mělo po všech těchto změnách ve Vrchlabí dále pracovat, dosud není podle Smutného možné přesně stanovit.
-čtk/red-

Automobily značky Škoda nakoupíte u společnosti Auto Heller.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků