Škoda Auto na brněnském autosalonu

Zraky českých návštěvníků brněnského autosalonu se obvykle nejvíce upírají na stánek Škodovky...
Škoda Auto na brněnském autosalonu
Zraky českých návštěvníků brněnského autosalonu se obvykle nejvíce upírají na stánek Škodovky. Škoda Auto připravuje expozici o rozloze přes 1000 m2 .

V domácí výstavní premiéře se představí Fabia Sedan. Další novinkou je Octavia 4x4 s pohonem všech kol, která navazuje na již úspěšně zavedenou verzi Škoda Octavia Combi 4x4.

Na autosalonu se představí vozy modelových řad Fabia/Fabia Combi a Octavia/Octavia Combi, dodávané od května v provedení modelového roku 2002. Nabízejí upravené motory, které splňují přísné emisní předpisy EU3 / EU4 a mimo jiné také výrazný bezpečnostní prvek - mechanický brzdový asistent (MBA), který v kritických situacích zkracuje brzdnou dráhu a tým podstatně zvyšuje míru aktivní bezpečnosti vozu. Poprvé se představí i vozy Octavia, vybavené novými motory 1.4 MPI/55 kW, 1.6 MPI/75 kW a vůz Octavia Combi 4x4 vybaven moderním motorem 1.9 TDI PD/74 kW v kombinaci s šestistupňovou převodovkou.

Atraktivním lákadlem pavilonu Škoda Auto bude studie Montreux, poprvé představená na letošním autosalonu v Ženevě.

Letošní rok se nese ve znamení stoletého výročí motoristického sportu ve společnosti Škoda Auto. Část expozice bude věnovaná soutěžnímu týmu Škoda Motorsport a především soutěžní Octavii WRC, se kterou dvě tovární posádky startují v podnicích mistrovství světa.

Na první návštěvní den autosalonu připravila Škoda Auto ve svém stánku dvě atraktivní akce, určené široké veřejnosti, příznivcům automobilů a sportu. V sobotu 9. června, začne v 11:00 hod. autogramiáda českých hokejových mistrů světa a tentýž den od 15:00 bude pokračovat autogramiáda tovární posádky Škoda Motorsport s jezdcem Brunem Thiry a spolujezdcem Stéphanem Prevotem.

Expozice Škoda Auto je umístěna v pavilonu G1.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků