Škoda Auto nabízí originální motorové oleje

Škoda Auto rozšiřuje nabídku originálního příslušenství ke svým vozům o novinku - originální motorové oleje. Cílem je ulehčit uživatelům automobilů značky Škoda výběr vhodného a cenově přístupného motorového oleje, který splňuje všechny požadované parametry.

Současná nabídka obsahuje originální motorové oleje ve třech viskozitních třídách: 0W-30, 5W-40 a 15W-40; kde první číslo určuje viskozitní vlastnosti oleje při studeném motoru (čím nižší číslo, tím nižší viskozita a tím lépe také dotyčný olej při studeném motoru maže). Naopak druhé číslo za pomlčkou určuje, jaké vlastnosti má olej při provozní teplotě, tj. při zahřátém motoru.

Minerální olej Škoda SAE 15W - 40 (splňuje normy koncernu VW 501.01/505.00) je určen k celoročnímu mazání moderních benzinových a naftových motorů osobních automobilů s pevnými servisními intervaly. Vlastnosti tohoto oleje se pozitivně projeví zejména při provozu za vyšších klimatických teplot, nebo při déletrvajících jízdách.

Syntetický olej Škoda SAE 5W - 40 (splňuje normy koncernu VW: 500.00/505.00, 505.01) je určen k celoročnímu mazání moderních benzinových a naftových motorů osobních automobilů (včetně turbodieselových motorů s pokrokovým systémem vstřikování "čerpadlo-tryska") s pevnými servisními intervaly. Zvláště efektivní je jeho aplikace v motorech pracujících za velmi nízkých teplot, při častých studených startech nebo krátkých jízdách zejména v městském provozu. Za těchto podmínek může navíc jeho použitím dojít k úspoře paliva až o 5 %.

Plně syntetický olej Škoda SAE 0W - 30 (splňuje normy koncernu VW: 503.00/506.00, 506.01) se řadí mezi nejkvalitnější oleje své třídy. Je určen k celoročnímu mazání moderních benzinových a naftových motorů osobních automobilů (včetně turbodieselových motorů se vstřikováním "čerpadlo-tryska") se systémem proměnných servisních intervalů - tzv. "Long life service". V těchto případech může interval výměny oleje dosáhnout v závislosti na provozu až 50 000 km (u naftových motorů), resp. až 30 000 km (u benzínových motorů).

Kompletní nabídku originálního příslušenství, včetně Škoda originálních motorových olejů je možné objednávat i přes internetový server "Škoda Příslušenství On-line" na adrese: www.skoda-auto.cz/accessories/

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků