Škoda Auto na brněnském autosalonu

Zraky českých návštěvníků brněnského autosalonu se obvykle nejvíce upírají na stánek Škodovky...
Škoda Auto na brněnském autosalonu
Zraky českých návštěvníků brněnského autosalonu se obvykle nejvíce upírají na stánek Škodovky. Škoda Auto připravuje expozici o rozloze přes 1000 m2 .

V domácí výstavní premiéře se představí Fabia Sedan. Další novinkou je Octavia 4x4 s pohonem všech kol, která navazuje na již úspěšně zavedenou verzi Škoda Octavia Combi 4x4.

Na autosalonu se představí vozy modelových řad Fabia/Fabia Combi a Octavia/Octavia Combi, dodávané od května v provedení modelového roku 2002. Nabízejí upravené motory, které splňují přísné emisní předpisy EU3 / EU4 a mimo jiné také výrazný bezpečnostní prvek - mechanický brzdový asistent (MBA), který v kritických situacích zkracuje brzdnou dráhu a tým podstatně zvyšuje míru aktivní bezpečnosti vozu. Poprvé se představí i vozy Octavia, vybavené novými motory 1.4 MPI/55 kW, 1.6 MPI/75 kW a vůz Octavia Combi 4x4 vybaven moderním motorem 1.9 TDI PD/74 kW v kombinaci s šestistupňovou převodovkou.

Atraktivním lákadlem pavilonu Škoda Auto bude studie Montreux, poprvé představená na letošním autosalonu v Ženevě.

Letošní rok se nese ve znamení stoletého výročí motoristického sportu ve společnosti Škoda Auto. Část expozice bude věnovaná soutěžnímu týmu Škoda Motorsport a především soutěžní Octavii WRC, se kterou dvě tovární posádky startují v podnicích mistrovství světa.

Na první návštěvní den autosalonu připravila Škoda Auto ve svém stánku dvě atraktivní akce, určené široké veřejnosti, příznivcům automobilů a sportu. V sobotu 9. června, začne v 11:00 hod. autogramiáda českých hokejových mistrů světa a tentýž den od 15:00 bude pokračovat autogramiáda tovární posádky Škoda Motorsport s jezdcem Brunem Thiry a spolujezdcem Stéphanem Prevotem.

Expozice Škoda Auto je umístěna v pavilonu G1.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků