Škoda Auto nabízí originální motorové oleje

Škoda Auto rozšiřuje nabídku originálního příslušenství ke svým vozům o novinku - originální motorové oleje. Cílem je ulehčit uživatelům automobilů značky Škoda výběr vhodného a cenově přístupného motorového oleje, který splňuje všechny požadované parametry.

Současná nabídka obsahuje originální motorové oleje ve třech viskozitních třídách: 0W-30, 5W-40 a 15W-40; kde první číslo určuje viskozitní vlastnosti oleje při studeném motoru (čím nižší číslo, tím nižší viskozita a tím lépe také dotyčný olej při studeném motoru maže). Naopak druhé číslo za pomlčkou určuje, jaké vlastnosti má olej při provozní teplotě, tj. při zahřátém motoru.

Minerální olej Škoda SAE 15W - 40 (splňuje normy koncernu VW 501.01/505.00) je určen k celoročnímu mazání moderních benzinových a naftových motorů osobních automobilů s pevnými servisními intervaly. Vlastnosti tohoto oleje se pozitivně projeví zejména při provozu za vyšších klimatických teplot, nebo při déletrvajících jízdách.

Syntetický olej Škoda SAE 5W - 40 (splňuje normy koncernu VW: 500.00/505.00, 505.01) je určen k celoročnímu mazání moderních benzinových a naftových motorů osobních automobilů (včetně turbodieselových motorů s pokrokovým systémem vstřikování "čerpadlo-tryska") s pevnými servisními intervaly. Zvláště efektivní je jeho aplikace v motorech pracujících za velmi nízkých teplot, při častých studených startech nebo krátkých jízdách zejména v městském provozu. Za těchto podmínek může navíc jeho použitím dojít k úspoře paliva až o 5 %.

Plně syntetický olej Škoda SAE 0W - 30 (splňuje normy koncernu VW: 503.00/506.00, 506.01) se řadí mezi nejkvalitnější oleje své třídy. Je určen k celoročnímu mazání moderních benzinových a naftových motorů osobních automobilů (včetně turbodieselových motorů se vstřikováním "čerpadlo-tryska") se systémem proměnných servisních intervalů - tzv. "Long life service". V těchto případech může interval výměny oleje dosáhnout v závislosti na provozu až 50 000 km (u naftových motorů), resp. až 30 000 km (u benzínových motorů).

Kompletní nabídku originálního příslušenství, včetně Škoda originálních motorových olejů je možné objednávat i přes internetový server "Škoda Příslušenství On-line" na adrese: www.skoda-auto.cz/accessories/

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků